Регіональний рейтинг Doing Business 2018: де Кіровоградщина (ІНФОГРАФІКА)

За дамими регіонального рейтингу Doing Business 2018, складеного Офісом ефективного регулювання BRDO та Спілкою українських підприємців (СУП) за методологією Світового банку, Кіровоградська область посіла 8 місце по Україні за відкритістю до бізнесу. «Гречка» дослідила, які показники у Кіровоградщини.
Рейтинг є щорічним, та вимірює сприятливість інвестиційного клімату у регіонах України станом на 1 липня відповідного року. За загальним правилом результати рейтингу базуються на даних, які наводяться експертами з приватного сектору економіки, які працюють у відповідних напрямках на території регіону, щодо якого складається анкета. Максимально будь-яка область могла набрати 600 балів: по 100 в кожній категорії.
Загалом Кіровоградська область набрала 302 бали (як і Донецька область), обігнавши більшість областей-сусідів. Так Черкаська область отримала 277 бали, Одеська – 268, Миколаївська – 292, Дніпропетровська – 296,Полтавська – 294.
Винятком є Вінницька область, яка загалом стала лідером рейтингу по країні, набравши 334 бали.
Проте, у порівнянні з минулим роком область демонструє негативну.
Що конкретно повпливало на окремі показники регіону представники СУП обіцяють повідомити додатково, під час візитів до областей.
Отже, розглянемо результати Кіровоградщини в окремих категоріях.
Створення підприємств – 83 бали зі 100
У даному підрозділі вимірювали, наскільки просто в області започаткувати бізнес за умовами, описаними в уявному у бізнес-кейсі: п’ятеро громадян України створюють товариство з обмеженою відповідальністю у Кропивницькому. Статутний капітал формується засновниками після реєстрації ТОВ та у рейтингу не враховується. Враховувався час, витрати коштів і відкритість інформації.
Одержання дозволів на будівництво – 43 бали зі 100
Вимірювалась простота оформлення процесу будівництва за умовами, описаними в уявному бізнес-кейсі. Вимірюються будь-які обов’язкові взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування та уповноваженими (ліцензованими, сертифікованими) ними особами починаючи з моменту збору даних, необхідних дня проектування, та закінчуючи реєстрацією права власності на введений в експлуатацію об’єкт будівництва.
Відкритість інформації вимірює доступність для ознайомлення генерального плану міста.
Оформлення земельної ділянки – 50 балів зі 100
Вимірюється простота оформлення та отримання права оренди земельної ділянки за умовами, описаними в уявному бізнес-кейсі. Вимірюванню підлягають будь-які обов’язкові взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування та уповноваженими (ліцензованими, сертифікованими) ними особами. Враховується рівень доступу до містобудівної документації.
Приєднання до електромереж – 67 балів зі 100
Вимірюється простота приєднання нового об’єкта будівництва до електромереж за умовами, описаними у бізнес-кейсі .
Окрім часу, витрат і кількості візитів для оформлення, враховується надійність електропостачання.
Сплата місцевих податків – 41 бал зі 100
Компонент вимірює тягар, що накладається на бізнес місцевими податками. Податками, що аналізуються за компонентом, є наступні: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для юросіб; туристичний збір земельний податок ставка єдиного податку для 1 групи ставка єдиного податку для 2 групи, а також відкритість даних про вказані податки.
Електронні сервіси – 19 балів зі 100
Вимірюється обсяг адміністративних послуг та дозвільних процедур, які можна отримати або пройти за допомогою використання мережі Інтернет у найбільшому місті регіону.
Перелік процедур/сервісів для оцінювання:
● Дозвіл на спеціальне водокористування
● Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами
● Дозвіл на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні
● Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства
● Дозвіл на порушення об’єкту благоустрою
● Отримання викопіювання топографічної карти масштабу 1:500 з відображенням інженерних мереж
● Декларація про утворення відходів
● Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки
● Державна реєстрація потужності
● Видача містобудівних умов та обмежень
Оцінюється можливість подання документів для проходження процедури/отримання послуги онлайн та можливість отримання результату процедури/послуги онлайн.