У Кропивницькому презентували книгу до 85-роковин Голодомору (ФОТО)

09:51, 26 Листопада, 2018

До 85-х роковин трагедії в обласному краєзнавчому музеї презентували книгу “Ті, хто не хотів помирати мовчки…” та відкрили документально – публіцистичну виставки “Україна 1932-1933. Геноцид голодом”.

 

Як повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА, про роботу над книгою розповіла її авторка – відома журналістка та краєзнавець Світлана Орел. За її словами, книга написана на основі архівних матеріалів репресованих у 1932-1933 роки.

«Із близько тисячі справ до книги увійшли найбільш показові», – розповіла письменниця. «Багато років все замовчувалася, а потім відкрилися документи, спогади з приголомшливими фактами. І всі ці роки здебільше робився акцент на жертвах, стражданнях, на жалю і сльозах, на трагічних страшних речах, а ось ці моменти масового спротиву, захисту, самозбереження, злості вони якось ігнорувалися».

Світлана Орел подякувала науковцю обласного архіву, досліднику та автору праць про Голодомор Івану Петренку, який допомагав їй у написанні книги.

Книга вийшла в рамках обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження тиражем майже 500 екземплярів і розійдеться по всіх бібліотеках області.

knud2

 

Останні новини по темі
Частину Фортечних валів планують розчистити від дерев
der1
1025333 snig ozheleditsya ta viter na vinnichchini uskladnyatsya pogodni umovi copy
На Кіровоградщині очікують сніг і проблеми на дорогах
Читайте також

На Кіровоградщині від початку 2024 року низка медзакладів отримали від МОЗ компʼютерні томографи, рентгенівські системи та ангіограф....

13:01, 12 Липня, 2024

Під час постійних відключень електрики може виникати проблема із безготівковим розрахунком. Розповідаємо, які альтернативи для прийняття безготівкових платежів діють, коли звичн...

12:41, 12 Липня, 2024

У Кропивницькому, на березі Інгулу, звільнять земельну ділянку, яку незаконно використовували під автомобільну стоянку....

12:34, 12 Липня, 2024