Карта, посмішка і вай-фай: який туристичний потенціал Кропивницького і регіону (ФОТО)

10:02, 02 Жовтня, 2019

 

Нещодавно в Кропивницькому відбувся форум Time to Invest, де обговорювали туристичний потенціал обласного центру і Кіровоградської області взагалі. “Гречка” виділила найцікавіші моменти форуму.

Тури до уранових шахт?

Справжнім відкриттям галузевої сесії «Внутрішній туризм: інвестиція в розвиток території» Муніципального інвестиційного форуму Time to Invest, що відбувався в Кропивницькому 27 вересня став анонс розвитку туризму до уранових шахт. Після туристичного сплеску від перегляду британо-американського мінісеріалу “Чорнобиль”, в регіоні роблять ставки на промисловий туризм, зокрема, на уранові шахти.

IMG 6688 

– У нас є унікальний момент – уранові шахти. Зараз у нас ведуться складні перемовини з керівництвом шахти. Ніби вже є погодження від центрального офісу в Жовтих Водах, але там складна процедура оформлення людей, – каже заступник міського голови міськради Кропивницького Андрій Паливода. – Ми намагаємося створити туристичні маршрути до уранових шахт. Для тих, кого лякає радіація можу зазначити, що 80% туристів з усього світу відвідують Чорнобильську зону.

Про актуальність туристичного маршруту до уранових шахт говорят і місцеві науковці.

IMG 6932

– Сьогодні приємно був вражений почути про уранові шахти. Кілька років ми намагалися, щоб мої колеги, географи, доктори наук, могли потрапити до цієї уранової шахти, але в результаті нам відмовляли, – каже доктор географічних наук, завкафедри менеджменту, економіки та туризму Льотної академії НАУ Олександр Колотуха. – Хоча це аналог “Чорнобиля”, який третій за відвідуваністю, після Києва і Львова.

І додає, що область має сприятливі кліматичні умови для лікування захворюваності органів дихання та системи кровообігу.

– У нас постійний атмосферний тиск протягом більшої частини року. Якщо грязі, мінеральну воду можна привезти з іншого регіону, то атмосферний тиск навряд. Тому просто напрошується розміщення кліматичного курорту для лікування, наприклад, до парку Веселі Боковеньки.

Натомість, читачі “Гречки”, після публікації новини, встигли неоднозначно відреагувати на таку пропозицію екскурсій до шахти.

Як варіант, можуть бути 3D-екскурсії до уранових шахт. Принаймні, якщо переймати досвід Житомирщини, де вже запустили 3D-тури регіоном, оцифрувавши вже понад сотню туристичних об’єктів області.

IMG 6751

Натомість незмінними туристичними місцями в Кропивницькому залишаються Фортеця святої Єлисавети, Дендропарк, обласний театр імені Кропивницького.

IMG 6710

У той же час говорять і про туристичні виклики. Приміром, біля фортеці немає громадських зручностей; у Дендропарку туристи не можуть купити на згадку цибулини тюльпанів (як це є в Голандії), а ще там мало скульптурних композицій для селфі та фото; а театр не завжди відкритий для відвідування туристами. Крім того, немає місця, де можна було б купити сувеніри про театр.

 

Місце для мандрівників: ТІЦ – Туристично Інформаційний Центр

Нині в місті працюють над відкриттям туристичного інформаційного центру. Туристичної “Мекки” для мандрівників, які приїзджатимуть до Кропивницького.

Наразі формуємо його (туристично інформаційного центру, – ред.) програму, відповідно до якої будемо його облаштовувати, – каже Андрій Паливода.

Відомо, що планують розмістити ТІЦ в приміщенні на розі вулиць Великої Перспективної і Гоголя, де раніше був Художній салон. Планується такокж, що ТІЦ у місті запрацює з нового, 2020-го року.

А от, що там може бути, поки можна лише здогадуватися про базові опції. Однак на форумі були присутні гості з Житомира, Львова і Чернігова, які розповіли про роботу місцевих ТІЦ. Тому, можливо, Кропивницький перейме той чи інший досвід.

IMG 6762

Так, в перспективі має з’явитися сайт туристичного інформаційного центру Кропивницького, наповнений інформацією про туризм. На вокзалах, готелях мають бути розміщені інформаційні стійки від ТІЦ з туристичними й подієвими цікавинками в місті. А в самому ТІЦ мають бути принаймні пропозиції екскурсій, туристичних консультацій, інформація про різноманітні заходи, про інфраструктуру (готелі, громадський транспорт, таксі, кав’ярні тощо) та навіть вай-фай і можливість підзарядити телефон, придбати квитки та сувеніри. До речі, які це можуть бути сувеніри варіантів вистачає.

IMG 6665

Приміром, на форумі директор Житомирського обласного туристичного інформаційного центру Василь Кравчук розповів про настільну туристичну гру “Мандрівка Житомирщиною”, де є картки з туристичними об’єктами регіону та відомими особистостями області.

А директорка Громадської організації “Агенція сталого розвитку “Хмарочос” Ірина Ткаченко подарувала ідею міськраді розробити світловідбивні значки з логотипом та назвою міста “Кропивницький”.

IMG 6837

– Якщо місто Кропивницький хоче бути особливим, то будьте першими і тиражуйте такі брелочки з айдентикою і логотипом міста, – каже Ірина Ткаченко. – Це буде зразок і для всіх міст про безпеку й про унікальний продукт, який може говорити про Кропивницький, як місто, де безпечно.

А от Чернігівський туристичний інформаційний центр, що працює майже рік розкручує бренд “місто легенд”, влаштовує заходи, пише спільно з дітьми казки про місто й активно залучає молодь. Натомість “Гречка” поцікавилася, які поради можуть знадобитися при створенні ТІЦ у Кропивницькому.

IMG 6918

– Перший крок до успіху – класна команда, – порадила заступниця начальника управління культури і туризму – начальник відділу туризму Чернігівської міськради. – Беріть молодих і без досвіду – з ними краще працювати. Але беріть тих, які дійсно люблять свою роботу. Далі – виховання цієї любові до міста. Чим більше ви акумулюєте навколо себе громадських діячів і почнете з ними товаришувати, правда, у вас з’являться люди, які допомагатимуть. Також важлива співпраця з бізнесом. І класно, коли ТІЦ є дійсно тим осередком, де можна все: коли до вас йтимуть і питатимуть, як провести фестиваль, де розмістити рекламу, а як потрапити до вас на сайт. Однак, найпростіше, що потрібно туристу: карта, посмішка, побажання гарного дня і вай-фай.

 

 Комунальний готель і хостел?

У Кропивницькому наразі вирізняють чотири види туризму: подієвий, релігійний, зелений, історико-культурний. До Кропивницько приїздять туристи зі Львова, Києва, Одеси, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Запоріжжя, Житомира. У місті туристи перебувають від 1 до 7 днів.

IMG 6664

Найбільший потік туристів фіксують протягом квітня-червня, вересня і листопада. А те, що місто має проблеми з розміщенням туристів – реальність. Особливо це відчутно під час щорічної Міжнародної агровиставки “Агроекспо”. Однак, враховуючи, розвиток подієвого туризму, в місті планують реалізувати ідею готелю і хостелу на базі комунального готелю.

IMG 6726

– Сьогодні вирішується питання про комунальний готель, повернення його в комунальну власність. Впевнений, що зможемо організувати там якісний, європейського рівня і стандарту мережевий і готель, і хостел, – каже заступник міського голови Андрій Паливода.

IMG 6881

IMG 6807

IMG 6956

IMG 6976

IMG 6732

IMG 6795

IMG 6678

IMG 6666

IMG 6702

IMG 6897

Валерія Жовтун. Фото автора

 

Останні новини по темі
На стадіоні «Зірка» провели командний чемпіонат України з легкої атлетики (ФОТО)
2019 09 30 10
71913274 131897161531946 5403277555123879936 n
У Кропивницькому з астрономом обговорюватимуть книгу Стівена Гокінга
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024