Харківська школа фотографії на виставці в Кіровограді
30 березня в 14:00 в рамках циклу виставок Сергія Зайцева в приміщенні Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського відбудеться відкриття VII проекту “Моя Квітуча Україна, Харків в перспектіві часу”.
Майстри фотографії Харкова представляють свою творчість, виконану в різнійманері, властивій тому чи іншому автору. Варто відзначити той факт, що на фотовиставці в Кіровограді Харків представляють як уже відомі автори (старше покоління), так і нові (послідовники):Олександр Супрун, Олег Мальований, Володимир Оглоблін, Володимир Бисов, Дмитро Следюк, Сергій Степаненко, Зоя Костіна, Тетяна Бутвіна, Геннадій Біленскій, Олексій Самойленко. Десять авторів і десять поглядів на фотографію, десять різних думок і десять індивідуальних стилів, але об’єднаних одним пристрастю – класичної (творчої) художньої фотографії.
Унікальність фотовиставки полягає в тому, що глядачеві надається можливість познайомитися з містом Харковом і Харківщиною через фотографічну спадщину, яка виражена в роботах і творчості авторів.
В рамках фотовиставки буде продемонстровано наступні види зйомок:
– Міський пейзаж
– Аерофотографія
– Інфрачервона зйомка
– Портрет
– Натюрморт
– Пейзажна фотографія
Багато з авторів представляють «Харківський фотоклуб», в стінах якого проводяться спільні проекти і вирує активна фотожізнь. Двері «Харківського фотоклубу» завжди відкриті для нових учасників і людей, не тільки цікавляться фотографією, але і роблять вагомий внесок у її розвиток.
В рамках презентації фотовиставки відбудуться творчі зустрічі:
Володимир Оглоблін:В рамках зустрічі буде показано слайд-шоу, що відображає актуальну життя Магадана. Глядач побачить міську суєту міста, багатий краєвид околиць. Автор зробитьакцент на побут і проведе паралель між “Магаданом тюремним” і Магаданом сучасним.
Олексій Самойленко: На зустрічі будуть представлені два слайд-шоу: “Опукський природний заповідник” і “Новий 2012 рік в Харкові”.
Довідка: Харківська фотографія, з’явившись в місті в середині ХIХ ст., існує практично зсамого її народження і налічує вже понад 150 років.
У XIX в. класична школа харківської фотографії отримала європейське визнання завдяки роботам таких фотографів-новаторів, як В. Досекіна, А.Федецький, А. Іваницький та ін., відзначених золотими та срібними медалямина найпрестижніших виставках того часу. Альфред Федецький, який отримавспеціальне фотографічне освіту у Відні, мав звання «Фотографа Імператорської Величності» і був удостоєний 9 золотих медалей різних європейських салонів. Крім цього, вінвиявився єдиним фотографом, який представляв Російську імперію на Всесвітній індустріальної паризькій виставці в 1889 році. «А.Федецкій з Харкова» був удостоєний Великої золотої медалі Індустріальної виставки вПарижі, тим самим вписавши золотими літерами своє ім’я в історію світовоїфотографії.
За матеріалами Фотоспілки
Фото Дмитра Следюка