Спортивний літопис Кіровоградщини – 2019 (ФОТО)

13:39, 14 Січня, 2020

2019-й рік став історією, тож настав час підвести підсумки та сформувати черговий спортивний літопис Кіровоградщини.

Спортивний оглядач «Гречки» Євген Савранський традиційно підводить спортивні підсумки року, в яких аналізує яким він був для представників нашої області з олімпійських видів, а також для паралімпійців і дефлімпійців.

Найвагоміші досягнення в індивідуальних олімпійських видах спорту в нас продемонстрували спортсмени лише на юніорському та молодіжному рівнях.

В цьому списку другий рік поспіль на провідних ролях кропивницький легкоатлет Олег Дорощук. У 2018-му він здобув «бронзу» на ІІІ Юнацьких Олімпійських іграх в Буенос-Айресі, а 2019-го вже завоював європейську нагороду на юніорському рівні. Вихованець СДЮСШОР №2 тренера Геннадія Здітовецького виборов срібло на чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів. У шведському місті Бурос він стрибнув на 214 см. Також кропивничанин виграв чемпіонат Балканських країн серед юніорів із особистим рекордом. У Стамбулі Олег Дорощук стрибнув на висоту 218 см і цим результатом встановив ще й новий юніорський рекорд Кіровоградщини.

Вагомого результату досягла боксерка Аміна Булах, ставши в столиці Болгарії Софії бронзовою призеркою молодіжного чемпіонату Європи у ваговій категорій до 64 кг. Перед тим вихованка кропивницької комплексної ДЮСШ № 1 (тренер Віктор Фесечко) виборола золоту нагороду чемпіонату України серед молоді, виконала норматив майстра спорту України з боксу та була зарахована до основного складу збірної команди України серед молоді.
Нажаль, розкрити в повній мірі свій спортивний потенціал 18-річна Аміна не змогла. В листопаді вона трагічно загинула на залізничному переїзді.

Великі перспективи подає боксерка Юлія Філіпова. Вихованка СДЮСШОР №2 (тренер Вадим Саласенко). У вазі до 57 кг вона посіла друге місце на чемпіонаті Європи з боксу серед школярів у грузинському Тбілісі.

Успішним минулий рік був для дзюдоїста з Кропивницького Вадима Велкова. Він став чемпіоном України серед юніорів U-21, а згодом вперше піднявся на найвищий п’єдестал європейського рівня. Вихованець обласної комплексної ДЮСШ «Ніка» (тренер Сергій Нечмоня) переміг на Кубку Європи з дзюдо серед юніорів у румунському місті Клуж-Напока у ваговій категорії до 90 кг. Був він також був учасником чемпіонату Європи U-21 у Фінляндії та чемпіонату світу U-21 у Марокко, однак там виступив невдало.

Одразу кілька трофеїв протягом року завоював скелелаз Ярослав Ткач, який хоча і живе в Кременчуку, але вже багато років поспіль приїздить до Кропивницького та тренується в КДЮСШ №1 під керівництвом Миколи Побережця та багато в чому завдячує йому своїми перемогами. На всіх змаганнях представляє нашу область. Ярослав став чемпіоном світу зі скелелазіння серед школярів у французькому місті Обена. В італійському місті Мезоломбардо він переміг на Кубку Європейських чемпіонів зі скелелазіння серед молоді та юніорів в програмі швидкість і став переможцем Європейського молодіжного кубку зі скелелазіння у польському місті Тарнов. Близьким Ярослав Ткач був і до завоювання медалі на Чемпіонаті світу зі скелелазіння серед юніорів і молоді в італійському місті Арко, однак посів четверте місце.

2019 05 Tkach

На чемпіонат Європи  U-22 i чемпіонат світу U-21 пройшли відбір двоє 18-річних волейболістів-пляжників Ігор Свірідов і Антон Матвєєв. Вихованці КДЮСШ №3 з Кропивницького (тренер Маргарита Кольцова) перемогли на чемпіонаті України серед молоді до 22 років і стали першими майстрами спорту України з пляжного волейболу в нашій області. Шкода, однак у 2019 році Україна не заявила жодну збірну команду для участі у чемпіонаті світу та Європи, тож кропивничани не змогли проявити там себе.

В ігрових видах спорту найбільше приводів для радощів і занепокоєнь давали футбольні клуби з Кіровоградщини та окремі футболісти. 

І розпочати хочеться з хороших новин, де окрему яскраву сторінку в спортивному літописі вписали футболісти «Олександрії». 2019-й рік був найуспішнішим у футбольній історії клубу. Жодній із команд нашої області раніше не вдавалося здобути медалі елітного футбольного дивізіону, а олександрійці змогли. В сезоні 2018-2019 років «Олександрія» стала призером Української Прем’єр-Ліги, достроково гарантувавши собі бронзові нагороди. Це досягнення стало історичним, адже команда вперше здобула медалі в національному елітному футбольному дивізіоні.

На цьому футбольні сторінки «Олександрії» в спортивному літописі не закінчилися. Статус бронзового призера українського чемпіонату дав право команді Володимира Шарана взяти участь у груповому етапі Ліги Європи. Тут у суперники містянам дісталися бельгійський «Гент», французький «Сент-Етьєн» і німецький «Вольфсбург». Олександрійцям вдалося набрати три очки, зігравши у трьох матчах внічию: двічі з «Сент-Етьєном» і один із «Гентом». До п’ятого туру групового етапу Ліги Європи «Олександрія» ще навіть зберігала шанси на вихід із групи, однак поразка від «Вольфсбурга» остаточно позбавила шансу на продовження виступів у другому за значимістю європейському клубному турнірі. І нехай олександрійцям не вдалося успішно подолати груповий етап Ліги Європи, але команда Володимира Шарана добряче попсувала нерви всім своїм суперникам, показала характер і примусила поважати себе. Участь у попередніх двох сезонах у кваліфікаційних матчах Ліги Європи дала команді важливий досвід, а керманичу дозволила зробити правильні висновки та сформувати боєздатний, вмотивований колектив із високими задачами. ФК «Олександрія» виглядала у Лізі Європи краще, досвідченіше і сміливіше з кожним наступним матчем. Тож якщо зберегти цей колектив, провести роботу над помилками і посилити кожну з ліній, а передусім в атаці, в команди Шарана у майбутньому є перспективи на вихід у плей-офф.

У внутрішньому чемпіонаті  сезону 2019-2020 на зимові канікули команда Володимира Шарана пішла, набравши 33 очки та посідаючи п’яте місце в Українській Прем’єр-Лізі. «Олександрія» зберігає високі шанси у боротьбі за медалі і в нинішньому сезоні. Все залежатиме від того, як команда проведе весняну частину чемпіонату.

Талановитих футболістів в олександрійському клубі вистачає. І це довели вихованці молодіжного складу «Олександрії» (U-21), які в сезоні 2018-2019 вибороли срібні нагороди Чемпіонату України.

На особливу увагу заслуговує молодь ще з однієї причини. Двоє футболістів «Олександрії» Кирило Дришлюк і Денис Устименко у 2019 році стали чемпіонами світу в складі збірної України U-20. Крім них у складі збірної був наш земляк Олег Веремієнко. Він є вихованцем Новоукраїнської ДЮСШ, в якій тренувався до 5 класу. Згодом три роки провів у кропивницькій «Зірці», а у 8 класі вступив до Львівського училища фізичної культури, після завершення якого потрапив у юнацьку команду «Карпат». Cаме там на нього звернув увагу тренерський штаб збірної команди України U-20. Зараз Олег Веремієнко грає за основну львівську команду.

Підопічні Олександра Петракова здобули вольову перемогу над збірною Кореї (3:1) у фіналі польського мундіалю і вперше в історії принесли Україні титул чемпіона світу. Під час змагань юнацька збірна України не програла жодного матчу.

Справжньою сенсацією і відкриттям для всієї України стала футбольна команда «Інгулець» із Петрово. Якщо про неї до минулого року знали лише любителі футболу, то в 2019-му про клуб заговорила вся спортивна Україна. А все завдяки сенсаційному виходу петрівчан, які виступають у Першій лізі, до фіналу Кубка України, де підопічні Сергія Лавриненка зіграли з титулованим українським грандом – «Шахтарем».

Петрівчани подолали горностаївський «Мир», ковалівський «Колос» і «Маріуполь». До 1/4 фіналу Кубка України ніяких сенсацій не спостерігалося, аж поки «Інгулець» в серії післяматчевих пенальті не здолав команду УПЛ львівські «Карпати» – 1:1 (5:4 за пенальті). «Інгулець» вперше в історії вийшов до півфіналу Кубка України з футболу та став сьомим клубом в історії Кубку України, який у півфіналі представляв не елітний дивізіон. Та хто міг уявити, що цим команда з маленького районного центру на Кіровоградщині не обмежиться і перепише футбольну історію? Невідомо якими словами мотивував своїх підопічних головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко, але футболісти його точно почули. Правильно побудована стратегія, чітке виконання настанов дозволила команді зробити здавалося б неможливе. 17 квітня «Інгулець» у півфіналі сенсаційно обіграв на своєму полі учасника Прем’єр-Ліги «Зорю» (2:1). Таким чином вперше в історії фіналістом Кубку України став клуб із Першої ліги.

Перемога над «Шахтарем» подарувала б «Інгульцю» путівку в єврокубки, але ще однієї сенсації не сталося. У фіналі 15 травня петрівський «Інгулець» розгромно програв гірникам з рахунком 0:4.

2019 05 Ingulec

Вже нинішнього сезону «Інгулець» продовжує впевнену кубкову ходу: вийшов до 1/4 фіналу та навесні знову спробує повторити минулорічний рекорд і вдруге поборотися за омріяний трофей.

У першоліговому чемпіонаті сезону 2018-2019 петрівчани стали сьомими, що аж ніяк не влаштувало президента клубу Олександра Поворознюка, який прагне, аби його команда грала в Українській Прем’єр-Лізі. В сезоні 2019-2020 перед тренерським штабом і футболістами президент знову поставив амбітну задачу – здобути путівку до УПЛ. Із нею впоратися петрівчанам цілком до снаги, адже відпочивати на зимове міжсезоння «Інгулець» пішов, посідаючи в турнірній таблиці третє місце. Лідеру – винниківському «Руху» команда поступається лише двома очками. Головна боротьба за путівку до елітного футбольного дивізіону ще попереду.

2019 09 25 Ing Karp CUP 12019 09 25 Ing Karp CUP 2

Якщо «Олександрія» та «Інгулець» минулий рік можуть впевнено записати собі в актив, то для кропивницької «Зірки» він був надважким. Клуб був на межі зникнення, його лихоманило, але головну червоно-жовту команду вдалося зберегти.

Інформація, опублікована в лютому 2019 року на офіційному сайті про те, що професійна команда «Зірка» знімається з всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів Професіональної футбольної ліги сезону 2018/2019 рр., стала шоком для всіх шанувальників одного з найстаріших футбольних клубів України. На весняну частину чемпіонату серед команд Першої ліги «Зірка» не вийшла. Проблеми в клубі почалися ще у 2018-му, коли кропивницький клуб вилетів із УПЛ, його залишили провідні та досвідчені футболісти. Як наслідок до зимових канікул у сезоні 2018-2019 в Першій лізі «Зірка» у 17 іграх набрала 4 очка (15 поразок, 1 перемога, 1нічия) та посідала останнє, 15-е місце у чемпіонаті. Але основною причиною зняття клубу з чемпіонату президент «Зірки» Максим Березкін пояснив тиском Національного Антикорупційного Бюро України та правоохоронців. Відтак усі футболісти отримали статус вільних агентів.

Згодом уболівальники та фанати «Зірки» розпочали боротьбу за збереження клубу: писали звернення до керівників області, міста, створювали петиції та голосування в інтернеті, організовували пікети під будівлями органів влади, провели масовий марш містом із вимогою зберегти клуб…

Всі любителі «зіркових» заспокоїлися, коли було оголошено, що клуб продовжить існування, але гратиме серед аматорів. Було сформовано тренерський штаб, який очолив один із найкращих півзахисників в історії «Зірки» Самір Гасанов. Під його керівництвом було зібрано нову команду, яка розпочала виступи в аматорському чемпіонаті України та чемпіонаті області.

Першу частину чемпіонату України серед аматорів футболісти «Зірки» завершили на четвертій сходинці в своїй групі. У планах керівництва – відновити професіональний статус клубу. На сезон 2020-2021 клуб вже подав заявку для участі у Другій лізі чемпіонату України.

2019 09 08 fcz1

В українському футболі минулого року своє місце в історії залишили двоє гравців, які розпочинали свою кар’єру в Кропивницькому, а зараз входять до числа ТОП-футболістів країни, є членами національної команди з футболу та стали співавторами історичного виходу збірної України на Чемпіонат Європи з футболу 2020 року. Мова за воротаря Андрія Пятова та півзахисника Євгена Коноплянку.

Важливу роль у тріумфальному виступі збірної на відбірковому етапі до Євро-2020 відіграв Андрій Пятов. Його було визнано найкращим воротарем відбору на Євро-2020. А ще нашого земляка включили до символічної збірної за підсумками відбору. УЄФА склав символічну збірну кваліфікаційного турніру, в якій знайшлося місце воротареві збірної України, вихованцю кропивницького футболу. Андрій провів 5 «сухих» матчів і допоміг Україні впевнено кваліфікуватися на Євро-2020. Він став єдиним з українців, кого включили до символічної збірної.
17 листопада Андрій Пятов встановив рекорд за кількістю матчів за збірну України серед воротарів, вийшовши у стартовому складі національної команди в матчі проти Сербії в кваліфікації Євро-2020. Це була 93-я зустріч для 35-річного футболіста в складі збірної України. Дебют відбувся 22 серпня 2007 року. Також Пятов вийшов на п’яте місце в рейтингу гравців збірної, які провели найбільше матчів.

Минулого року Андрій Пятов (перший тренер Вадим Бондар) і Євген Коноплянка (перший тренер Юрій Кевліч) ще й стали одноклубниками у «Шахтарі». Якщо володарем Кубку України був лише титулований воротар, то звання чемпіонів країни обидва наші земляки святкували вже разом. А все завдяки найгучнішому трансферу року в українському футболі: у 2019-му Коноплянка залишив німецький «Шальке» і став гравцем «Шахтаря». Угода підписана на три роки.

Зараз «Шахтар» впевнено лідирує в чемпіонаті, випереджаючи найближчого переслідувача «Динамо» на 14 очок. Однак у Лізі чемпіонів команда, за яку грають кропивничани, виступила посередньо. Гірники невдало провели груповий етап і продовжать єврокубкову кампанію у лютому в Лізі Європи.

Маємо певні досягнення серед аматорів у футзалі. «Земельник» на правах чемпіона Кіровоградської області з футзалу відстоював честь нашого регіону на всеукраїнському фіналі Аматорської футзальної ліги України, де змагалися 15 переможців різних обласних чемпіонатів країни. Серед них наші представники, дебютанти змагань такого рівня, стали бронзовими призерами Першої ліги. А ФК «Новоукраїнка», посівши третє місце в чемпіонаті області, виступав у Кубку регіонів Аматорської футзальної ліги України, де здобув бронзові медалі серед команд Вищої ліги.

2019 Zemelnyk

В ігрових олімпійських видах спорту минулий рік приніс нашим бейсболістам, якими опікуються Олег і Юрій Бойки, як звитяги, так і нереалізовані плани. З досягнень – кропивницька команда «Біотехком-КНТУ» здобула 24-й титул чемпіона країни, стала 22-разовими володарями Кубку України. Також кропивничани, які складають основу збірної, зберегли для України прописку в європейському клубному бейсбольному турнірі «Кубку СЕВ» (Confederation of European Baseball – Європейської Конфедерації бейсболу). Це другий за значимістю європейський клубний турнір. За підсумками змагань вони посіли 6 місце, завдяки чому Україна зберегла свою квоту у «Кубку СЕВ» на 2020 рік. А ще два бейсбольні клуби Кропивницького увійшли до 50 найкращих команд Європи. До щорічного рейтингу «European Top 50» було включено «Біотехком-КНТУ», який посів 28-й рядок рейтингу та «Біотехком-СДЮШОР» (48-ме місце).

Але не все минулого року із запланованого вдалося досягнути. У фіналі чемпіонату Європи з бейсболу серед національних збірних в дивізіоні «В», гравці нашої збірної вдало подолали груповий етап, однак не зуміли перемогти Литву та втратили шанс у плей-офф поборотися за путівку до дивізіону «А». Не зберегла прописку в еліті й молодіжна бейсбольна збірна України, переважну більшість якої теж складають спортсмени з Кропивницького. На чемпіонаті Європи з бейсболу в дивізіоні «А» серед гравців не старших 23 років, українці посіли підсумкове 7 місце, відтак на наступному Євро синьо-жовта збірна виступатиме в дивізіоні «В».

Керівництво єдиного професійного баскетбольного клубу нашої області «Золотий вік», який представляє Кіровоградщину в чемпіонаті України, ставило задачу щонайменше вийти до плей-офф чемпіонату в сезоні 2018-2019 у Вищій лізі. Баскетболісти мали демонструвати характер, проходити груповий етап та радувати своєю грою вболівальників. Однак цього гравці команди, які ще в сезоні 2015-2016 завойовували срібні медалі чемпіонату Вищої ліги, не змогли зробити, а точніше – не дуже й прагнули. «Золоті» під керівництвом Георгія Ступенчука провалили виступ на груповому етапі, програючи навіть суперникам класом нижче. Такого фіаско від них вболівальники не очікували. Внаслідок цього керівництво баскетбольного клубу вказало на двері головному тренеру та кільком виконавцям. Місце ж в основі довірили гравцям із молодіжної команди. Минулий сезон «Золотий вік» завершив у Вищій лізі на підсумковому 11 місці.

Зробивши ставку на місцевих виконавців, на сезон 2019-2020 клуб заявився лише в Першу лігу чемпіонату України, понизившись у класі. Під керівництвом Андрія Бабенка у своїй групі команда до зимової перерви в чемпіонаті впевнено перемогла всіх суперників, не зазнавши жодної поразки (10 звитяг у 10 матчах).

2019 10 09 ZV

Тривалий час найбільш вагомі перемоги на міжнародному рівні серед спортсменів нашої області здобувають представники паралімпійського та дефлімпійського спорту.

У 2019-му чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні серед спортсменів з обмеженими можливостями приніс вихованкам ЗТУ Олега Соколовського з обласного центру «Інваспорт» дві медалі в класі нозолоії F20. «Золото» здобула Вікторія Шпачинська (13м 7см), а «срібло» Анастасія Мисник (13м 2см).

2019 03 Shpachyska

Згодом кропивничанка Анастасія Мисник стала медалісткою Чемпіонату світу з легкої атлетики серед спортсменів-паралімпійців, показавши найкращий особистий результат (13м 48см). Вікторія Шпачинська зупинилася в кроці від п’єдесталу пошани, посівши четверте місце.

Володарками 11 срібних медалей на Чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів із вадами слуху стали кропивницькі плавчині Ірина Терещенко та Дар’я Тарасенко – вихованки ЗТУ Олени Кузніцової з комплексної ДЮСШ №1. Ірина Терещенко виборола шість срібних медалей на різних дистанціях, а Дар’я Тарасенко п’ять разів ставала віце-чемпіонкою світу.

2019 08 31 swimming

Кропивничанин Андрій Деревінський, який також підвищує свою спортивну майстерність в Олени Кузніцової, посів третє місце на чемпіонаті світу з плавання серед спортсменів із ураженням опорно-рухового апарату та вадами зору. Українська команда, до складу якої входив наш земляк, фінішувала третьою в естафеті 4х50 метрів комплексним плаванням.

Andrii Derevinskyi 2016

Відзначилися нагородами європейського рівня минулого року вихованці Новомиргородської спеціальної школи. У віковій групі кадетів В’ячеслав Потьомкін (тренер Василь Русецький) став чемпіоном Європи з греко-римської боротьби у вазі до 60 кг серед спортсменів із вадами слуху (м. Гомель, Білорусь). Дар’я Троян (тренер Катерина Сущенко) у складі національної жіночої збірної команди України з волейболу на чемпіонаті Європи в італійському місті Кальярі посіла третє місце.

Учасницями чемпіонату світу з баскетболу серед спортсменів з вадами слуху (м. Люблін, Польща) в складі збірної команди України були дві представниці – Анна та Анастасія Сівакови (тренер Катерина Сущенко).

2019 11 GRB2019 06 vol inva2

У статті вже згадувалося про відомих українських футболістів, які розпочинали свій спортивний шлях в Кропивницькому, а зараз приносять славу «Шахтарю», є лідерами української збірної… Та спортивних талантів, які залишають нашу область і прославляють інші регіони, вистачає. Окремо хотілося б згадати кількох із них.

Вихованка Олександрівської ДЮСШ (тренер Вадим Приймак) легкоатлетка Тетяна Мельник вже близько семи років живе та тренується в столиці. У складі збірної України вона минулого року стала дворазовою чемпіонкою ІІ Європейських ігор у Мінську. Разом із партнерками по збірній вона посіла шосте місце в жіночій естафеті 4х400 метрів на чемпіонаті світу з легкої атлетики в столиці Катару місті Доха. Також наша землячка завоювала золоту медаль в естафеті 4×400 метрів на Літній Універсіаді в Неаполі.

Спортсменка з Гайворона Яна Качур (тренер Валерій Кузь) на ІІ Європейських іграх у новому виді програми – динамічній новій легкій атлетиці у гонці переслідування виборола “золото”. Вона також проживає останніми роками у Києві і приносить славу столиці.

2019 Yana Kachur

За досягнення високих спортивних результатів обидві спортсменки в 2019 році отримали державні нагороди: Тетяна Мельник – «Орден княгині Ольги» II ступеня, а Яна Качур – «Орден княгині Ольги» III ступеня.

Тетяна вже отримала ліцензію на участь в ХХХІІ літніх Олімпійських іграх 2020 в Токіо. Шанси пройти відбір має і Яна Качур.

2019 07 EuGames

Провідною спортсменкою Чернігівщини зараз є кропивничанка Валентина Кісіль. Вихованка ЗТУ В’ячеслава Жукова у 2016 році, коли востаннє представляла нашу область, ставала володаркою трьох медалей юніорського чемпіонату Європи U-20 з важкої атлетики (два «срібла» та одна «бронза»), виграла кубок України, чемпіонат України. Валентина вже тоді була членом основного складу збірної України, першим номером жіночої збірної в абсолютній ваговій категорії. Того ж року  кропивницька важкоатлетка переїхала до Чернігова, де їй створили максимально комфортні умови для продовження спортивної кар’єри, і з 2017-го вона приносить славу не нашому місту. У 2019 році в румунському Бухаресті Валентина Кісіль у ваговій категорії +87 кг здобула срібну медаль чемпіонату Європи з важкої атлетики серед юніорів та молоді до 23 років. Зараз вихованка ДЮСШ «Атлет» Чернігівської міської ради є кандидаткою на участь в Олімпіаді 2020 року.

2019 Kisil

Обдаровані спортсмени виховуються не лише в Кропивницькому та районних центрах. Спортивні таланти є і в маленьких населених пунктах області. Прикладом цього є велосипедистка з села Мошорине Знам’янського району Софія Шевченко. Проявивши себе на чемпіонатах України, вона звернула на себе увагу тренерів із Білої Церкви, куди згодом і перебралася. Вже два роки вихованка Знам’янської районної ДЮСШ та клубу «Рос Агро» (тренер Вадим Кива) представляє Київську область, виступає за ДЮСШ  “Промінь”, входить до складу юніорської збірної України.

У 2019 році вона була учасницею чемпіонату Європи з велоспорту на треку серед юніорів і юніорок у Нідерландах. У командній гонці переслідування наша землячка посіла шосте місце. Даний результат є безсумнівним успіхом для спортсменки.

2019 Shechenko Sofia

Однією з найперспективніших легкоатлеток України є Катерина Онісімова родом із села Володимирівка Знам’янського району. Розпочинала свою спортивну кар’єру дівчина, тренуючись у Віталія Воровського – вчителя фізичної культури сільської школи. Вже шостий рік вона живе у Дніпрі, навчається у Вищому училищі фізичної культури де підвищує свою спортивну майстерність під керівництвом Олександра Охріменка. Спеціалізується на бігу 2000 м з перешкодами. У 2018 році Катерина стала чемпіонкою України серед дівчат 2002 р.н., була фіналісткою чемпіонату Європи серед юнаків, учасницею III Юнацьких Олімпійських Ігор у Буенос-Айресі, де на своїй коронній дистанції посіла 14-е місце.
У 2019 році Катерина знову здобула титул чемпіонки України серед спортивних шкіл на дистанції 2000 метрів з перешкодами, та стала віце-чемпіонкою на дистанції 1500 м. Наша землячка була учасницею чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з кросу в Беране (Чорногорія), чемпіонату Європи з кросу U-18 в Лісабоні (Португалія), Європейського юнацького олімпійського фестивалю, де Катерина посіла 8 місце.

Спортсменка продовжує наполегливо тренуватися та вже зараз налаштовує себе на Олімпіаду в Парижі в 2024 році.

2019 Onisimova2019 Onisimova2

На завершення хочеться згадати окремі події, які не мають сосунку до спорту вищих досягнень, однак лишили свій відбиток у спортивному літописі Кіровоградщини. Вони доводять як бажання простих людей, які не займають високі посади в органах влади, не мають великих фінансових ресурсів, але прагнуть змінити життя навколо себе на краще, дають результати.

Вже втретє в обласному центрі в травні 2019-го провели масштабну подію – Кропивницький півмарафон або Krop Half Marathon. Це яскравий приклад того, як громадська ініціатива дала гарні наслідки та набула всеукраїнського масштабу. Півмарафон – щорічний, найбільший і наймасовіший легкоатлетичний забіг у Кропивницькому та Кіровоградській області для професійних спортсменів і бігунів-аматорів. Крайній раз на старт масового забігу вийшли майже триста бігунів із різних українських міст, а сам Krop Half Marathon внесено до всеукраїнського календаря пробігів. Разом із тим у місті вже два роки активно діє аматорський легкоатлетичний рух. Його взялися розвивати ідейні натхненники півмарафону Іван Поліщук і Станіслав Зелінський. Учасники об’єдналися у спільноту KroRunClub , регулярно збираються, спільно тренуються, їздять на різноманітні аматорські бігові старти Україною та за кордон, формують позитивний імідж нашого міста.

Варта уваги ініціатива кропивничан Олексія Стрельцова, Олександра Скляревського та їхніх однодумців, які перші в Україні вирішили розвивати новий вид спорту, що набирає популярності у світі – текбол. Він є поєднанням футболу та настільного тенісу. Гра у текбол проходить на спеціальному столі текборді, через який треба перебивати футбольний м’яч згідно правил. Кpопивницький – перше місто в Україні, де створили обласну федерацію текболу, провели перші офіційні змагання – Відкритий кубок міста з цього виду cпоpту. Ініціатори хочуть зробити текбол масовим, надалі займатися його популяризацією.

Четвертий рік поспіль у Кропивницькому до Всесвітнього дня здоров’я у 2019-му проводилася загальноміська руханка. Ініціатива обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та особисто Вікторії Семененко, добре прижилася і стала прикладом для всіх містян як треба розпочинати кожен день і дбати за своє здоров’я. Її взяли на озброєння навчальні заклади міста, спортивні організації обласного центру, де проведення руханок до визначних дат стають гарною традицією.

Нинішній рік є олімпійським: влітку у Токіо пройдуть XXXII літні Олімпійські ігри. Боротьба за його ліцензії іде в повному розпалі. З огляду на результати виступів спортсменів із міста Кропивницького та Кіровоградщини загалом у 2019 році, їхня участь у головних стартах чотириріччя є малоймовірною. Сказати зараз хто з наших спортсменів має шанси полетіти до Японії, не є можливим. Та точно відомо, що один кропивничанин в Олімпіаді точно візьме участь – це заслужений журналіст України Юрій Ілючек. Він отримав акредитацію для роботи на Олімпійських іграх-2020 у Токіо і нині шукає спонсорів, які допоможуть профінансувати це недешеве відрядження.

А поки що є привід привітати його з високою відзнакою, адже у 2019 році нашого колегу вдруге визнали найкращим спортивним журналістом України (вперше у 2007 році). Найкращих представників ЗМІ щороку визначає Національний олімпійський комітет України, проводячи Всеукраїнський конкурс серед спортивних журналістів «Україна олімпійська» в різних номінаціях. Юрій Ілючек став переможцем конкурсу «Найкращі спортивні журналісти року».

Таким «Гречка» побачила спортивний літопис Кіровоградщини 2019 року. Слідкуйте за виступами наших атлетів у 2020-му році, самі наполегливо тренуйтеся, здобувайте перемоги та ставайте частиною нових яскравих сторінок цього літопису. Якщо ж ви не ставите перед собою високих цілей у спорті – займайтеся фізичною культурою для задоволення та поліпшення здоров’я. У новому році слідкуйте за спортивними подіями світового, українського рівнів, а також підтримуйте наших спортивних талантів, які прославляють Кіровоградщину та є взірцем для наслідування!

 

Євген Савранський

Спортивні літописи від «Гречки» попередніх років:

Спортивний літопис Кіровоградщини-2018

Спортивний літопис Кіровоградщини-2017

Спортивний літопис Кіровоградщини-2016

Спортивний літопис Кіровоградщини-2015

Спортивний літопис Кіровоградщини-2014

Спортивний літопис Кіровоградщини-2013

Останні новини по темі
Читайте також

У Кам’янці (колишня Новгородка – авт.) суд закрив справу землевпорядника селищної ради, якого звинувачували у службовій недбалості. В обвинуваченні збитки через цю недбалість оц...

14:38, 23 Березня, 2025

У пʼятницю, 28 березня, у Кропивницькому відбудеться зустріч з психологинею. Під час зустрічі вона розповість, як коректно спілкуватися з військовими, які повернулися з «гарячих...

13:43, 23 Березня, 2025

Слухач автошколи для людей з інвалідністю у Кропивницькому Віктор Гребенюк успішно склав практичний іспит і отримав своє перше посвідчення водія....

13:00, 23 Березня, 2025