Що робити якщо банк нарахував штраф по кредиту військовому

11:53, 24 Лютого, 2020

Військовослужбовці поскаржилися до НБУ на 17 банків на нарахування банками відсотків та штрафів за їх кредитами в період військової служби.

Як банки порушують права військовослужбовців?

Як повідомляє НБУ, банки не повинні нараховувати військовослужбовцям проценти за кредитом, а також штрафи за несвоєчасне погашення під час проходження військової служби. Це вимоги законодавства, а саме – Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей” (пункт 15 статті 14).

Норми, які звільняють військовослужбовців від нарахування відсотків, штрафів та пені на час проходження військової служби, розповсюджуються не лише на банки, а й на небанківські фінансові установи. Національний банк поки не є їх регулятором, але отримує звернення від військовослужбовців, у тому числі й щодо порушень законодавства небанківськими фінустановами.

НБУ14 лютого 2020 року надіслав банкам додаткове роз’яснення щодо виконання ними вимог законодавства України, а саме – не нараховування процентів, штрафів та пені за кредитами для професійних військових та контрактників із початку особливого періоду (із 18 березня 2014 року), а для мобілізованих військових – із дати їх мобілізації.

Що робити, якщо вам нарахували штраф чи відсотки?

Перш за все звернутись із офіційним запитом до свого банку. Запит потрібно зареєструвати, поставити вихідний номер і один екземпляр лишити собі.

Якщо після отримання відповіді питання не вирішиться, клієнт може звернутись в  Управління захисту прав споживачів фінансових послуг Національного банку.

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині померли від грипу двоє чоловіків
7cedfe6bb4ca44822afb00e514ebd685
Кіровоградщина: дружина фермера прокоментувала конфлікт між сільською головою та фермером
Читайте також

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024

Після обшуків в Кіровоградській обласній прокуратурі Вищий антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон ймовірно довіреної особи Юрія Ковальова — першого заступника кер...

17:24, 15 Липня, 2024