Чому комунальні послуги потрібно оплачувати до 20 числа

13:05, 03 Грудня, 2018

 

Чи можна заощадити на ЖКГ, якщо субсидія вашій родині «не світить»? Зараз – практично ні, навіть якщо оперативно сплачувати всі рахунки. З іншого боку, несвоєчасна сплата може загрожувати штрафом.

 

Про це йдеться на сайті «Фінгвін».

Знижка при своєчасній сплаті: умови

Багато хто вважає: якщо оплатити ЖКГ до 20-го числа поточного місяця, то в наступному можна розраховувати на невеликий, але приємний бонус – мінус 10% вартості послуги.

У цей час (тобто до 20-го числа) за таким пільговим тарифом платить приблизно 90% населення. Йдеться, звичайно, про тих, хто оплачує рахунки в принципі. Таке бажання населення – зробити все вчасно, щоб отримати знижку на платежі – щомісяця провокує величезні черги у банківських відділеннях. Але зараз, у 2018 році, пільга поширюється на єдину та порівняно недорогу послугу – це знижка до 10% за утримання будинків і прибудинкових територій. Отримати її можуть лише ті, хто не має субсидії та заборгованості за попередні місяці. На все інше, на жаль, знижка не діє! Тож рахунки за електроенергію, газ, гарячу і холодну воду тощо оплачувати доведеться повністю, незалежно від дати в календарі.

Зауважимо, що ще в 2014 році така система заохочення для свідомих платників поширювалася на комунальні послуги, холодну/гарячу воду, водовідведення та навіть опалення. Але держава швидко скасувала цей бонус, залишивши тільки знижку на послугу, зазначену вище.
Тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій встановлює орган місцевого самоврядування. Тому тут знижка поки ще залишається.

Пеня для тих, хто запізнився

Останні зміни, внесені до законодавства, стосуватимуться не так «свідомих», як неплатників: на них чекатимуть штрафи за затримання платежів.

З 1 січня 2019 року запроваджується пеня в розмірі 0,01% (однієї сотої відсотка) за кожен день прострочення оплати після дати, до якої повинні бути оплачені житлово-комунальні послуги.

Пеню передбачає новий закон №1581-д «Про житлово-комунальні послуги», який набув чинності на початку літа 2018 року. Його спрямовано на демонополізацію ринку житлово-комунальних послуг.

Законодавчі нововведення стосуватимуться лише тих, хто оплачує послуги ЖКГ із запізненням – після 20 числа місяця, коли був виставлений платіж.

100 днів протермінування – це 1% від суми заборгованості. Тобто за рік максимальна сума пені може скласти 3,65%.

Закон також передбачає ситуацію заборгованості держави по субсидіях і пільгах перед населенням. У цьому випадку штраф нараховуватися не буде. Також не нараховується пеня, якщо у людини є заборгованість з оплаті праці, підтверджена документально, яка виникла через роботодавця.

Практика нарахування пені є і в Європі. Громадянам ЄС за несплату виписують не тільки штраф, але й повністю вимикають опалення або світло. Якими будуть крайні заходи для українських боржників – ще не вирішили. Адже вимикнути комунікації в окремій квартирі фактично неможливо – хіба що десь можуть «обрізати» світло.

Загалом, поки є знижка на оплату хоча б однієї послуги ЖКГ, радимо нею користуватися. З набранням чинності норми про пеню будьте ще уважнішими, оплачуйте все вчасно.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому відбудеться благодійна вистава на честь загиблих на сході силовиків
vust
pozh
Родина військовослужбовця постаждала від коктейлю Молотова: потрібна допомога
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024