Кропивницький встановив національний рекорд з наймасовішого танцювального екофлешмобу (ФОТО)
Одночасно в Кропивницькому 1264 учасники екофлешмобу танцювали з пластиковими пляшками під пісню NAVKA “Татанці”: від вулиці Дворцової до Театральної площі.
Екофлешмоб та встановлення нацрекорду відбулися сьогодні, 21 квітня, в рамках проведення вже 11-го Міжнародного фестивалю пісні і танцю «Об`єднаймо дітей мистецтвом».
Організатори фестивалю – Культурно-мистецький фонд «Перспектива» Артема Стрижакова вже за традицією встановили черговий національний рекорд, який крім того присвятили екологічній тематиці – забрудненню навколишнього середовища пластиком та приверненню уваги до цієї проблеми. Захід також приурочили до Українського дня довкілля, який відзначається 21 квітня.
Так, із пластиковими пляшками учасники флешмобу виконували хореографічну композицію на пісню NAVKA “Татанці”, яку співала сама NAVKA.
– Я започаткувала флешмоб “Татанці” за чисте довкілля. Приїжджаю в кожне місто, приходжу в школи. Цього разу це і для мене рекорд зробити такий флешмоб, – зазначила NAVKA.
В результаті представниця Книги рекордів Гіннеса в Україні Лана Вєтрова зауважила, що встановлений в Кропивницькому рекорд створив нову номінацію за всю історію Національного реєстру рекордів України – “Наймасовіший танцювальний екофлешмоб”. У ньому взяли участь 1264 особи.
– Кропивницький і цього року зафіксував та закріпив за собою титул танцювальної столиці України, – каже Лана Вєтрова.
– Сьогодні ми поставили вже третій рекорд і особливо приємно, що це не просто танець, а наймасовіший в Україні екофлешмоб на захист навколишнього середовища, – каже громадський діяч, засновник Культурно-мистецького фонду «Перспектива» Артем Стрижаков.
А член журі, знаменитий хореограф і народний артист України Григорій Чапкіс відзначив, що його здивував Кропивницький, який він назвав “щасливим райським куточком”.
– Мені здавалося, що мене здивувати нічим. Але, те, що я побачив тут, у цьому місті, це – чудо. Браво! – відзначив Григорій Чапкіс.
До речі, використані в танці пляшки перетворять на урбаністичну інсталяцію, яку розмістять біля обласної бібліотеки для юнацтва імені Євгена Маланюка. Арт-об’єкт ще й буде підсвічуватися, тому в темну пору доби його також можна буде розгледіти.
– Пляшки ми зберемо в спеціальну сітку для того, щоб створити арт-об’єкт, який буде висіти на вулиці Дворцовій, – розповіла арт-керівниця фестивалю, виконавча директорка фонду «Перспектива» Олександра Ткаченко. – Він нагадуватиме нам про цю акцію й ідею.
Побачити таку урбаністичну інсталяцію можна буде, як відзначили організатори, до 5 червня – Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, як пам’ятку про те, що наближення екологічної катастрофи залежить від кожного з нас.