Етно зараз в моді! І в музиці теж

Літо! Пора різноманітних фестивалів і відпочинку. Чи помітили ви, що жоден з них не обходиться без етноколективу? Можливо, це данина моді, адже фольклорні мотиви зараз модні і в одязі, і в оздобленні інтер’єру, а отже, певно, і в музиці.
Фольк стає популярним скрізь завдяки своїй енергетиці. Зрештою, заглушити поклик душі навіть совкові міфи про примітивність і немодність всього українського і набридлива шароварщина не змогли.
Так, “Гречка” згадала про обіцянку розказати про тих, кого в українському музпросторі варто послухати.
Розуміємо, що це далеко не повний список вартих уваги виконавців. Не претендуючи на роль музичного критика, “Гречка” помістила в плейлист виконавців за суб’єктивними уподобаннями. Поїхали…
AtmAsfera(арт-рок, етно). Мова російська і українська. Музика на любителя, але послухати варто.
ДахаБраха. Популярний, дорогий і безмумніву вартий уваги колектив. Музику вони поєднують з власними перформенсами. Живі звуки поєднуються з українським фольком і африканськими мотивами. Оригінально – це не заперечиш!
Мандри – рок-етно гурт. Хорошою музикою відомий як в Україні, так і за кордоном.
ДримбаДаДзига – це неймовірний голос вокалістки і етно-рок (а місцями і рок-н-рол) феєрія. З першого разу сподобалось; захотілось закинути в плеєр. Вся музика позитивна!
“Очеретяний кіт”, не той, що ссавець із Вікіпедії, а ще один гурт, що активно позичає фольк-мотиви і міксує цікаві обробки. Власного сайту не має, але прочитати чи послухати про нього можна тут.
Оркест Янки Козир. Що тут скажеш, чудове аранжування і виконання української народної пісні. Якщо досі ви ототожнювали українську народну пісню з сільським хором чи максимум з хором Верьовки, то ця музика стане для вас приємною несподіванкою.
Русичі – призери багатьох фестивалів. Якісна музика.
Гурт ShokolaD поєднав в собі етно-джаз, а в останньому альбомі – етно-електроніку. Чудовий голос вокалістки! Музиканти свою музику визначають як acid-jazz.
Любителі української автентики оцінять ансамбль Божичі. Це акапельний спів, зібранні учасниками в експедиціях фольклорні матеріали.
Львівський етно-гурт Бурдон – поєднання хорового співу і сольного голосу, гуцульських і лемківських мотивів, народної пісні. Легка і м’яка музика.
Воплі Відоплясова. Ну немає, на щастя, тих хто про ВВ не чув. У їх творчості всього вистачає. І фольку теж не бракує.
Гурт мандрівних дяків “Вертеп”. “Поєднання world-music з українськими мотивами – це вибухова суміш, безпрограшна комбінація, а у виконанні вертепівців все це виглядає дуже яскраво, смачно і драйвово.” – пише про них інтернет. А “Гречку” ця музика розслабляє і надихає. Слова як народних пісень, так і сучасних авторів.
Гурт Гайдамаки – живий український фольк. Енергетикика і ще раз енергетика!
Гурт Гуляйгород – створений кіровоградцями, активно працює вже в Києві. Кілька років тому записали спільний альбом з ТАРТАКом. Потужний народний голос вокалістки не залишить байдужим.
Кіровоградський гурт Культ позиціонує себе як фольк-метал гурт. Команда розвивається і в минулому році стала лауреатом “Червоної рути”.
П.С.Чекайте продовження. Далі буде рок.
Фото: vox.com.ua, famajor.com, stepex.net, nokiatrendslab.com.ua, sd.org.ua