У Кіровограді говорили про наукову фантастику та НЛО (ФОТО і ПОДКАСТ)
Письменник фантаст, який не любить подорожувати й читати книжки з картинками. Так про себе розповідає поет та майстер науково-фантастичної прози Олексій Корепанов, творча зустріч з яким нещодавно відбулася у відділі мистецтв бібліотеки ім. Д. Чижевського.
Темою неформальної зустрічі в тісному колі знайомих і прихильників творчості письменника стала нова книга Олексія Корепанова “Недуг бытия”. Досить скромно оформлене видання стало дебютною поетичною збіркою фантаста-прозаїка, яка вмістила в собі щоденниково-відверті поезії, написані за 35 років творчості.
Втім вже звичний для бібліотечних зустрічей формат “питання-відповіді” крутився не навколо нової книги, хоч і її не обійшли увагою,а навколо фантастики як жанру і деформованої сучасної тенденції.
Олександр Корепанов стверджує, що сьогоднішня фантастика стала масовою і призначена лише для читання у метро та маршрутках. Сюжети та герої в усіх текстах будують на основі комп’ютерних ігор, іноземних бойовиків та якихось вигаданих інопланетних штучках.
“Мені дають поредагувати тексти, але вже через день я навіть не пам’ятаю сюжету, не те що імен героїв. Вони всі однотипні” – з невеликим обурення висловлюється письменник.
Іще однією проблемою сучасних письменників-фантастів, як виявилося, є графоманія – писання заради грошей. При чому, частіше за все гроші крутяться в Росії,адже написавши російською легше видати книгу за кордоном і заробити на цьому там, аніж у нас в Україні. Саме тому таке явище як українські письменники жанру фантастики відсутнє.
Олексій Корепанов захоплюється сенсорикою та парапсихологією, вірить в НЛО і вважає, що писати наукову фантастику, яка відрізнятиметься від сьогоднішньої, можна. Як проходить його творчий процес і чи вірить він у своїх українських фантастичних героїв, письменник і розповів під час зустрічі в бібліотеці.
Світлана Дубина