Як обрати якісне сало
Сало – незамінний продукт у раціоні багатьох людей, тому на нього високий попит. Тож важливо знати, як обрати справді якісне і смачне, кажуть експерти Держпродспоживслужби області в рамках проекту «Обирай якісне».
Що треба знати купуючи сало
Придивляючись до шматка сала, не соромтеся запитати продавця про документи, що підтверджують безпечність продукції – експертний висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку. Також не зайвим буде переконатися в наявності позначки придатності (печатки) на шматку сала або туші.
Як відрізнити сало свині від сала кабана?
Коли обираєте шматок сала, понюхайте його. Важливо, щоб воно не було з «душком». Свіже сало має ніжний, молочний запах. Краще купувати сало від свинки, а не від кабана. Адже для м’яса кабана властивий виражений специфічний запах, якого не просто позбутися під час приготування. Пальцем або ножем відокремте краєчок шкурки від шматка сала. Якщо вона відходить без зусилля, то це свинка, можна сміливо брати.
Важливо звертати увагу і на колір сала. Він повинен бути білим, в ідеалі злегка рожевим. Не варто купувати продукт з жовтуватим відтінком, так як це говорить про те, що він залежаний. На прилавках магазинів можна побачити сало сірого кольору, від нього слід відразу відмовлятися, оскільки це несвіжий продукт. Також трапляється і червоне сало, що говорить про те, що тварина була літня. Такий продукт не буде смачним. Поверхня сала не повинна бути слизькою або липкою.
Якої товщини сало купувати?
Вибираючи сало, скористайтеся звичайним сірником. Проткніть ним продукт: якщо сірник увійшов легко, значить, сало свіже.
Обов`язково проткніть також шкірку – жорстка і товста шкірка зіпсує весь смак. Зверніть увагу на товщину шматка. Оптимальним розміром вважається 2,5-3,5 см.
Також варто придивитися до шкіри сала. Чим вона товстіша, тим старше свинка і жорсткіше сало. У хорошого, ніжного сала товщина шкірки повинна бути від 3 до 5 мм. Шкірка має бути без щетини, чисто вискоблена, злегка жовтуватого кольору. Якщо вона коричнева, то свинку смолили соломою. У такого сала буде насичений аромат.
Вдоса сало краще зберігати не в пакетах із поліетилену, а в папері. Велику кількість сала краще зберігати в морозилці.
Яка користь від сала
Калорійність сала – 720-902 ккал на 100 г; вуглеводів – 0 г. Цей продукт містить цінні ненасичені жирні кислоти, тому в обмеженій кількості (10-30 г сала на день при відсутності фізичних навантажень) є корисним для вживанні. До складу сала, зокрема, входить необхідна організму поліненасичена арахідонова кислота (відсутня в рослинних оліях) та інші незамінні жирні кислоти (вітамін F):
- лінолева,
- ліноленова,
- пальмітинова,
- олеїнова,
- жиророзчинні вітаміни А (до 1,5 мг на 100 г), Д, Е і каротин.