Що читають у Кропивницькому: бібліотекарі розказали про популярні книги

12:44, 05 Лютого, 2020

У відділі абонементу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка «Гречці» розповіли про літературні вподобання читачів.


У відділі абонементу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка створена послуга «Сімейний формуляр», де записатися може один член родини, а користуватися книгами – всі.

Якщо говорити про читацькі вподобання, то вони дуже різні. Найбільшою популярністю користуються детективи та любовні романи російською мовою, проте останнім часом спостерігається позитивна тенденція до збільшення популярності книг сучасних українських авторів, таких як Світлана Талан, Макс Кідрук, Ірен Роздобудько, Люко Дашвар, Ніна Фіалко, Олена Печорна, Ірена Карпа, Андрій Кокотюха, брати Капранови, Мирослав Дочинець, а також творів зарубіжних письменників, що перекладені українською мовою.
У підростаючого покоління великою популярністю користуються серії книг, які виходять із продовженням: пригодницькі історії Лесі Вороніної «Таємне товариство», Ерін Гантер «Коти-вояки», «Гаррі Потер» Джоан Роулінг, «Мама, фея і я» Софії Кінселли. Незмінним лідером є книги Всеволода Нестайка, Івана Андрусяка, Сашка Дерманського, Галини Вдовиченко, якими зачитуються як юні, так і дорослі. Також для читання у родинному колі добре підходять книги енциклопедичного характеру, комікси та книги англійською для тих, хто тільки починає вивчати цю мову.

Не менш популярною в читачів є література з психології. Найбільше запитують книги, які стали своєрідною класикою психологічної літератури таких визнаних авторів як Дейл Карнегі, Алан та Барбара Пізи, роботи Зигмунда Фройда та Ірвінга Ялома.

У дорослої аудиторії читацькі смаки різняться в залежності від статі читача. Жінкам більше подобаються романи про кохання, життєві історії, засновані на реальних подіях. Не байдужа прекрасна половина людства і до книг, присвяченим психології та саморозвитку. Найбільше жінки читають таких авторів, як Дар’я Донцова, Юлія Шилова, Катерина Вільмонт, Нора Робертс, Ніколас Спаркс, Даніела Стіл та Бертріс Смолл. Є у читачів і улюблені книги, наприклад, детектив Дар’ї Донцової «Яблуко Монте-Крісто» було прочитано 163 рази, 150 разів була прочитана книга Поліни Дашкової «Джерело щастя», трохи менше – 135 разів – детектив Дар’ї Донцової «Фанера Мілоська».

Чоловіки більше цікавляться трилерами, фантастикою та детективами. Популярною є серії книг про спецназ та кримінальний світ. Читачі сімейного абонементу віддають перевагу таким письменникам як Сергій Бакшеєв, Едуард Тополь, Данило Корецький, Сергій Зверєв. Однаково захопливою як для жінок, так і для чоловіків є Дар’я Донцова. Також серед улюблених – роман Едуарда Тополя «Римський період, або Полювання на вампіра» (прочитано 195 разів), детектив Сергія Дишева «Кладовище для однокласників» (прочитано 109 разів), пригодницький роман Сергія Звєрєва «Особистий друг президента» (прочитано 99 разів).

Тетяна Левицька

Останні новини по темі
З Кіровоградщини видворили іноземця – порушника ПДР (ФОТО)
liv
m12
У Кропивницькому стартував творчий конкурс про дитячу інклюзію
Читайте також

Попельнастівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Андрія Пасічника....

16:36, 19 Липня, 2024

В Україні, і зокрема у Кропивницькому, у рамках масштабної спецоперації правоохоронці провели 70 обшуків та оголосили 30 підозр службовцям структур, підпорядкованих Міноборони. ...

15:18, 19 Липня, 2024

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340, згідно з яким підозрювані й обвинувачені у корупційних злочинах зможуть не нести кримінальної відповідально...

15:17, 19 Липня, 2024