Програма DOBRE підтримала чотири проєкти від громад Кіровоградщини

09:19, 13 Квітня, 2020

Оголосили результати конкурсу “Місцеві ініціативи для розвитку громади-2020”. Всього на конкурс подали 7 проєктних пропозицій від усіх громад-конкурсанток з Кіровоградщини, 5 з яких були підтримані за умови внесення коректив. 4 проєктні команди якісно допрацювали заявки і отримали фінансову підтримку від Програми DOBRE в рамках проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» на втілення запропонованих ідей (загальна сума на втілення проектів – 409 729, 00 грн).

 

Карантинні обмеження внесуть свої корективи в реалізацію підтриманих проєктів. У квітні команди пройдуть онлайн-навчання з адміністрування проєктів, а також розроблять альтернативний план втілення запланованих активностей, аби досягти поставленої мети. Менторський супровід командам надаватимуть експерти/експертки Спілки «Громадські ініціативи України» та Агенції сталого розвитку Хмарочос».

Чим особливий конкурс?

Мета конкурсу «Місцеві ініціативи для розвитку громад-2020» – підтримати організації та ініціативні групи, які зосередяться на реалізації проєктів, які допомагатимуть активізувати мешканців, просувають механізми участі громадян у прийнятті рішень, включають різні групи населення до конструктивного діалогу та взаємодії між собою та органами влади для вирішення проблем громади.

До участі у конкурсі запрошувалися організації громадянського суспільства, молодіжні ради та ініціативні групи із п’яти громад-партнерів програми DOBRE у Кіровоградській області третьої когорти (Дмитрівська ОТГ, Помічнянська ОТГ, Компаніївська ОТГ, Новопразька ОТГ, Смолінська ОТГ). Перевага надавалася тим проектам, у яких передбачається залучення мешканців з різних населених пунктів громади до проєктної діяльності, та проєктам, які передбачатимуть використання наявних у громаді механізмів участі громадян у прийнятті рішень.

Через культуру та неформальне навчання: які рішення популяризації та використання інструментів участі пропонують переможці конкурсу “Місцеві ініціативи для розвитку громади-2020”

Проєкт «Вірний друг» (Ініціативна група з організації допомоги безпритульним тваринам «Вірний друг» Компаніївської ОТГ, керівниці проєкту – Наталія Теслюк, Світлана Калінчук)

Ідея проєкту – сприяти свідомому та відповідальному ставленню громадян до домашніх та безпритульних тварин, створення умов для безпечного співіснування людей та тварин у громаді.

«За допомогою інформаційно-просвітницьких заходів проєкту стане можливим посилити відповідальне та гуманне ставлення жителів до домашніх та безпритульних тварин. Ми популяризуватимемо гуманні способи зменшення кількості бездомних тварин, а саме: регулювання чисельності шляхом масової стерилізації та вакцинації бездомних тварин – ми це вже розпочали робити у партнерстві із владою; реєстрація та ідентифікація домашніх та безпритульних тварин; облік домашніх та безпритульних тварин; прилаштування безпритульних тварин в нові родини. Також ми хочемо залучити молодь до проєкту: бачимо їх нашими партнерами у проведенні інформаційно-адвокаційної кампанії, для цього запланували майстерні соціальної реклами, яку створюватиме молодь громади.

Особливе місце у нашому проєкті займають інструменти участі: збори громадян за місцем проживання, місцева ініціатива – задля ініціювання розгляду у Компаніївській селищній раді вирішення питання з безпритульними тваринами. Плануємо подати петицію до Компаніївської ОТГ «Про виділення коштів на придбання спеціальних засобів для відлову безпритульних тварин для проведення стерилізації та вакцинації.
Ми плануємо переймати досвід інших громад у рішенні цієї проблеми, зокрема Бобринецької громади. На жаль, є гостра потреба проводити посилені інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на зміну свідомості жителів громади у ставленні до домашніх тварин – саме через недбалість популяція безпритульних тварин збільшується»,-Наталя Теслюк.

Компаніївська ОТГ. Ініціативна грпуа Вірний друг на Фестивалі добрих практик у Малій Висці

Проєкт “Мультикультурна платформа громади «Успішні зміни»” (Ініціативна група «TsybuleVo!», керівниця проєкту – Тетяна Решетнікова, село Цибулево, Дмитрівська ОТГ)

Мета – створення мультикультурної платформи, яка сприятиме згуртуванню жителів громади, посилюватиме розвиток місцевих ініціатив через тематичні різноформатні заходи, залучаючи потенціал місцевих жителів. Платформа популяризуватиме інструменти участі – громадські звернення, електронні петиції, громадський бюджет та загальні збори громадян. Посилити теорію практикою, запрошуватимуть спеціалістів Дмитрівської сільської ради до співпраці.

У рамках проєкту відбудуться вуличні майстерні з інструментів участі, тематичні фестивальні події, тематичні велопрогулянки Дмитрівською ОТГ, планують створити туристичні маршрути громадою. Із креативних рішень популяризації інструментів участі – ляльковий театр про інструменти участі, серед героїв якого – козак Мамай.

«У проєкті ми запланували заходи, які б об’єднали всі села громади. Люди відгукуються на неформальні творчі зустрічі – для нас це можливість запропонувати ідеї для об’єднання жителів. Ми вже маємо позитивний досвід, коли на перший кіновечір прийшло багато жителів села Цибулеве, аби не просто подивитися фільм, а ще й поспілкуватися з головою громади Наталії Стиркуль, яка радо приїхала на зустріч з активістами та своїми колегами з інших сіл. Саме тоді ми вперше почули про громадський бюджет, який вже розпочався, і наша ініціативна група готує проект. Під час навчання мешканців (це будуть формати вуличних майстерень із запрошенням до співпраці спеціалістів селищної ради) ми підготуємо разом громадське звернення і електронну петицію (через електронну петицію плануємо посилити інформаційно-адвокаційну кампанію щодо вирішення проблеми з вуличним освітленням»).

Дмитрівська ОТГ. Ініціативна грпуа TsybuleVO

Проєкт “Впливай!” (ГО “СМОЛІНСЬКИЙ АКТИВ ПЛЮС”, Громадська організація “Смолінський актив”, Молодіжна рада Смолінської ОТГ, керівниці проєкту Тхоржевська Людмила, Анна Шевченко, Смолінська ОТГ)

Проєкт спрямований на покращення комунікації жителів громади з представниками органів місцевого самоврядування. Заходи проєкту спрямовані на залучення громадян до прийняття рішень та розвитку громади через використання інструментів участі. Мистецька платформа “Смолінські крила” стане простором для цієї комунікації.

«Ми запропонуємо владі та громаді формат «про інструменти участі через мистецтво та культуру», який ми вже використовували у серпні 2019 року. Тоді арт-вечір «Крила маю» зібрав близько 200 глядачів, які почули про громадські ініціативи та їх роль у розвитку громади, дізналися про програми розвитку, які втілює Смолінська селищна рада. Також ми провели опитування і дізналися про потреби та ідеї жителів щодо розвитку громади. Проєкт «Впливай» запрошуватиме смолінців на неформальне спілкування та навчання, місцем зустрічі буде улюблений громадський пляж біля річки Кільтень.
Ми маємо амбітні цілі – створити комунікаційний майданчик для неформального діалогу громада-влада, донести жителям громади інформацію про існуючі механізми та інструменти участі, навчити, як ними користуватись, розповісти про успішний досвід інших громад у використанні інструментів участі. Плануємо визначити проблеми, які можна вирішити через механізми участі та спільно знайти дієвий механізм чи інструмент рішення для тої чи іншої проблеми. Зокрема проєкт посилюватиме Програму розвитку культури в Смолінській ОТГ і, сподіваємося, стане її компонентом наступного року»,- Людмила Тхоржевська.

Смолінська ОТГ. Громадський пляж біля р.Кільтень

Проєкт “Платформа культурних змін в Помічнянській ОТГ” (ГО «Молода Помічнянська громада», керівниця проєкту Ніна Семашко)

Ідея проєкту – створення мистецької кіноплатформи, яка сприятиме культурному та змістовному дозвіллю жителів Помічнянської громади, посилюватиме активність мешканців, згуртовуватиме громаду та популяризуватиме використання інструментів участі.

«Наш проєкт передбачає проведення тематичних кіно подій у будь-якому населеному пункті громади, співорганізатором заходів будуть Молодіжна рада, Інклюзивно-ресурсний центр громади. Кінопокази, зустрічі з кіномитцями будуть реакцією на запит молоді у творчих вечорах, зустрічах з цікавими людьми, розважальних заходах. В той же час інформування про громадський бюджет, звернення громадян, електронні петиції, опитування шляхом використання методу «висячих питань» будуть сприяти активізації молоді, їх залученості до прийняття рішень у громаді, появі нових молодіжних проєктів і ініціатив. Фіналом окремих заходів буде підготовка та подання електронної петиції про передбачення у бюджеті на 2021 рік коштів на конкурс молодіжних проектів, звернення громадян до міської ради про встановлення баків для сортування сміття, проекту на бюджету участі, в тому числі проєкту від молоді.
Ми хочемо посилити культурний розвиток нашої громади. І це нам вдасться завдяки партнерству з Програмою DOBRE – у нас з’явиться професійне обладнання для організації якісних кіномистецьких подій. Саме вони стануть майданчиком для навчання, обміну досвідом, спілкування громадськості та влади, пошуку спільних рішень і побудови довіри»,-Ніна Семашко.

Screenshot 1 copy

Нагадаємо, що конкурс відбувається втретє, за цей час активні громадяни з громад-партерів Програми DOBRE втілили на Кіровоградщині 15 проєктів.

 Інформація надана ГО «Хмарочос».

Останні новини по темі
У Бобринецькому районі на пожежі загинули троє дітей (ФОТО)
photo 2020 04 12 16 22 48
90c57ca8306bf148ef75c82407e738af XL
Готуємось до Великодня вдома: 18 кроків аби відсвяткувати на карантині
Читайте також

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024

В громадській організації “Будуємо Україну Разом” триває набір територіальних громад для проведення БУРчиків у Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полта...

09:33, 28 Травня, 2024