Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею

10:40, 03 Лютого, 2012

Цього тижня мистецьке життя Кіровограда було багате на відкриття. Пропонуємо вам огляд нових виставок в обласному художньому музеї.

Розгорнуто експозицію творів «Постать музиканта очима художників» , яка презентує портрети відомих творчих особистостей: композиторів, музикантів, співаків Кіровоградщини.
В експозиції, яка презентує портрети музикантів, представлені живописні роботи із фондів Кіровоградського обласного художнього музею, приватних зібрань кіровоградців. Значне місце в експозиції займає фотогалерея відомих музикантів, співаків, композиторів Кіровоградщини, які гідно представляють наш край далеко за його межами, надана для експонування Кіровоградським музичним училищем.

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]27 січня в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Сонячна ниточка» майстрів клубу народних ремесел «Ниточка» Кіровоградського районного Будинку культури.

 

За 5 років існування клубу в ньому з’явилися художники, майстрині з плетіння гачком та спицями, вишивки стрічками, інтарсії, інкрустації по дереву, сірникової архітектури, робіт з бісером, з солоним тістом, вироблення ляльок – мотанок та найбільше майстринь з вишивки хрестиком, гладдю, стібковим швом, болгарським хрестиком, бісером, машинною вишивкою й авторською технікою.
В експозиції, присвяченій 5 – річчю заснування клубу найбільше представлено рушників, серветок, сорочок, подушечок, сумок, панно, ікон, тематичних картин, сюжетних композицій вишитих хрестиком, художньою гладдю, кольоровими  стрічками, бісером.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]Виставка  творів  відомого  художника  –  земляка  Броніслава  Домашина (1927 – 2000),  до   85 – річниці з дня народження.
Творчий доробок Броніслава Домашин був великий  і багатоплановий. У його картинах живе любов до рідної землі, до краю, де він народився і жив, до людей яких оспівував у своїх творах.
В 2004 році донькою художника Людмилою Броніславівною Богданович було передано до фондів музею 12 живописних та 34 графічних творів. На виставці представлені  живописні і графічні твори митця  з фондового зібрання обласного художнього музею та роботи надані  для експонування  галереєю «Єлисаветград» і  родиною художника.

 

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]Найбільше “Гречку” зацікавила виставка пам’яті відомої юної художниці Наді Рушевої (1952 – 1969).
Надя Рушева народилася в родині московського художника Миколи Рушева.

 

В чотири роки, слухаючи казки Пушкіна, які читав Надійці батько, під враженням від почутого дівчинка взяла в руки олівець і намалювала сходу понад  30 малюнків. Як згадував Микола Костянтинович найбільше в перших малюнках вражали промальовані костюми. Надя не випускала з рук олівець, вона змальовувала на папері все, що народжувалось в її уяві, малювала завжди і всюди. Першим розгледів  в маленькій донечці талант художниці саме її батько.

В творчому доробку Наді Рушевої понад 10 тисяч малюнків.  Вона створила яскраві образи до міфів Стародавньої Еллади, «Маленького принцу» Екзюпері,  «Майстра і Маргарити» Булгакова, творам Л. Толстого, Байрона, Кіплінга та ін.

Ідея розповісти про унікальну дівчину – самородка виникла давно.  Всі бажаючі, хто завітає до музею познайомитися з творчістю Наді Рушевої, будуть мати можливість переглянути репродукції її творів та документальні фільми та відеопрезентації про її життєвий та творчий шлях.
Можливо для більшості відвідувачів музею це буде перше знайомство з творчістю Наді Рушевої, але абсолютно переконані, що байдужих до її долі та створених нею за коротке земне життя робіт не буде…

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею]Настя Дзюбак

За матеріалами художнього музею

 

Останні новини по темі
Диким тваринам допомагають пережити морози
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua [Диким тваринам допомагають пережити морози]
Володимир Яворівський говоритиме про кіно
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024