У Кропивницькому показали шість історій життя людей із інвалідністю (ФОТО)
Як «Гречка» вже повідомляла, сьогодні, 9 грудня, у Кропивницькому відбулася прем’єра документального фільму “МИ Є», в якій висвітлено історії шести людей із особливими потреба.
Після показу автори стрічки поділилися історією та метою її створення.
Загалом фільм представляє собою шість історій людей із особливими потребами та їх повсякденне життя. Герої стрічки розповідають про ті складності, з яким доводиться стикатися через відсутність або недосконалість пандусів, про відсутність можливості користування транспортом. Також висвітлено розповіді мам дітей з особливими потребами, які стали такими або через лікарську помилку, або мають вроджені вади.
За словами співавтора документального фільму, голови ГО «Міст Україна – ЄС» Севідової Наталії, метою стрічки є показати наскільки ці люди сильні, їх проблеми та те, що інфраструктура і державна політика в напрямку людей із інвалідністю є недосконалою.
«Все почалося з того, що ми як громадські активісти працювали у шпиталі з військовими та бачили ту кількість людей з інвалідністю, кількість тих хлопців, які повертаються з війни до мирного життя вже із інвалідністю. Ми вирішили зробити перший фільм не залучаючи до участі воїнів АТО, адже це буде окремий проект про історії хлопців, які повернулися із війни та потрапили до категорії людей із особоивими потребами. А у фільмі «МИ Є» ми хотіли показати проблеми даної категорії людей у позавоєнні часи. Хотілося б закликати і суспільство, і владу, і громадських активістів об’єднуватися разом і вирішувати ці проблеми. Те, що ми могли на даний час зробити – це максимально висвітлити ті проблеми, які існують. Це й проблема дитячої інвалідності, це й інвалідність у зрілому віці та багато інших прикладів. Найголовніше було показати ті проблеми, з яким ці люди живуть кожного дня», – розповіла Севідова.
За інформацією авторів, фільм знімався близько двох місяців, близько шести місяців обробляли відзнятий матеріал, робили озвучку. Крім того, фільм також перекладений англійською мовою. Процес був волонтерський, вся команда працювала на волонтерських засадах.
«Ми плануємо, що цей фільм буде показуватися і в Європі також», – відзначила Наталія.
Також активістка зазначила, що багато людей з інвалідністю замикаються із своєю проблемою і розговорити та переконати їх бути публічними досить важко.
«Ми розрахували історію таким чином, щоб показати всі проблеми людей з інвалідністю: проблеми дітей, людей, які отримали інвалідність через життєві випадковості, проблему хвороб,- додала жінка, – Тобто ідея фільму і в тому, що ніхто не застрахований від інвалідності й одна секунда може змінити наше життя назавжди»
Представників влади на прем’єрі не було, хоча за словами організаторів, протягом двох місяців вони розсилали листи, дублювали їх і в облдержадміністрації, і в міськраді.
«Але нас проігнорували. Адже ця тема дійсно потребуває уваги і, я думаю, люди , які сьогодні тут присутні мали б чимало запитань до представників влади. Тут зібралися ті рішучі люди, які хочуть діяти і шукати шляхи вирішення тієї чи іншої ситуації», – наголосила Наталія Севідова.
В інтернет-мережі стрічка з’явиться після прем’єри у Києві, яка відбудеться найближчим часом.