Мистецтво поруч: огляд експозиції художнього музею

Цього тижня мистецьке життя Кіровограда було багате на відкриття. Пропонуємо вам огляд нових виставок в обласному художньому музеї.
Розгорнуто експозицію творів «Постать музиканта очима художників» , яка презентує портрети відомих творчих особистостей: композиторів, музикантів, співаків Кіровоградщини.
В експозиції, яка презентує портрети музикантів, представлені живописні роботи із фондів Кіровоградського обласного художнього музею, приватних зібрань кіровоградців. Значне місце в експозиції займає фотогалерея відомих музикантів, співаків, композиторів Кіровоградщини, які гідно представляють наш край далеко за його межами, надана для експонування Кіровоградським музичним училищем.
27 січня в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Сонячна ниточка» майстрів клубу народних ремесел «Ниточка» Кіровоградського районного Будинку культури.
За 5 років існування клубу в ньому з’явилися художники, майстрині з плетіння гачком та спицями, вишивки стрічками, інтарсії, інкрустації по дереву, сірникової архітектури, робіт з бісером, з солоним тістом, вироблення ляльок – мотанок та найбільше майстринь з вишивки хрестиком, гладдю, стібковим швом, болгарським хрестиком, бісером, машинною вишивкою й авторською технікою.
В експозиції, присвяченій 5 – річчю заснування клубу найбільше представлено рушників, серветок, сорочок, подушечок, сумок, панно, ікон, тематичних картин, сюжетних композицій вишитих хрестиком, художньою гладдю, кольоровими стрічками, бісером.
Виставка творів відомого художника – земляка Броніслава Домашина (1927 – 2000), до 85 – річниці з дня народження.
Творчий доробок Броніслава Домашин був великий і багатоплановий. У його картинах живе любов до рідної землі, до краю, де він народився і жив, до людей яких оспівував у своїх творах.
В 2004 році донькою художника Людмилою Броніславівною Богданович було передано до фондів музею 12 живописних та 34 графічних творів. На виставці представлені живописні і графічні твори митця з фондового зібрання обласного художнього музею та роботи надані для експонування галереєю «Єлисаветград» і родиною художника.
Найбільше “Гречку” зацікавила виставка пам’яті відомої юної художниці Наді Рушевої (1952 – 1969).
Надя Рушева народилася в родині московського художника Миколи Рушева.
В чотири роки, слухаючи казки Пушкіна, які читав Надійці батько, під враженням від почутого дівчинка взяла в руки олівець і намалювала сходу понад 30 малюнків. Як згадував Микола Костянтинович найбільше в перших малюнках вражали промальовані костюми. Надя не випускала з рук олівець, вона змальовувала на папері все, що народжувалось в її уяві, малювала завжди і всюди. Першим розгледів в маленькій донечці талант художниці саме її батько.
В творчому доробку Наді Рушевої понад 10 тисяч малюнків. Вона створила яскраві образи до міфів Стародавньої Еллади, «Маленького принцу» Екзюпері, «Майстра і Маргарити» Булгакова, творам Л. Толстого, Байрона, Кіплінга та ін.
Ідея розповісти про унікальну дівчину – самородка виникла давно. Всі бажаючі, хто завітає до музею познайомитися з творчістю Наді Рушевої, будуть мати можливість переглянути репродукції її творів та документальні фільми та відеопрезентації про її життєвий та творчий шлях.
Можливо для більшості відвідувачів музею це буде перше знайомство з творчістю Наді Рушевої, але абсолютно переконані, що байдужих до її долі та створених нею за коротке земне життя робіт не буде…
За матеріалами художнього музею