В Кіровоградському театрі обирали Сергія Козиря

21:10, 01 Травня, 2012

Вже тиждень Кіровоградський театр працює  з головним режисером. Якщо в управлінні культури не поспішають з визначеннням директора театру, то режисера обрали чітко за графіком та з першої спроби. Проте, не всі члени конкурсної комісії, аноносовані попередньо, з’явилмсь на сам конкурс. Зокрема, були відсутні Євген Калганов –заступник голови спілки театральних діячів України та В’ячеслав Усков – генеральний директор – художній керівник Київського театру імені Саксаганського. Тож місцеві члени комісії, серед яких начальник управління культури Кіровоградської ОДА Валентина Животовська, відома акторка театру Валентина Литвиненко –  впоралися самотужки. Голова комісії одесит Євген Гімельфарб з’явився на конкурс та провів засідання.


Заслухавши всіх претендентів, члени комісії без вагань визначили найдойстойнішу кандидатуру – чинного в.о. головного режисера театру Сергія Козиря.

“Інші претенденти з розумінням поставилися до рішення комісії, адже у пана Сергія досвіду безперечно більше. Я бачу чіткі професійні дії людини, яка працює, складає план на рік,  план репетицій, збирає засідання художньої ради, на яких обговорюють існуючі постановки та їх покращення. У Сергія Козиря найбільше постановок, деякі з них йдуть в різних театрах”, –  розповіла “Гречці” пані Животовська.

За словами Валентини Животовської,  пан Козир планує поставити власну виставу і в Кіровограді: це буде “Ярослав Мудрий”. До 130-річчя театру заплановано п’ять нових вистав.

Сергій Козир на новій посаді до цих пір офіційно не представлений колективу театру.

Нагадаємо, що перше представлення Сергія Козиря режисерам театру закінчилося звільненням для режисера Ярослава Ілляшенка. Обрання ж на посаду головного режисера, ознаменувалося ще одним звільненням. Режисер театру Оксання Ілляшенко від сьогодні не праює в театрі корифеїв – нове керівництво театру відмовилося продовжувати з нею контракт, термін дії якого вийшов в останніх числах квітня.

Сама ж посада головного режисера Кіровоградського обласного театру з’явилась в наслідок нещодавньої зміни статуту театру. За ініціативи голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна було розділено посади директора та художнього керівника театру. Як наслідок, посада художнього керівника зникла з нової редакції статуту, натомість з’явився головний режисер.

Посада директора Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького досі лишається вакантною, адже претендентів на неї немає. Оголошений три місяці тому конкурс досі ігнорують потенційні претенденти, адже другій місяць поспіль до конкурсної комісії не надходить жодної заявки на участь. Тимчасово театром керує виконуючий обов’язки директора Ігор Спінул, який з невідомих причин не бере участі в конкурсі.

Вже чотири місяці триває конфлікт довкола  Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького. За цей час відбувся цілий ряд кадрових змін, проте не поставлено жодної вистави. Таким чином можна констатувати, що під загрозою відзначення 130-ї річниці першого професійного театру, а можливо і його існування як такого.

Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Сьогодні в Кіровограді відбудеться концерт органної музики(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Сьогодні в Кіровограді відбудеться концерт органної музики(ФОТО)
Найповніша афіша Кіровограда 30.04.12-6.05.12
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024