На Кіровоградщині мешканці зниклого села зібрались на малій батьківщині (ФОТО)

Село Чорноліска – населений пункт Знам’янського району, що на Кіровоградщині, офіційно зник з мапи України у 2003 році, але незадовго після цього у чорнолян виникла ідея щоліта збирати колишніх односельців на малій батьківщині. І минулої суботи така зустріч відбулася вже вдесяте.
Як пише “Комора”, на звичне місце – до криниці, де було встановлено пам’ятний знак – з різних куточків країни (Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Київщини) з’їхалося кількадесят чорнолян. «Родзинкою» офіційної частини цьогорічної зустрічі стали вибори почесного старости Чорноліски.
Вартим цієї відповідальної посади чорноляни одноголосно визначили Леоніда Турчина. Новопроголошеному старості вручили символічні булаву й люльку, а також сувій з настановами від громади старості й навзаєм. Зокрема, громада до старости висунула вимоги бути прикладом для наслідування, сприяти патріотичному вихованню усіх чорнолян та їхніх нащадків, а також утримувати в чистоті й порядку місце зустрічі – Чорнолянську криницю. У свою чергу староста зобов’язував кожного члена громади щороку в другу суботу липня прибувати на місце зустрічі й звітувати про свої добрі вчинки, крім того дотримуватися християнських норм поведінки та постійно підтримувати зв’язки між собою.
І власне, практично одразу після, так би мовити, інаугурації староста з громадою взялися до виконання згаданих обопільних настанов у «неофіційній частині» – під час спілкування за традиційним великим столом.