Як правильно поводитися на залізниці

14:57, 26 Листопада, 2018

 Через ураження електричним струмом на залізницях України цьогоріч травмовано 26 осіб, із них 11 смертельно.

 Зокрема електротравм зазнали 10 дітей віком до 16 років, з яких 4 – зі смертельними наслідками.

Любов до селфі відправила дитину в реанімацію на Кіровогрaдщині: третього листопада, близько 17:00, учень шостого класу вирішив зробити селфі неподалік залізничного вокзалу в Помічній Добровеличківського району. Він заліз на дах вагону потяга, який стояв, і зазнав удару струмом, через що отримав 65 % опіків тіла.

Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області нагадує правила безпечної поведінки на залізниці:

1. Переходити залізничні колії необхідно тільки у встановлених для цього місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

2. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадяни повинні переходити залізничні колії в місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії». Перед тим, як переходити колію, необхідно впевнитись у відсутності на ній поїзда (локомотива, електропоїзда, вагона тощо).

Якщо колією, яку збирається переходити пішохід, наближається поїзд (локомотив, вагон тощо), то необхідно зупинитися на безпечній відстані від колії, пропустити поїзд (локомотив), впевнитися у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми (наступними) коліями, та обережно почати переходити.

3. Знаходячись на пероні або платформі, необхідно уважно стежити за звуковими сигналами, що подають з локомотива або електропоїзда, які наближаються до перону або платформи, та слухати оповіщення, що передають по гучномовному зв'язку.
4. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії можна тільки при відкритому шлагбаумі.

Очікуючи поїзд, не можна стояти близько до краю платформи, особливо тоді, коли повинен пройти поїзд, що прямує без зупинки через станцію.

Недбале ставлення до об’єктів залізничної інфраструктури й техніки призводить до травм та летальних випадків. Об’єкти транспортної інфраструктури не є місцем для забавок та фотосесій, адже будь-якої миті дозвілля може закінчитися смертю або інвалідністю.

 

Останні новини по темі
Серед поранених у Керченській протоці військовослужбовець з Кіровоградщини (ФОТО)
46959201 752984721726298 7686566952331902976 n
donor1
Кропивницький: пацієнтові онкодиспансеру терміново потрібні донори
Читайте також

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024

В громадській організації “Будуємо Україну Разом” триває набір територіальних громад для проведення БУРчиків у Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полта...

09:33, 28 Травня, 2024