Навчальний візит до Польщі для кіровоградських студентів

15:29, 23 Листопада, 2012

Польсько-Американський Фонд Свободи, Фонд „Боруссiя”, Колегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського та Фонд «Освіта для демократії» запрошують активних студентів з Білорусі, України та Російської Федерації (Калінінградська область, Ленінградська область та місто Санкт-Петербург, Новгородская область) на кiльканадцятиденнi навчальні візити в Польщі.

Під час насиченої програми перебування у Польщі, яка триватиме кільканадцять днів, здійснюваної польськими неурядовими організацiями, учасники матимуть можливість познайомитися з університетськими середовищами та неурядовими організаціями, зустрітися з лідерами громадського життя Польщі, взяти участь у лекціях, тренінгах, семінарах та культурних заходах.

STP для студентів – одна з перших польських циклічних програм, що спрямовані на молодь зі Східної Європи. У її рамках запрошуємо здібних студентів віком від 18 до 21 року з Білорусі, України та Російської Федерації (з Калінінградської та Ленінградської областей) до участі в навчальних візитах у Польщі.

Студенти подають індивідуальні заявки на участь у програмі й потрапляють до неї на конкурсній основі. Поїздки відбуваються в малих 10-особових групах двічі на рік – навесні й восени.

Ідея програми – допомогти її учасникам обрати активну громадянську позицію

Візити, що відбуваються під девізом „Пізнай Польщу” тривають декілька днів.

Під час них відбуваються:

* Зустрічі з лідерами польського суспільного життя;
* Візити до державних та громадських установ;
* Зустрічі з представниками університетських середовищ – керівництвом вищих шкіл, викладачами та студентами, ознайомлення з організаційним і культурним життям вищих шкіл;
* Зустрічі з журналістами, візити до редакцій газет і часописів, на радіо й на телебачення;
* Ознайомлення з механізмами функціонування польської економіки в умовах вільного ринку;
* Представлення досвіду польської системної трансформації.

Особливий наголос робиться на ознайомленні з неурядовим сектором та на його місці в суспільстві.

Для участі у весняних візитах до Польщі в 2013 році необхідно подати заявку до 10 грудня 2012 р.

Проводяться навчальні семінари, дебати й дискусії. Цінне джерело нових ідей – контакт з іншими учасниками групи – активними й відкритими на світ людьми. Важливою складовою програми є можливість ознайомлення не тільки з Польщею, але й із сусідніми країнами, адже одна з головних засад STP для студентів – організація таких груп, аби в кожній із них були представники Білорусі, України та Російської Федерації.

Навчальні візити готують оператори STP – досвідчені польські громадські організації. Операторами STP вони стають на конкурсній основі. Студенти, які брали участь у даній програмі вже гостювали в таких містах: Битів, Ґлівіце, Косьцєжина, Краків, Люблин, Лодзь, Ґданськ, Ґдиня, Новий Сонч, Ольштин, Пултуск, Варшава, Вроцлав.

http://www.studytours.pl

Останні новини по темі
Розмова із зірваним скотчем на губах
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Розмова із зірваним скотчем на губах
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Світловодському лісгоспу влаштували оглядини
Світловодському лісгоспу влаштували оглядини
Читайте також

На Кіровоградщині державній реєстраторці оголосили про підозру за фактом зловживання повноваженнями....

15:52, 28 Травня, 2024

Відтепер у Кропивницькому діятимуть єдині правила розміщення літніх майданчиків для місцевих бізнесів....

14:54, 28 Травня, 2024

Кропивницька міська рада ухвалила рішення про купівлю десяти автобусів великої пасажиромісткості. Автобуси закуплять через урядову програму доступних кредитів....

14:08, 28 Травня, 2024