Навесні субсидії виплачуватимуть готівкою

15:11, 13 Лютого, 2019

З березня жителі Кіровоградської області зможуть отримати субсидію готівкою й самостійно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.

 

Про це стало відомо 12 лютого під час прес-конференції директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олександра Догарова на тему: “Надання житлових субсидій у 2019 році”.

 

Понад 900 мільйонів гривень на субсидії

Ми порахували, що з 2015 року механізм надання житлових субсидій вже змінювався 19 разів, – каже Олександр Догаров.

За його словами, протягом 2018 року було нараховано житлово-комунальних субсидій на 1 млрд 156 млн грн. Субсидію отримали 137 тис. господарств, тобто одна третина від домогосподарств області. Середній розмір житлової субсидії в опалювальний період складав 602 грн 80 коп.

У 2019 році на субсидії житлово-комунальних послуг маємо фінансовий ресурс – 771 млн грн, а також 182 млн грн – на тверде паливо і скраплений газ, – каже Олександр Догаров.

Як розповів пан Догаров, уже в січні за отриманням субсидій звернулися 493 домогосподарства. Станом на 12 лютого було вже 1098 таких звернень. Загалом, очікують, що звернень на отримання субсидій буде 2500-3000.

Ці субсидіанти отримуватимуть субсидію “живими” грошима вже з березня за житлово-комунальні послуги за лютий, у квітні – за березень, а в травні – за квітень.

Субсидію в готівковій формі вже в березні отримуватимуть також ті, хто має субсидію з початку опалювального періоду, тобто з жовтня 2018 року. І вже у березні ці субсидіанти також зможуть отримувати субсидію готівкою за надані житлово-комунальні послуги в лютому.

 

Новий механізм виплати субсидій 

З 1 січня 2019 року була запроваджена нова житлова субсидія – у грошовій формі.

Житлову субсидію в грошовій формі вже отримують ті домогосподарства, які з 1 січня 2019-го року вперше звернулися до органів соціального захисту населення за призначенням субсидій на житлово-комунальні послуги, – каже Олександр Догаров.

Змінився алгоритм надання субсидій. Зокрема, кошти субсидіанти області отримуватимуть через Ощадбанк (для тих, хто не є пенсіонером) та Пенсійний фонд.

Ощадбанк, перерахувавши кошти, також буде інформувати СМС-повідомлення користувачів субсидії, яка сума і на який рахунок перерахована, яка сума платежу має бути сплачена безпосередньо самим субсидіантом, – розповів Олександр Догаров.

Натомість для не пенсіонерів кошти на субсидію Ощадбанк перераховуватиме поштовим переказом. Про це буде повідомлено субсидіанту, який має звернутися до відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним номером. Під час першого візиту також буде оформлено картку банку, на яку в подальшому зараховуватимуться кошти автоматично.

Пенсійний фонд кошти субсидій пенсіонерам виплачуватиме одночасно з пенсією згідно з графіком виплати пенсій.

До речі, після закінчення опалювального сезону, у травні-червні вся сума зекономлених коштів на субсидії повертатиметься на рахунки субсидіантів.

Раніше сума зекономлених коштів поверталася в державний бюджет і лише частина субсидіанту у вигляді винагороди: близько 700 грн за газ або близько 135 грн за електроенергію. Наразі урядом прийнято рішення, що вся сума зекономлених коштів буде повернута на рахунок субсидіанта. Ці кошти він зможе використати на власний розсуд, – каже Олександр Догаров.

Відзначимо також, що за результатами пілотування двох моделей монетизації субсидій уряд вирішить, яку із них впроваджуватимуть уже з травня 2019 року.

Нагадаємо, для отримання субсидії на неопалювальний сезон доведеться повторно подати заявку на отримання субсидії.

 

Останні новини по темі
У Світловодську презентують фотовиставку про Нью-Йорк
foto copy
0 G5Dy9qn2li q1cQD
У Кропивницькому просять передати в постійне користування земельні ділянки ОСББ
Читайте також

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024

Кропивницька міська рада намагалася підвищити вартість оренди за стадіон “Зірка”. Проте футбольний клуб оскаржив рішення у суді і тепер орендуватиме стадіон до 2027 року ще деше...

11:43, 16 Квітня, 2024