Що таке розстрочка і коли її краще оформити

13:01, 10 Березня, 2020

Аби порівнювати ці два способи отримання грошей в борг, спочатку розберемося із особливостями розстрочки. Головне, що треба розуміти – це можливість отримати продукт одразу із поступовою виплатою коштів без нарахування додаткової комісії. 


Розстрочка найчастіше видається на певний різновид товару або послуги. Договір укладається безпосередньо між Продавцем і Покупцем. Варто пам’ятати, що під час оформлення розстрочки, треба одразу внести аванс – частину суми від загальної вартості продукту. 

РОЗСТРОЧКА ЧИ КРЕДИТ: РІЗНИЦЯ І ПЕРЕВАГИ 

Найбільшою перевагою кредиту є отримання додаткових коштів на будь-які цілі. В такому випадку банк пропонує взяти кредит готівкою або на банківську карту. В цій ситуації фінансова установа є, так званим, посередником між Продавцем та Покупцем. Через те, що банк повністю сплачує кошти за продукт чи послугу, або видав певну суму грошей одразу “на руки”, він налічує щомісячну комісію до кредиту. Цей процент залежить від суми та періоду, на який оформляється позика. 

Альтернативою також стане оформлення кредиту онлайн. Основні його переваги – це швидкість, доступність та надання мінімального пакета документів. 

 РОЗСТРОЧКАКРЕДИТ В БАНКУКРЕДИТ ОНЛАЙН
КОМІСІЯвідсутнящомісячнащомісячна
ПРОЦЕДУРА ОФОРМЛЕННЯмінімальний пакет документів: паспорт та ІПНповний пакет документівмінімальний пакет документів: паспорт та ІПН
ТЕРМІН СПЛАТИвід 6 до 12 місяців (деколи до 24 місяців)в середньому 3-5 років (деколи до 10 років)до 30 днів
КРЕДИТНА ІСТОРІЯне важливаважлива, перевіряється банкомважлива, перевіряється банком
ПЕРШИЙ ВНЕСОКвноситься частина загальної сумине потрібенне потрібен
ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИнав’язування додаткових послуг (страхування, програмне забезпечення)відсутні (в виключних випадках страхування)відсутні (в виключних випадках страхування)
ДОСТРОКОВА СПЛАТА КРЕДИТУбез додаткових нарахуваньсума сплачених достроково коштів перераховується; в деяких банках можливі штрафисума сплачених достроково коштів перераховується; в деяких банках можливі штрафи

ЧИ РОЗСТРОЧКА ЦЕ ДІЙСНО ЗРУЧНО?

Головною перевагою розстрочки є доступність і швидкість оформлення. Проте найбільшим недоліком буде її обмеженість. Якщо кредит можемо взяти для будь-якої потреби, то розстрочку тільки на товар або послугу. Найчастіше скористатися розстрочкою пропонують в магазинах побутової техніки та дрібної електроніки. 

До основних переваг розстрочки відносяться:

  • Відсутність щомісячної комісії. Під час оформлення договору із продавцем, загальний кошт товару розбивається на весь період розстрочки. Щомісяця додаткова комісія не нараховується. Одноразовий збір стягується лише за першим разом. 

  • Менше вимог від заявника. Розстрочка є зручним варіантом для людей, які мають погану кредитну історію, або не мають часу, щоб збирати купу документів. До переліку якого відносяться довідка про доходи, з місця праці, виписка з банку та інші. 

  • Вигідні умови сплати. Коли клієнт погоджується на взяття розстрочки, в договорі прописується термін сплати всієї суми. Проте, якщо є змога повернути цей кошт раніше, заявник не матиме жодних наслідків. Наприклад, в ситуації з кредитом, деякі банки нараховують штрафи за скорочення періоду сплати коштів. 

  • Заміна товару чи повернення коштів. Після придбання товару споживач має можливість звернутися до продавця та замінити товар, обміняти або повернути за нього кошти (залежить від типу та різновиду продукту).

РОЗСТРОЧКА: ПІДВОДНІ КАМЕНІ ДОГОВОРУ

Однак кожна пропозиція має свої слабкі сторони. Під час оформлення розстрочки варто звернути увагу на такі недоліки:

  1. Строк сплати. Однією з причин відмови від цієї процедури є короткий термін дії. Купити щось у розстрочку можемо максимально на два роки, в той час, як споживацький кредит сплачуємо протягом 3-5 років, а часами й 10 років. Це дає змогу детально спланувати свій бюджет без великих витрат на перший внесок. Тим паче, якщо термін оформлення позики коротший, розмір комісії також буде менший. 
  2. Обмеженість розстрочки. На жаль, з послуги “придбати щось у розстрочку” скористаємося тільки в деяких місцях. Надається вона виключно на товар чи послугу, за який йде сплата власних коштів щомісяця. У випадку оформлення кредиту – гроші отримуємо одразу на банківську картку або готівкою у відділенні банку. Цю суму заявник вже призначає на будь-які потреби.

  3. Перший внесок. Обов’язковою умовою використання з розстрочки є сплата першого внеску. Ці гроші треба віддати одразу під час придбання товару у магазині, або отримання послуги. При кредиті загальна сума вартості товару чи послуги розподіляється рівномірно на весь період його отримання.

  4. Висока вартість або нав’язування додаткових послуг. Торговельні мережі з продажу електроніки часто приваблюють клієнтів вигідними пропозиціями. Насправді, всього лише маніпулюють цінами. Наприклад, товари, які продаються із позначкою “розстрочка” мають досить високу вартість. Або ж продавці “змушують” споживачів встановити програмне забезпечення, різні додатки або придбати аксесуари до цього продукту. 

КРЕДИТ ЧИ РОЗСТРОЧКА? НА ЧИЮ КОРИСТЬ ЗРОБИТИ ВИБІР? 

Обидва ці способи отримання грошей зручні та вигідні. Скориставшись розстрочкою ви не будете переплачувати за комісію. Проте взявши кредит, вдасться рівномірно розподілити власний бюджет – без додаткових навантажень у вигляді першого внеску. Варто лише зважити ситуацію та вибрати для себе більш вигідний спосіб сплати за товар/послугу. Проте, як під час оформлення кредиту, так і розстрочки, треба детально ознайомитися з умовами договору. Аби повністю розуміти свої зобов’язання чи то перед банком, чи то перед продавцем.

Реклама

Останні новини по темі
Бюджетно і надійно: кращі материнські плати на сокеті AMD AM4
real 1583837709
anons
Громадам з Кіровоградщини розкажуть про громадський бюджет як інструмент розвитку
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024