Кіровоградці про поїздку до Грузії автостопом: «Ми довели, що здоровіше всіх здорових» (ФОТО, ПОДКАСТ)

15:10, 19 Жовтня, 2015

Сергій Філіппов та Наталія Севастьянова 10 жовтня повернулись із подорожі до Грузії. Мандрівники, незважаючи на вади здоров’я (Наталя має тотальну сліпоту), 12 днів пробули у Грузії, а добиралися до неї автостопом.

«Коли мій син, який вчиться на факультеті туризму, дізнався, що я їду до Грузії, сказав: «Мам, як це? Ти швидше за мене?» Ми довели, що здоровіше здорових, живіше живих. Моєму діабету усі мають позаздрити, бо він поїхав зі мною і йшов в одну ногу. Він побачив Грузію, а багато хто просто залишився тут, вдома», – підсумовує подорож Наталія під час зустрічі з кіровоградцями у бібліотеці ім. Д. Чижевського.

Сергій згадує, Наталія впевнено в один день заявила, що поїде з ним. Мовляв, ускладнить завдання. Однак усе вийшло навпаки:

«Для мене було несподіванкою її рішення. Я збирався їхати автостопом до Грузії, але не було якоїсь родзинки. Я сумнівався у рішенні Наталії, однак потім, вже в поїздці, відчув, що вона взагалі не була для мене в подорожі якимось тягарем. Моїм досягненням в автостопі стало те, що я навчився співпрацювати».

Сергій і Наталія виїхали 15 вересня. Тиждень їхали до Грузії. Говорять, спочатку планували через Крим, однак потім вирішили не ризикувати: рушили через Бєлгород, Воронезьку та Ростовську області, Ставропольський край. Автостоп найлегше давався саме в Грузії, на території РФ стопити не давав короткий світловий день, а вже Україні, повертаючись назад з Харкова до Кіровограда, вирішили поїхати потягом – автостоп тут важкий, до того ж погода значно погіршилась.

«У Грузії кожен третій зупиняється. Навіть якщо не просиш, вони гальмують і цікавляться чи не потрібна нам допомога. У Грузії не працюють правила автостопу, їх дотримуватись не обов’язково», – розповідає Наталія.

Грузія кіровоградців приємно вразила: їх тепло зустрічали, за них переживали тоді, коли приїжджали із запізненням, їм навіть готували борщ і подавали сало. Разом з тим їм вдалось скуштувати усі грузинські страви, подивитись як ростуть мандарини, ківі, як готують справжнє грузинське вино, зустрітись із українцями і порівняти життя в Грузії та Україні.

Про те, що вразило і що здивувало Сергія та Наталію, куди поїдуть мандрівники далі, слухайте у подкасті.

 

Сергій Філіппов і Наталія Севастьянова щиро дякують усім, хто підтримав їх у цій поїздці, зокрема і голові ГО «Рідний Кіровоград» Андрію Табалову за значну фінансову підтримку.

Світлана Дубина
Фото автора та з архіву мандрівників

Останні новини по темі
На Кіровоградщині лише чотири партії погодились вводити антикорупційні зміни на обласному рівні
Кіровоградський нардеп і кандидат в мери “наїхали” один на одного у соцмережі
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024