Банківська таємниця залишається: три фейки про податки і роботу банків

12:35, 21 Лютого, 2020

Нещодавно були прийняті зміни до закону «Про банки і банківську діяльність», що викликало безліч чуток і фейків. «Гречка» розбиралась, чи дійсно за 100 гривень перекинуті на картку доведеться платити податок, а кожен поліцейський зможе взнати все про ваші рахунки в банку.

Фейк 1. Всі карткові перекази оподатковуватимуться

З’явилась інформація і про те, що всі перекази коштів із картки на картку оподатковуватимуться, а за несплату 19,5% відсотків податків людей чекають штрафи. Це цілковитий фейк.

І його вже спростувала податкова служба.

Якщо ви повернули позичені 100 гривень на картку колезі, перекинули гроші на картку дитині або-що, можете спокійно робити це і надалі.

Фейк 2. Банки самі передаватимуть інформацію операції клієнтів податковій

Це також неправда.

Банки не є податковими агентами і не біжать у податкову повідомляти про надходження на рахунки клієнтів. Поняття банківської таємниці залишається.

Фейк 3. Будь-хто з правоохоронців зможе отримати інформацію про банківські рахунки

Ні, не будь-хто і про кого завгодно.

Дійсно, були прийняті зміни до закону про банки і банківську діяльність.

Зокрема змінився порядок розголошення банківської таємниці.

«Законодавець дещо спростив порядок розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю. Державні органи, які чітко визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої статті 62 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, відносно який відкрито кримінальне провадження. Тобто інформацію щодо кримінального правопорушення, вчиненого конкретною особою (юридичною чи фізичною) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань», – розповідає Анжела Дзиндзюра, прессекретар Кіровоградської філії Приватбанку.

Запитувати можуть інформацію щодо операцій за рахунками конкретної юрособи, ФОПа або фізичної особи, за конкретний проміжок часу і з чітким визначенням контрагентів.

Про те, що надійшов запит правоохоронців банк не має попереджати клієнтів.

«Безпідставно цікавитись надходженням коштів на рахунки не можна. Треба чіткі підстави», – наголошує Дзиндзюра.

 

Останні новини по темі
Спецсигнал: у Кропивницькому рятувальники та поліцейські провели спільний рейд (ФОТО)
IMG 3153
tyr
Туристи з Кіровоградщини заблукали в горах (ФОТО)
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024