Де можна провести активні вихідні на Кіровоградщині?

Для тих хто за затяжну зиму і пізню весну втомився від буденних маршрутів, постійно мигаючих і дзвінких телефонів, надається можливість розслабитися, освіжити думки й активно відпочити, займаючись зеленим туризмом, що пропонують садиби та туристичні фірми Кіровоградської області. Про те де, як і за яку ціну жителі Кіровоградщини зможуть відпочити на травневі свята, говорили днями у Кіровоградській ОДА.
За словами, голови Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської спілки розвитку сільського «зеленого» туризму Любові Твердоступ, у Кіровоградській області нараховується 38 баз та садиб для відпочинку саме у стилі зеленого туризму. Екотуризм передбачає відрив від цивілізації (якщо обирати дійсно екоумови), перебування у природніх та автентичних умовах, де часом відсутні навіть вода чи освітлення. Деякі «зелені» садиби поряд з відпочинком пропонують і саморозвиток у сфері українського побуту, української культури та історії.
Садиба «На гачок», що у с. Нововолодимирівка Кіровоградського району, пропонує переселення містян у справжнє українське село. Садиба може вмістити до 80 чоловік. Здаються в оренду окремі будиночки, де можна зустрічати власних гостей і відзначати свята. Гостям, серед яких можуть бути навіть мандрівники і туристи, які потребують тимчасового перепочинку, надаються альтанки, місця для палаток. Анатолій Тітов, власник садиби, говорить, що розвиток такого туризму має значення не лише для інфраструктури області, а й є одним із кроків до відновлення села в Україні руками самих же селян.
Садиба «У Мікуліча» знаходиться у с. Синюха, Новоархангельського району. Тут вам запропонують домашню їжу, приготовану руками справжньої українки Лариси Поліщук, яка і є власницею садиби. Провести вечір можна у лазні-сауні, зустріти ранкову зорю – на березі річки Синюха із вудкою або, навіть, з палаткою та у веселій компанії. Неподалік від садиби розміщений лісок кизилу, а на території самого будинку Лариси Поліщук, – близько 160 садово-ягідних дерев та 20 соток полуниці.
Садиба «Рожевий слон» (c. Обознівка, Кіровоградського району) – одна із нещодавно створених точок відпочинку на Кіровоградщині. Тут вам запропонують відпочинок як для дорослих, так і для дітей. Символом садиби є статуя рожевого слона, яка захопить будь-яку дитину. На території бази є також невеличкий зоопарк екзотичних птахів (фазани, цесарки, павичі), планують завезти ще екзотичних рибок. У той час як дорослі насолоджуватимуться смачною кухнею та традиційними видами відпочинку, за дітьми приглянуть бейбісітери, що по-нашому звучить як звичайні няні чи вихователі. На території садиби можна також переночувати (поки що працює лише 1 будиночок на 4 людини), організовуються також відпочинок в палатках та приготування їжі на свіжому повітрі за традиційними українськими рецептами.
Садиба «Біля ставу» (смт. Новгородка) – перехід від цивілізації у справжнє село гарантовано. Тут лише домашня кухня, до того ж вас ще й навчать випікати домашній хліб. Господиня Алла Іванник регулярно не лише проводить майстер-класи, а й щодня забезпечує своїх замовників свіжою випічкою. Поряд із садибою можна порибалити, приготувати смачні обід або вечерю на свіжому повітрі, а також у дозволений час вполювати звірини.
Готельно-ресторанний комплекс «Бегемот», що неподалік від міста Кіровограда, запропонує вам як у вихідні, так і в будь-який інший час екзотику – страусині м’ясо та яйця. На території комплексу проживають дві пари страусів, які доступні для фотографування та показу для будь-кого, навіть того, хто просто зупинився на дорозі. Величезні бенкетні зали, що вмістять близько 200 чоловік, дадуть можливість вам похизуватися перед друзями і здійснити мрію тих, кому вартість навіть одного яйця – 200 гривень – здається захмарною. Тут можна екопродукт і придбати.
Село Протопопівка Олександрійського району буде цікавою для усіх, хто полюбляє географію, етнографію і кулінарію. Тут проходить дуже цікавий екскурсійний маршрут під назвою «Каравай дружби». Організовану групу туристів возять будинками різних національностей, які масово проживають на цій території (українці, вірмени, корейці, німці), годують традиційними і культовими стравами, проводять майстер-класи з їх приготування. Усе те дійство відбувається в автентичних умовах, себто збережено зовнішнє оформлення, одяг, посуд, продукти, що використовуються тим чи іншим народом. Закінчується маршрут на лікувальному озері «Велика і Мала скеля», цілющість води якого і досі не вивчена, але доведено реальними випадками.
Для любителів міського туризму туристична фірма «Гелонія» за досить невелику плату запропонує подорож Світловодськом. Виявляється навіть у такому маленькому містечку є на що подивитися: береги найбільшого водосховища Дніпра – Кременчуцького, яхтинг та основи парусної навігації на базі місцевого яхт-клубу, гідроелектростанція, приватний зоопарк з відомою на всю Україну мавпою Максом, Спасо-Преображенський храм початку ХІХ ст. Пропонується також зелений та спортивний туризм економного та люкс класу на базах відпочинку Світловодщини.
Село Овсянниківка стане у нагоді поціновувачам автентичного та історії. Тут, щоправда лише чоловікам, за досить немалу ціну надають усі умови для автентичного туризму: перевтілення у справжнього українського чумака, який рухається протягом 2 днів на коні, готує їжу на свіжому повітрі, носить тогочасний одяг і проживає у тогочасних будиночках. Під час походу забороняється брати із собою будь-яку техніку, крім фотоапаратів. Організатори гарантують активний відпочинок, квести, ігри, жарти і максимальне занурення у минуле.
Додаткову інформацію з приводу вартості, послуг та умов проживання як цих, так і інших баз відпочинку можна дізнатися за телефоном 0501677540 ( голова Кіровоградського обласного осередку Всеукраїнської спілки розвитку сільського «зеленого» туризму Любов Твердоступ).
Світлана Дубина
Фото з сату садиби “На Гачок”