Майстер-класи у Володимирівці

01:08, 16 Жовтня, 2011

13 жовтня 2011 року співробітники Кіровоградського обласного художнього музею та його відділу – картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна” вирушили в мальовничий куточок Кіровоградщини – село Володимирівку, де провели майстер – класи по виготовленню виробів з паперу для учнів Володимирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Кіровоградського району.
Учасники майстер-класів ознайомились з версіями походження орігамі та з мистецтвом складання паперу, метою якого є створення паперових витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок.

Паперові іграшки відомі в усіх країнах світу. Ця техніка прийшла до нас з Японії. З давніх часів японці з великою насолодою виготовляють красиві вироби з паперу – квіти, маски, ляльки, тварини тощо. Ще в XIX ст. орігамі як могутній педагогічний прийом рекламує німецький гуманіст Фрідріх Фребель. Автор “Аліси в країні чудес” Льюіс Керролл теж захоплювався складанням фігурок з паперу.

У 1937 р. в Лондоні виходить у світ книга Маргарет Кембелл “Виготовлення паперових іграшок”, у якій вперше згадуються три традиційні на Сході базові форми – “водяна бомбочка”, “птаха” й “жаба”. У 1946 році схема складання класичного японського журавлика публікується в одному з англійських дитячих щорічних журналів. 22 квітня 1967 р. створюється громадська організація — Англійська Спілка Орігамі (BOS). Поступово членами Спілки стають не тільки англійці, але й іноземці.

Так мистецтво орігамі стало поширюватися по всьому світу, першим отримало розповсюдження модульне орігамі, а потім і численні течії, включаючи кірігамі. У багатьох країнах його навіть включили до шкільної програми нарівні з іншими предметами.

 

www.gre4ka.info

Тим учням які завітали на майстер – класи було запропоновано виготовити білу та різнокольорову паперову квітку.

У процесі складання різноманітних фігурок з паперу в дитини формуються такі якості, як спостережливість, просторова уява, відчуття пропорції, логічна пам’ять, зосередженість, кмітливість, фантазія, акуратність, водночас прищеплюється любов до природи, виховуються естетичні смаки, доброта, чуйність та багато інших якостей.

www.gre4ka.info

Виготовлені вироби учні зможуть використати як прикраси до Новорічної ялинки, створити букет, а також як сувеніри для рідних та друзів.

 

www.gre4ka.info

Якщо ми вас зацікавили, то чекаємо на запрошення приїхати з майстер-класами. А також запрошуємо всіх бажаючих до Кіровоградського обласного художнього музею та картинної галереї Петра Оссовського , де ви зможете проявити свою творчу індивідуальність, виготовивши подарунок власними руками.

Олена Степанок, Тетяна Ащеулова

Останні новини по темі
Екскурсія для лісівників
www.gre4ka.com.ua
www.gre4ka.com.ua
“Їхав козак за Дунай”, або Свято козацької пісні в Мошорино
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024