Як обрати якісну курятину
Куряче м’ясо цінують за смак і користь, а також різноманіття страв, які можна з нього приготувати. Щоб бути впевненим у придбанні здорового та якісного продукту варто звернути увагу на декілька моментів при виборі м’яса, розказують експерти Держпродспоживслужби області в рамках проекту «Обирай якісне».
На тілі птиці не повинно бути слідів від проколів, які залишають спеціальні шпринцювальні машини, також не має бути слідів крововиливу. Відтінок шкірки має бути ясно-рожевим, саме м’ясо трохи червонястим. Якщо колір шкіри жовтий або сірий, а м’ясо неприродно яскраво-червоне, краще відмовитися від купівлі. До такого продукту додали барвник і це може бути небезпечно для здоров’я.
Зовнішній вигляд має бути приємний: птах добре очищений від нутрощів, відсутнє пір’я та різні ушкодження, кров’яні згустки, надломи.
Вважається, що свинячий або яловичий жир має бути білого кольору. Курячий жир, навпаки, жовтого кольору. У свіжого м’яса це світло-жовтий відтінок.
Ще один важливий чинник, за яким слід вибирати м’ясо, – це запах. Якщо продукт хоч трохи віддає тухлятиною, ні в якому разі не купуйте його. Продавці часто йдуть на хитрість та обробляють м’ясо приправами, тож якщо ви відчуваєте пряний запах – не купуйте курку. Хороший, але, на жаль, складний спосіб перевірки м’яса в магазині – проткнути його гарячим ножем і понюхати. Якщо запах свіжий – можна сміливо купувати.
На упаковці з курятиною має бути відмітка, що вказує на дату пакування та терміни зберігання. Охолоджена курятина зберігається від 4-х до 7-ми діб. Якщо термін придатності більш як тиждень – м’ясо з домішками.
Розмір курки має бути природним. Якщо перед вами величезні ніжки або неприродно велика грудка, краще відмовитися від купівлі. Приміром, розмір курячої грудки не повинен перевищувати 20 см, а ніжки – 15 см.
При купівлі замороженої курки можна придбати прострочену, стару продукцію. Тож якщо перед Вами стоїть вибір – купити охолоджену або заморожену курятину, купуйте охолоджену.
Перед заморожуванням м’ясо можуть накачувати водою для збільшення ваги, тому краще відмовитися від такої купівлі. Правильна кількість вологи в замороженому м’ясі – не більше 5%.
Щоб перевірити, чи була охолоджена тушка заморожена раніше, натисніть на неї пальцем – якщо відбиток залишається, краще не купувати товар.
Важливу роль має місце, де курка лежить для продажу. За правилами м’ясо повинне зберігатися в холодильних установках, при температурі 0 градусів. Варто доторкнутися до курки – якщо м’ясо липке, то продукція несвіжа.
Перш ніж придбати курятину, промокніть тушку серветкою: якщо серветка залишиться чистою, значить тушку не «забарвлювали» штучно. Зверніть увагу на печінку: у фабричної птиці вона неприродно велика, у фермерської – маленька.