У Кропивницькому дівчинку з ДЦП можуть залишити без житла (ФОТО)

У Кіровському районному суді міста розглядають справу з позбавлення права користування житлом 8-річної Маші. Якщо дівчинку з дитячим церебральним паралічем дійсно випишуть з квартири, то вона нібито втратить пільги з інвалідності.
Відповідний пост про розголошення резонансної справи опублікувала у себе на Фейсбук-сторінці опікун дівчинки – Валентина Ольховська.
Зокрема про те, що на 11:45 10 липня призначене у Кіровському районному суді міста відповідне судове засідання. Яке, до речі, не відбулося. На думку пані Ольховської, суддя, яка розглядає справу – Алла Панфілова навмисне взяла відпустку, коли справа набула розголосу.
– Коли розпочалася така колотнеча вона (суддя – ред.) написала заяву і пішла у відпустку вчора (9 липня, – ред.), – каже Валентина Ольховська. – Нас навіть не попередили про це.
За словами жінки, вона жодної повістки до суду не отримували і дізналася про те, що ідуть судові засідання від служби у справах дітей.
– Тут практикується таке, якщо вони хочуть зробити якись злочин, то вони не посилають позивної заяви, типу не можуть знайти відповідача, а потім виносять рішення заочне. Потім іди в обласний суд, судись та спробуй щось повернути назад, – каже Валентина Ольховська.
Однак у Службі у справах дітей міськради відмовляються коментувати справу, яку розглядає суд. Зокрема, інформацію про те, чи дійсно дитина в разі позбавлення права на житло втратить і право на пільги з інвалідності.
Натомісь опікунка, яка вже п’ять років піклується про дівчинку турбується, за її ж словами, і про майбутнє дитини. Свого часу жінка відмовила матір дитини зробити аборт і вважає, що опіка над цією дитиною – її відповідальність.
– Я хочу сьогодні відстояти права Машеньки, дитини. Мені майже 70 років. Розумієте… сьогодні я є, а завтра мене – немає, – наголошує пані Ольховська.
За словами пані Ольховської, через розголос у соціальній мережі небайдужі люди почали займатися питанням дівчинки у столичних владних кабінетах.
– Сьогодні (10 липня, – ред.) будуть доповідати президенту України. Якщо мені дадуть команду я беру Машеньку і їду в Київ, де розіб’ю палатку і не поїду звідти, поки мене не прийме Президент. Якщо мене не прийме Президент – буду просити допомоги за кордоном, – розповідає пані Валентина, яка відома своєю волонтерською діяльністю не лише в Кропивницькому, а й за межами країни.
Суть позивної справи – визнання осіб такими, що втратили право на користування житловим приміщенням. Серед них і 8-річна дівчинка. Позивач – Олександр Петров – нерідний дядько Маші Поліщук.
Позиція чоловіка, що нібито ніхто в помешканні не проживає.
– Вони там не живуть 10 років і за квартиру не платять, – каже Олександр Петров. – Мені треба виписати їх, бо я не можу субсидії отримати.
Натомість відповідачі – сестри Вікторія і Катерина Поліщук – спростовують звинувачення і зазначають, що не живуть, бо їх не пускають у помешкання. Опікун теж спростовує інформацію про те, що нібито дитина ніколи не жила в квартирі, адже немовля відвідували лікарі після народження.
– Ви опікун? От і турбуйтеся про це. Ви отримуєте за це гроші, – звернувся до пані Ольховської пан Петров.
– Коли я забрала дитину з будинку дитини, у мене було більше 260 тисяч і чотири власні автомобілі – цього вже немає. Зато Маша в мене тримає голову, ковтає, я врятувала Машу. Вона красива дівчинка. Їй тільки залишилося встати і піти, – розповідає зі сьозами на очах опікунка.
За словами жінки кошти, які вона отримує за опікунство близько 5000 гривень вона витрачає на спеціальне харчування дівчинки, памперси і ліки. Та навіть цих коштів не завжди вистачає.
Натомість у суді пояснили, що наступне судове засідання буде призначене згодом, коли суддя Панфілова повернеться з відпустки, яка розпочалася з 9 липня і триватиме до 23 липня.
– Справа в тому, що деякий час розписувалися справи на суддю Панфілову. Було дуже багато справ у провадженні, тому колективом було вирішено надати судді відпустку для піготовки в тестуванні, – розповіла секретар судового засідання судді Анна Мосійчук.
Натомість заступник керівника апарату Кіровського районного суду Кропивницького Юрій Кіселик пояснив, що на кожне судове засідання надсилаються повістки опікуну, які вона не отримує.
– За ними потрібно піти на пошту і отримати рекомендованим листом. В телефонному режимі їй повідомляють про ці всі засіданні. Судом повістки надсилаються і до суду повертаються, – каже Юрій Кіселик.
Валерія Жовтун. Фото автора та з Facebook Валентини Ольховської