На Сумщині відбувся фестиваль «Конотопська битва»(ФОТО)

10:00, 01 Липня, 2014

Протягом 28 та 29 червня в Сумській області Конотопського р-ну, відбувався Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Конотопська битва 2014».

На захід приїхало багато патріотів з різних куточків України – Сходу та Заходу, Півночі та Півдня, щоб довести, цілісність нашої країни та відновити історичну пам’ять на визначні та переможні битви своїх предків.

«Дуже хороший старт нового ідеологічного фесту і еволюція бренду “Конотопськоï битви”. Українцям це треба – чути і знати про перемоги предків у минулому. Надто довго ми росли на історії поразок та втрат», – ділиться 22-річний Роман Кулик з Києва.

У рамках програми Всеукраїнського патріотичного фестивалю, усі бажаючі змогли відвідати музей  «Конотопської битви»; поле бою, де козаки на чолі з Іваном Виговським здобули перемогу 355 років тому; взяти участь у «Козак-квесті», та поспівати героїчних пісень біля ватри. Протягом усього дійства присутніх годували смачним козацьким кулішем.

«Цей фестиваль – подія, яка дуже близька моєму серцю. Це те, чого я хотіла: щоб відроджувалася національна гідність, традиції. Усвідомлення того, що ми, українці можливо, одна із кращих націй в світі», – розповіла нам вчитель за фахом Надія Мурич з Сумської обл.

www.gre4ka.info

На другий день фестивалю місцеві та гості міста влаштували кілька молебнів за  українських козаків – учасників битви 1659 року: біля пам’ятного знаку на честь 350-річчя перемоги в Конотопської битві, біля пам’ятника гетьмана Івана Виговського, на могилі-кургані та на місці козацької фортеці. Також відбувся концерт фольклорних гуртів, кобзарів та лірників на центральному майдані с. Шаповалівка. Зокрема виступили: Олександр Тріус, Михайло Хай, Тарас Силенко, Андрій Ляшук, Лайош Молнар, Юрко Фединський, Андрій Ляшук, Тарас Компаніченко, Ярослав Крисько, Павло Моргунюк та багато інших.

«Цей фестиваль – це свідчення того, що життя триває, що незважаючи ні на що, потрібно підтримувати моральний бойовий дух. Завдяки цінностям, які ми сповідуємо тут дивлячись в минуле, ми починаємо розуміти, за які чесноти боролись наші предки. Конотопська битва – це свідчення того, як треба відстоювати волю», – розповів Тарас Компаніченко, один з ведучих великої сцени та учасник ансамблю «Хорея Козацька».

На головній площі міста Конотопу відбулася виставка-ярмарок народних майстрів, яка користувалась неабиякою популярністю серед гостей  та жителей міста. Окрім того, для всіх, хто не зміг долучитись до події, транслювали прямі ефіри з концерту на офіційному сайті «Конотопської битви 2014». http://konotopska-bytva.com.ua/

www.gre4ka.info

Зазначимо, що територія фестивалю була вільна від алкоголю та тютюнопаління.
У вечірній час на великій сцені фестивалю з концертною програмою виступили українські гурти, такі як: «Кому Вниз», «ДримбаДаДзига», «PoliКарп», «Бурдон», «Рутенія», «Хорея Козацька», «Телері», «Варйон» та «Моноліт».

Фестиваль мав благодійний характер, тому всі охочі мали змогу вкинути у скриньку пожертв гроші. До кінця події організатори зібрали більше  7 тис. грн, які підуть на  бронежилети та куленепробивні кевларові шоломи для української армії.

Захід відбувався за підтримки Міністерства культури Україна. Організатор: ВО «Свобода», програма – мистецьке об’єднання «Глечик». Ведучими великої сцени були Валерій Гладунець й Тарас Компаніченко.

Нагадаємо, між селами Шаповалівкою та Соснівкою 28 червня 1659 року відбулася знаменита Конотопська битва війська гетьмана Івана Виговського з царськими військами під командуванням князя Олексія Трубецького. Збройне протистояння закінчилося повною перемогою українців над московським військом.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

 

Останні новини по темі
Читайте також

Світловодська та Великосеверинівська громади, що на Кіровоградщині, повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

16:47, 25 Березня, 2025

У Кропивницькому стадіон по вулиці Степана Бандери певний час здавали в оренду за менш ніж 3 тисячі гривень на місяць. Міськрада звернулася до Верховного Суду та у вівторок, 25 ...

16:47, 25 Березня, 2025

У Кропивницькому дали назву трьом вулицям у садівничому товаристві «Гірник». Які назви тепер мають вулиці та для чого це потрібно — розповідаємо на «Гречці»....

14:45, 25 Березня, 2025