Вісім правил вакцинації тварин

13:49, 17 Лютого, 2020

ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області роз’яснює вісім питань про вакцинацію, детально про все, що хочуть знати власники тварин.


Зазвичай власники домашніх тварин відкладають проведення щеплень своїм улюбленцям, посилаючись на брак часу або нерозуміння сенсу процедури. Це призводить до того, що тварина піддається ризику зараження різноманітними хворобами. Адже вакцинація (щеплення) домашніх тварин – дуже важлива процедура. Які питання найчастіше чує ветеринарний лікар від власників собак та котів щодо вакцинації?

1. Для імунізації потрібно використовувати лише ті вакцини, які зареєстровані, сертифіковані та дозволені до реалізації в Україні. Тому, купуючи вакцину самостійно, необхідно звернути увагу на те, де знаходяться ампули (вони обов’язково повинні зберігатися в холодильнику), на термін їх придатності, серію і номер партії, запитати про документи, що підтверджують якість вакцини, сертифікат якості виробника тощо.

2. Також на вакцині повинні знаходитися спеціальні наклейки, на яких можна знайти серію, номер партії і дату випуску вакцини. Ці наклейки ветеринарний лікар вклеїть у ветеринарний паспорт тварини.

3. Деякі власники впевнені в тому, що немає необхідності в щепленні, якщо тварина не виходить на вулицю. Це зовсім не так, адже ваші вихованці можуть заразитися вірусами із взуття або речей людини, транспорту, від інших тварин тощо. Вакцинація ж знижує ризик захворювання до мінімуму.

4. Призначити вашому вихованцеві вакцину повинен лікар ветеринарної медицини. При цьому враховуються такі фактори:
– до якого виду належить тварина;
– її вік;
– чи була тварина щеплена до цього;
– в якому фізіологічному стані перебуває тварина.

5. Для проведення вакцинації необхідні такі умови:
– У тварини не повинно бути захворювань чи підозри до них.
– Тварина повинна прийняти антигельмінтний препарат не менше, ніж за сім днів перед вакцинацією. Якщо ваші улюбленці контактують з іншими тваринами, дегельмінтизацію потрібно провести за два тижні до вакцинації.
– Від особливо небезпечних хвороб, спільних для тварин і людей, найкраще застосовувати моновакцини.

6. Приблизні терміни вакцинації:
Цуценята – вперше імунізацію проводять у віці 8-9 тижнів, вона спрямована на захист від чуми м’ясоїдних, інфекційного гепатиту, парвовірусного ентериту, парагрипу та лептоспірозу. Повторно ревакцинацію проводять через 3-4 тижні з додаванням вакцини проти сказу. У рік здійснюється заключна ревакцинація.

Далі вакцинація повинна бути здійснена приблизно за тиждень до закінчення терміну попереднього щеплення.

Кошенята – першу імунізацію проводять у віці 9-12 тижнів з використанням полівалентної вакцини, спрямованої на захист від вірусного ринотрахеїту, каліцівірусної інфекції та панлейкопенії. Повторно ревакцинацію проводять через 3-4 тижні, додаючи вакцину проти сказу. Щорічну вакцинацію роблять за тиждень до закінчення термінів попереднього щеплення.

7. При вакцинації мініатюрних порід собак, вага яких становить не більше 3-5 кг, безпечна доза становить близько половини від дози, що застосовується для інших порід собак.

8. Вироблення імунітету після вакцинації відбувається через кілька тижнів. У цей період не варто вигулювати вихованців з іншими тваринами. Після прогулянки особливу увагу приділіть миттю лап. Також необхідно оберігати тварину від стресів, переохолоджень. У разі підвищення температури, блювоти, відсутності апетиту, млявості, інших відхилень, потрібно відразу ж звернутися до лікаря ветеринарної медицини, який проводив вакцинацію.

Перелік державних ветеринарних установ області, де можна зробити щеплення улюбленцям (вакцина проти сказу безкоштовна), за посиланням http://bit.ly/38D3ksQ

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому запросили на зустріч з акторами театру ляльок
me
У Кропивницькому розкажуть про проєктний менеджмент
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024