Музей О.О.Осмьоркіна отримав щедрий подарунок

20:02, 27 Липня, 2012

Нещодавно художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна отримав щедрий подарунок. Відомий український скульптор-медальєр В”ячеслав Попов зі Світловодська передав до музею свої унікальні авторські твори – бронзові пам”ятні медалі видатних наших земляків: “Олександр Осмьоркін” 2009р., “Лев Мацієвич” 2010р., “Василь Сухомлинський” 1973р. І це лише початок масштабної мистецької акції художника, який за сприяння депутата Кіровоградської обласної ради Олександра Шаталова та фінансової допомоги Благодійного фонду “Розвиток Кіровоградщини”, планує подарувати музею цілу колекцію бронзових медалей “Видатні особистості Кіровоградщини”, яка налічуватиме понад 30 авторських зображень всесвітньовідомих земляків – художників, письменників, музикантів, вчених та громадських діячів. Символічно, що одна з перших подарованих медалей присвячена художнику і педагогу Олександру Осмьоркіну, 120-річчя з дня народження якого відзначатиметься 8 грудня. До речі, зображення цієї медалі прикрашає поштову листівку, випущену в Росії в 2009 році з нагоди 15-річчя відкриття художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна в Кіровограді.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Музей О.О.Осмьоркіна отримав щедрий подарунок В”ячеслав Васильович Попов і сам в цьому році ювіляр, до речі, в символічний для нашої держави день – 24 серпня. 1937 року народження, випускник Дніпропетровського художнього училища, член Національної Спілки художників України та Міжнародної Федерації медальєрів (FIDEM, Париж), учасник всеукраїнських та міжнародних виставок. У 2009 році в Культурному центрі в Москві в рамках заходів з відзначення 70-річчя утворення Кіровоградської області презентувалася його персональна виставка медалей “Образ і кредо”. Його твори є в зібраннях таких всесвітньовідомих музеїв, як: Ермітажі в С.-Петербурзі та Історичному музеї в Москві, а також в Київському державному музеї ім. Т.Г.Шевченка, Музеї Кобзаря в Черкасах, Шевченківському Національному заповіднику в Каневі, Національному історико-культурному заповіднику в Чигирині, Національному музеї ім. А.Шептицького у Львові, Художньому музеї Нацбанку України, Севастопольському, Сумському та Кіровоградському художніх музеях, в численних приватних колекціях.
Тепер і збірку художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна прикрашатимуть унікальні твори В.В.Попова. А ще в музеї дбайливо зберігаються ксерокопії декількох сторінок з журналу “Вісник НБУ” за 2001-й рік, які у свій час подарував В”ячеслав Васильович з власним автографом на опублікованій статті Андрія Папуші “Неповторність таланту”. З яким душевним теплом, повагою і захопленістю творчістю художника написаний цей нарис: “У доробку В.В.Попова – сотні пам”ятних медалей. Їх об”єднує авторський почерк, основними рисами якого є динамічна гра рельєфу та контр-рельєфу, і образ-кредо, що виражає сутність епохи, явища, людини… Більшість творів – не “замовницькі”. Сюжети, теми майстер шукає сам. За ними можна судити про світогляд і переконання митця. Він обожнює і наслідує людей доброї волі, які за покликом серця прожили сподвижницьке, насичене добрими вчинками життя… Одна з перших робіт медальєра була присвячена видатному грузинському спортсмену Михайлу Хергіані. По-журналістськи глибоко дослідивши життя легендарного альпініста, опрацювавши літературу, публікації у пресі про нього, художник вихопив фразу, яку помістив на медалі як кредо: “Я люблю всіх людей”. Увага митця не випадково зупинилася саме на цих словах. Бо то і його кредо. І це зізнання чи не найбільшою мірою пояснює невичерпність і неповторність таланту митця”.

Віта Чернова

Останні новини по темі
Кіровоградський губернатор злякався опозиціонерів?
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградський губернатор злякався опозиціонерів?
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Рух ЧЕСНО запрошує кіровоградців протестувати депутатів
Рух ЧЕСНО запрошує кіровоградців протестувати депутатів
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників на фронті.

18:14, 21 Лютого, 2024

У неділю, 25 лютого, у Кропивницькому в обласній філармонії в рамках Благодійного Зимового туру містами України з презентацією свого нового альбому “Радіопромінь” ві...

16:32, 21 Лютого, 2024

Дівчачі сукні — витончений елемент гардероба, який додає елегантності та ніжності образу маленьких принцес. Вони допомагають втілити дитячу мрію та наповнити миті життя чарівніс...

16:21, 21 Лютого, 2024