На Кіровоградщині продажем електроенергії займатиметься новоутворена компанія

12:14, 11 Липня, 2018

Згідно зі змінами в законодавстві, на ринку електроенергії в регіоні працюватиме Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія, яка займатиметься виключно продажем електроенергії. Для населення зміни мають відбутися непомітно, принаймні так стверджують представники компанії.

Про це стало відомо сьогодні під час прес-конференції в прес-центрі CBN на тему «Запровадження нової моделі ринку електроенергії» від представників енергопостачальних компаній області.

У квітні 2017 року був прийнятий закон про ринок електроенергії, згідно з яким, сьогодні енергопостачальні компанії, відомі як обленерго, не мають з певного мементу права займатися і розподіленням, і поставкою електроенергії, – каже комерційний директор ПрАТ «Кіровоградобленерго» Олег Соловйов. – Такий процес вже розпочався і з грудня 2018 року в компанії «Кіровоградобленерго» не буде ліцензії на поставку електроенергії.

Тобто всі обленерго по країні повинні розділити свої дві діяльності. В результаті, за словами пана Соловйова, «Кіровоградобленерго» буде займатися лише технічним розподіленням, обслуговуванням мереж, лічильників (та їх встановлення) і доставкою електроенергії до споживачів.

Тоді як продажем електроенергії та отриманням коштів займатиметься інша постачальна компанія – ТОВ “Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія”. За попередніми розрахунками, компанія планує вийти на ринок електроенергії у вересні.

Перехід на нову модель ринку електроенергії, як зазначає Олег Соловйов, для споживачів буде непомітним.

– Закон був прийнятий насамперед для розвитку конкуренції на ринку електричної енергії, а в подальшому, як це було в європейських країнах, можливе в перспективі зниження вартості на електроенергію, – каже директор ТОВ «Кіровоградська обласна енергопостачальна компанія» Олег Валентий.

Зокрема, впродовж двох років побутові споживачі електроенергії та малі непобутові (невеликі, дрібні підприємства з електрообладнанням до 1000 вольт) обслуговуватимуться у Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії. Натомість інші великі підприємства мають до грудня обрати собі постачальника електроенергії.

Якщо вони не визначаться з постачальником, то вступає в дію сила закону і вони переходитимуть до постачальника “останньої надії”, де ціни на електроенергію будуть значно вищими, – відзначає Олег Валентий.

У рамках переходу на нову модель споживачам необхідно буде укласти договір, який буде публічним, розміщеним на сайті компанії і в ЗМІ. Також буде паперовий варіант договору. Крім того, якщо споживач сплатить рахунки за електроенергію вже новій компанії, то автоматично стає її клієнтом.

Тариф для споживачів універсальних послуг на електроенергію встановлюватиме (як і нині) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Для великих і середніх споживачів ціни встановлюватимуть до ринкових.

Ринок почне працювати згідно з законом, з липня 2019 року і з того часу це буде вільна ціна, яка формуватиметься від того, як пройдуть торги на біржі. Цей процес цікавий для всіх, як для нас, так і споживачів, – каже Олег Валентий.

14 червня НКРЕКП прийнято рішення про видачу Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії ліцензії на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу. Окрім ціїє компанії, загалом такі ліцензії отримали 34 компанії по Україні.

По суті, в перспективі споживачі матимуть можливість обирати постачальника електроенергії, однак пільги для споживачів універсальних послуг області зберігатимуться лише в Кіровоградській обласній енергопостачальній компанії.

 

Останні новини по темі
У п’ятницю на двох перехрестях Кропивницького не працюватимуть світлофори
1 3 1
24 населені пункти Кіровоградщини були знеструмлені через грозу
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024