Світловодський відділ освіти спіймали на махінаціях із закупкою продуктів для шкіл

09:31, 22 Серпня, 2018

Господарським судом Кіровоградської області задоволено низку позовів прокуратури щодо оскарження незаконних договорів на постачання продуктів харчування до закладів освіти.


Як повідомляє прес-служба прокуратури, Знам’янською місцевою прокуратурою за результатами моніторингу єдиного веб-порталу використання бюджетних коштів «Edata» та єдиної системи публічних закупівель «Prozorro» виявлено порушення тендерного законодавства під час проведення відділом освіти, молоді та спорту Світловодської районної державної адміністрації закупівлі продуктів харчування для учнів місцевих навчальних закладів.

Вивченням вказаних договорів встановлено, що між відділом освіти, молоді та спорту Світловодської районної державної адміністрації та місцевим підприємцем укладено 4 договори поставки продуктів харчування на загальну суму 382 тис грн.

Фактично за цими договорами мало б бути здійснено закупівлю продуктів харчування із застосування Законом України «Про публічні закупівлі» – процедур закупівлі у вигляді відкритих торгів, однак відділ освіти уклав оспорювані договори напряму з постачальником.

Також відділом освіти, порушивши принцип добросовісної конкуренції серед учасників, не оприлюднено на веб-порталі «Prozorro» планування даної закупівлі, що не дало можливість участі в закупівлі інших учасників.

Крім того, у договорах вказується, що мають поставлятись «продукти харчування», але не визначено конкретно який саме товар очікувався, його кількість та ціна за одиницю товару, що суперечить принципу максимальної економії та ефективності, відкритості та прозорості, передбачених процедурами публічних закупівель.

Підтримавши позицію прокуратури, суд визнав договори недійсним, чим попереджено незаконне витрачання бюджетних коштів на суму 382 тис грн.

Останні новини по темі
Вакцинація дорослих: проти яких захворювань необхідно робити щеплення
c501a702ef05e90d163a1eeeb1633357 L
Проекту першого міського муралу у Кропивницькому шукатимуть інше приміщення для малюнку
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024