Майстриня з Олександрії презентує книгу-порадник із виготовлення писанок

09:25, 15 Березня, 2018

Цієї весни з’явився друком практичний порадник олександрійської майстрині Ірини Михалевич, яка популяризує природні барвники у писанкарстві.


Книжка отримала назву «Фарбування писанки. Природні барви», містить 46 сторінок, надрукована у Харкові, перший наклад – 150 примірників. На сторінках порадника розміщено 14 рецептів приготування відварів з різних трав, квітів, ягід та корінців. Окремі розділи присвячено азам писанкарства: з чого почати, як підготувати яйця для роботи, як тримати писачок та розігрівати його тощо.

Перш ніж порадник став паперовою книжкою, він подолав дорогу тривалістю три роки.

«З чого усе почалося? 6 років поспіль я проводжу заняття з писанкарства для прихожан олександрійських храмів та дітей Недільних шкіл. І ось три роки тому я показала майбутній порадник єпископу Боголєпу. Владика поблагословив мене на цю, як я тепер знаю, непросту справу, пов’язану з виданням книги. Упорядкувати рецепти приготування відварів мені порадили мої друзі по фейсбуку. Спочатку я розмістила порадник онлайн на сайті medium.com. Отож, це був віртуальний посібник, поки його не побачила моя знайома Крістіана Івченко (швейцарська благодійна асоціація Free Ukraine). Саме Крістіана згуртувала людей і зібрала необхідну кількість коштів для друку. Я щиро вдячна їй та всім однодумцям за підтримку», – розповідає Ірина.

З огляду на відгуки, порадником «Фарбування писанки. Природні барви» зацікавилися в різних куточках України, а також у США, Канаді, Польщі, Молдові, Нідерландах, Німеччині, Японії.
У березні та квітні заплановано низку презентацій містами України. Перша презентація відбудеться 17 березня в Духовно-просвітницькому центрі в Олександрії. Розповісти про книжку Ірину запросили також до Харкова, Києва, Тернополя, а ще – до музею писанки в Коломиї. У Кропивницькому відбудуться дві презентації в один день – 12 квітня – у мистецькому відділі наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського та в художньому музеї.

Останні новини по темі
В Олександрії безкоштовно покажуть виставу “Не покидай мене”
Олександрійському притулку для тварин треба ковдри та сіль
Читайте також

Під час оголошеної повітряної тривоги сьогодні, 25 лютого, у Кропивницькому районі було чутно вибухи. Згідно із попередньою інформацією без постраждалих. ...

20:57, 25 Лютого, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила що загинув земляк, захисник Володимир Орел 1973 року народження....

17:31, 25 Лютого, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України створили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю Сергію Завірюсі звання Героя України посмертно. Пети...

16:56, 25 Лютого, 2024