Статтю “Малоросійство” Євгена Маланюка видали окремою книгою і презентували читачам (ФОТО)

13:03, 13 Травня, 2015

У Кіровограді презентували книгу Євгена Маланюка “Малоросійство”.

Стаття Маланюка вийшла накладом в 10 тисяч примірників у видавництві “Український пріоритет”. Володимир Шовкошитний, видавець книги, особисто представив видання студентам КДПУ ім..В.Винниченка. Автором передмови став професор Кіровоградського педуніверситету Григорій Клочек.

Шовкошитний запевнив, що цю книгу подарує всім чиновникам, в тому числі Президенту Порошенку та прем’єру Яценюку.

“Мерам, депутатам міськрад варто подарувати цю книгу, зокрема кіровоградським, щоб вони не западали ні на який там Єлисаветград, а були українцями, а не малоросами. Малоросійство – це національна порожнеча, неукраїнськість”, – заявив видавець.

“Людина, яка прочитає цю книгу і осмислить, вона буде геть іншою. Головна проблема українців – малоросійство, – наголосив Григорій Клочек. – чиновники, весь державний люд і всі українці мали б прочитати цю статтю, щоб всі зрозуміли, в чому полягає малоросійство”.

Володимир Панченко, професор Києво-Могилянської академії зауважив, що цей твір варто використовувати як комулятивний снаряд, як гранату, що не розкидає осколки, а б’є в одну точку.

“Малоросійстіо – хвороба бездержавності”, – цитує Панченко Євгена Маланюка, окрім того розповідає про рецепти лікування від цієї “хвороби”.

“Не лише про діагностику захворювання та симптоматику варто говорити, а й про лікування. Які є способи звільнення від цієї хвороби? Один з рецептів – факт державності. Проте, як виявилось, цього замало. Тому для того, щоб нація ставала сильною, вона має проходити через сплату великої кривавої ціни, крізь це багато хто проходив і зараз наша черга. По третє – це велика інтелектуальна робота, просвітництво. По-четверте – має втрутитися природа. “Має витекти вся кров ледача”, – як писала Леся Українка, і час в цьому випадку працює на нас”.

Підчас презентації, видавець не зацитував уривків статті Маланюка, проте прочитав власну поезію, розповів про АТО. При цьому Донбас називаючи “Даунбасом”.

Всі бажаючі мали змогу придбати “Малоросійство”, та інші книги видавництва по закінченню заходу.

Також презентацію книги сьогодні можна відвідати о 17.00 в бібліотеці Чижевського.

Фото Валерій Лебідь

Останні новини по темі
«Золото» та «бронза» майстрів бойового самбо на Кубку України (ФОТО)
У Кіровограді пройде ІТ-фестиваль Vesna-Soft 2015
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024