400 пневмоній: у «рудівській лікарні» планують розташувати пацієнтів з пневмоніями

15:09, 21 Квітня, 2021

У Кропивницькій медико-санітарній частині-19 – колишній «рудівській лікарні» – планують за потреби розгорнути додаткові місця для лікування пневмоній, а пацієнтам з травмами радять звертатись до лікарні швидкої медичної допомоги.

До редакції звернулись пацієнти травматологічного відділення МСЧ-19, кажуть їх після операцій змушують залишити лікарню, бо у їх відділенні травматології планують розташувати пацієнтів з пневмоніями.

Як повідомила «Гречці» начальниця управління охорони здоров’я Кропивницького Оксана Макарук, зараз у відділенні шість немісцевих пацієнтів, а всі інші відділення і ліжка пустують, у той час як у Кропивницькому понад 400 людей з пневмоніями, і їх немає куди госпіталізувати.

Всіх пацієнтів у «рудівській лікарні» долікують.

Зараз шість пацієнтів перебувають в окремих великих палатах. А пацієнти з нековідними пневмоніями перебувають по 10 чоловік в одній палаті. Їх дуже багато зараз. Ми дійшли до тієї стадії, що в нас може не вистачити фізично ліжко-місць для лікування, – каже Макарук.

Тому додатково в разі потреби розгорнуть лікувальну базу в МСЧ-19.

Варто зазначити, що Кіровоградщина знаходиться у «помаранчевій» карантинній зоні, де лікарням заборонено проводити планові госпіталізації, крім надання меддопомоги:

  • внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
  • вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
  • у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
  • надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
  • проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

– Завідувача відділення Баркова попередили в черговий раз, що зараз припинена планова госпіталізація відповідно до постанови Кабінету міністрів про обмеження у карантинних зонах. Однією з вимог і обмежень «помаранчевої» зони є припинення планової госпіталізації, окрім ургентних випадків, вагітності, паліативної допомоги. Планові операції заборонені.

У Центральній міській лікарні вже повністю весь ліжковий фонд перепрофільований під терапевтичні ліжка для лікування пневмоній.

– Маємо понад 400 випадків ковідних і не ковідних пневмоній. Дуже тяжкі всі, потребують стаціонарного лікування, кисневої терапії. Враховуючи всі вимоги МОЗу та Кабміну ми перепрофільовуємо відділення, використовуватимемо пустуючі площі для надання меддопомоги, – каже очільниця управління. – В період пандемії є пріоритети. Хворі не залишаються без допомоги. Якщо там дійсно такі випадки, які потребують нагального втручання лікарського вони мають місце і заклади де можна отримати цю допомогу.

За її словами, у Кропивницькому лікарня швидкої меддопомоги надає всю ургентну, хірургічну, травматологічну, гінекологічну допомогу. Тож пацієнти мають звертатись саме туди.

Як повідомила Оксана Макарук, в деяких обласних центрах, де вже червона зона і використали весь можливий ліжковий фонд, перепрофілювали пологові будинки.

– Ми поки що утримуємось від цього, бо в нас є цей резерв, який ми можемо використати ефективніше. Ніж буде стояти пустий медзаклад, або тільки 6 пацієнтів перебуватиме.

Нагадаємо, нещодавно опублікували відео з лікарень міста, де зараз лікують пацієнтів з  ковідом.  

Останні новини по темі
Досліджувала кібербезпеку: викладачка з Кропивницького отримала звання докторки наук (ФОТО)
176328464 3828280073954381 2537550236638482278 n
myaso 2
Пов’язані ФОПи розіграли тендер на поставку м’яса для Новопразької школи
Читайте також

На Кіровоградщині оголосили підозру водієві, який на вихідних пʼяним скоїв ДТП, внаслідок якої загинув неповнолітній юнак....

11:47, 18 Червня, 2024

В Кіровоградській області розпочалися конкурси на посади інспекторів «Служби освітньої безпеки». Анкети прийматимуть із 17 до 30 червня 2024 року включно....

11:08, 18 Червня, 2024

Щоденник — один із різновидів поліграфічної продукції, який має формат книги та призначений для ведення щоденних записів. Він представляє собою стильний аксесуар ділової людини ...

10:17, 18 Червня, 2024