Туристичний сезон стартував: що пропонують мешканцям Кропивницького

19:20, 21 Червня, 2020

 

Світ та Україна відновлює туризм після карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу. Безперечно COVID-19 вплинув на закордонні мандрівки, але це може стати поштовхом для внутрішнього туризму. На що очікувати кропивничанам дізнавалася “Гречка”.

 

Закордон обійдеться дешевше, ніж Одеса?

Поки туристичний світ потроху оговтується після коронакризи. Кожна країна для себе визначає етапи виходу з карантину та відновлення туризму. Приміром, від сьогодні, 15 червня, після кількох місяців перерви Україна відновлює міжнародні авіаперельоти. Інші країни також поступово відкривають свої кордони.

Начальниця відділення турагенції Tez Tour у Кропивницькому Вікторія Виходець каже, що серед її клієнтів 80% туристів обирають відпочинок за кордоном, до сервісу якого вже звикли.

circle

– Пріоритетні напрямки – Туреччина, потім Єгипет, Греція, Грузія і Кіпр, – каже про вибір українців на літній відпочинок Вікторія Виходець. – Якщо ми порівняємо ціни цих напрямів і, наприклад, Одесу, то зрозуміємо чому наш турист обирає закордонний відпочинок. Вартість тижневого туру за кордон на двох від 12-15 тисяч гривень, куди буде входити харчування 24/7, напої, в тому числі і алкогольні, розваги для дорослих і дітей, шезлонги на березі моря. Відпочинок в Одесі затягне на 20 тисяч гривень і більше, при тому, що потрібно буде подумати, де поїсти і як розважити дитину, та і чистота моря залишає бажати кращого.

За словами представниці турагенції Tez Tour, наразі є офіційні запевнення про приймання туристів від Туреччини, Чорногорії, Греції, Албанії, Хорватії, Італії, Іспанії, Грузії, Греції, Португалії.

– За запевненням цих країн, деякі з них готові приймати українців вже з 15 червня, а деякі з 1 липня. У будь-якому випадку, з 1 липня більшість туристичних напрямків відкриють для нас двері, – каже пані Вікторія. – Мої рекомендації – плануйте свої подорожі, починаючи з середини липня. Упевнена, що цього року люди зможуть насолодитися відпочинком за межами нашої країни.

 

Як коронавірус вплинув на туризм: ризики і перестороги

Безперечно коронавірус вплинув на туризм. Тому без нюансів у відпочинку не обійтися. Хоча здебільшого це стосуватиметься персоналу, що обслуговує, ніж відпочивальників, принаймні так запевняє начальниця відділення Tez Tour Вікторія Виходець.

За її словами, наразі в соцмережах з’явилось багато фейкової інформації про нововведення на відпочинку за кордоном.

Пані Вікторія люб’язно розвінчує найпоширеніші міфи.

Міф: Купатися і засмагати на території готелів треба в захисних масках і рукавичках.

– Це очевидний фейк. Персонал готелю дійсно буде постійно носити засоби захисту, проте не туристи. Але при перельоті, а точніше в аеропорту, носіння масок буде обов’язковим, – зазначила пані Вікторія.

Міф: Скасування системи харчування “Все включено”.

– Системі харчування все включено – бути! Але з деякими змінами. Тепер не треба буде самостійно накладати собі їжу в тарілку, це за Вас робитиме персонал ресторану. Вся їжа буде знаходитися за склом і персонал надаватиме її без обмежень.

Міф: Треба надавати довідку про відсутність у вас коронавірусу.

– Це також не правда! Скрізь потрібно буде проходити вимірювання температури: при поселенні, в ресторанах, на пляжі. Та до цієї процедури ми з вами вже звикли, – каже представниця турагенції. – Подорожувати стане навіть комфортніше! З’явиться дистанція між лежаками на пляжі. Після кожного гостя дезінфікуватимуть як номери, так і столи й стільці в ресторанах. Робитимуть навіть дезінфекцію багажу.

 

Внутрішній туризм прокинеться?!

“Подорожуйте Україною!” – слоган від влади цьогорічного туристичного сезону.

Однак представниця турагенції не вірить у запуск внутрішнього туризму через коронавірус, адже раніше вже були спроби й вони виявилися невдалими.

– Я в туризмі вже років 15. Змінювалися чиновники, відповідальні за український туризм, але ідея залишалася одна – потрібно розвивати внутрішній туризм, – зазначає Вікторія Виходець. – У нашій країні виїзний туризм був не в пріоритеті, а внутрішній туризм розвинути не виходило. Або через відсутність належної компетенції, або мотивації, або фінансування. Але однозначно одне – за весь час існування України не вдалося створити внутрішній туристичний ринок. Створення внутрішнього – це робота не на місяць, а довгий шлях. І цей шлях повинен починатися зі стратегії.

А найуспішнішим кейсом внутрішнього туризму пані Вікторія вважає Львів.

– На історичну інфраструктуру міста наклали свободу для бізнесу. І бізнес створив ринок. Ринок з креативних ресторанів і цікавого відпочинку. Також тут знаходяться мальовничі гори, де можна провести як літню, так і зимову відпустку.

Хоча наразі Львівська область опинилася серед регіонів, у яких продовжують щодня виявляти значну кількість нових випадків інфікування коронавірусом. Через що в регіоні й досі не можуть послабити карантин: перевезення громадським транспортом через спецперепустки, також не працюють деякі заклади.

На початку червня на рівні Офісу Президента областям доручили розробити концепцію розвитку внутрішнього туризму в своїх регіонах.

Свої туристичні принади готує і Кіровоградська область. Минулої п’ятниці депутати на сесії підтримали програму культурного розвитку області до 2024 року. В ній передбачається, що у наступні роки розвиватимуть туристичну інфраструктуру, зокрема запрацює меморіальний комплекс на могилі Чорного Ворона.

 

Кіровоградщина туристична?

Цьогоріч з новими призначеннями в області з’явилася нова покровителька туризму в регіоні – заступниця голови Кіровоградської облдержадміністрації Тетяна Волинець. До призначення на Кіровоградщині вона очолювала департамент туризму на Херсонщині. Тому напрямок туризму для неї не новий.

За її словами, наразі в області розбудовують поряд з туристичними об’єктами відповідну інфраструктуру і роблять все задля того, щоб туристи могли більше приїжджати і комфортно себе почувати.

circle 1 copy copy

– До туристичного сезону ми встигаємо, більше того, ми повністю готові до сезону, – зазначає Тетяна Волинець. – Уже маємо розроблені туристичні маршрути, а вже через два тижні ми проведемо рекламно-інформаційний тур для журналістів. Ознайомимо всіх з новинками цього туристичного сезону, а також апробуємо ті маршрути, які були розроблені раніше, проте потребують актуалізації.

Що стосується концепції внутрішнього туризму, то в області планують максимально зробити промоцію турів вихідного дня, подієвого туризму, а також зеленого туризму. У Розумівці Олександрівського району відбудеться семінар-практикум по зеленому туризму.

– Далі учасники семінару вирушать в тури в інші регіони країни, щоб познайомитись з кращими практиками зеленого туризму. Наразі вже є 25 підприємців, які готові розвивати сільський зелений туризм нашого краю.

В області також мають великі плани з розвитку подієвого туризму.

– Зараз займаємося підготовкою до щорічного фестивалю «Вересневі самоцвіти», плануємо втілити в життя ребрендинг цього свята театрального мистецтва. Не буду видавати всіх таємниць, тому що плануємо проведення пресконференції, на якій запропонуємо для всіх концепцію заходу. Але можу заявити про те, що з 23 по 27 вересня буде круто! – зазначила пані Волинець.

У жовтні планують заходи в рамках проєкту «Чорний Ворон», коли відкриють історико-меморіальний комплекс, присвячений визвольній боротьбі. Особливість в тому, що комплекс буде складовою міжрегіонального туристичного маршруту, пов’язаного з Холодноярівськими стежками сусідньої Черкащини.

83666083 284075842715089 3814405345661237892 n

Готують також сувенірну продукцію для туристів

На туристів чекатимуть чимало козацьких атракцій: землянки, козацька криниця, могила отамана Чорного Ворона, а також відтворена локація з фільму “Чорний Ворон”.

– Також у нас є цікава пропозиція, яку поки тримаємо в секреті – робимо ребрендинг одного заходу (можливо йдеться про Кропфест, – ред.). Наразі тривають доопрацювання, проте, думаю, що вже в листопаді втілимо всі задуми в життя. Ну і звичайно AgroExpo – міжнародна агропромислова виставка, що також є однією із напрямків івент-туризму, – зазначає пані Волинець. – Найголовніше, щоб карантинні заходи не перешкоджали нам і нашим планам з розвитку подієвого туризму області.

За словами заступниці голови ОДА, цей туристичний сезон також відрізнятиметься тим, що впроваджуватимуть нові “фішки” навіть не стільки в маршрути, а в туристські об’єкти.

– Робимо це для того, щоб зрозуміти чи пристосуються ці новітні напрямки в туризмі регіону. Мова йде про активні види туризму, а також про екстремально-промисловий туризм, що є новинкою для Кіровоградщини. Плануємо випробувати ці напрямки вже в цьому сезоні.

Нагадаємо, ще торік в регіоні робили ставки на розвиток туристичних маршрутів до уранових шахт.

 

Равликова ферма і сплав Інгулом – Кропивницький презентує новинки

А от у Кропивницькому карантин дійсно став поштовхом для туризму. Під час карантину в місті презентували Kroprivertour.

94380101 105963437767550 2083476716755353600 n

Як розповів один із засновників туристичного проєкту Євген Савранський, хочуть розвивати водний туризм у місті, показувати обласний центр таким, яким його ніколи не побачиш із берега. Також проєкт поєднує в собі соціальну складову, адже в рамках проєкту проводять екоакції, коли прибирають сміття з водойм в межах міста.

Наразі створили чотири водних маршрути: три на річці Інгул, один – на річці Сугоклія. Однак зараз проводять водні екскурсії на одному – центральному. На інші маршрути будуть набирати охочих згодом. Адже для них треба мати мінімальний досвід веслування.

Водна екскурсія Інгулом починається від Ковалівського пляжу, проходить ТЕЦ (за вулицею Київською), Балашівкою, Ковалівкою, Козачим островом, центральною набережною міста, завершується перед вулицею Михайлівська. Або навпаки – у зворотній послідовності. Відстань такого маршруту складає 3,6 км.

– Перед тим, як ми стаємо на воду, проводимо розминку, інструктаж із техніки безпеки, правил поведінки в човні. Також на суші відпрацьовуємо техніку роботи веслом, а вже потім байдарки ставимо на воду та сідаємо в них. Час екскурсій як і вартість – різна і залежить від маршруту, – каже Євген Савранський.

Приміром, центральний маршрут займає до 90 хв. Він ідеально підходить для новачків.
Особливістю цього маршруту є те, що під час веслування проводять повноцінну екскурсію. Вартість 250 грн.
Зараз діє знижка для всіх новачків 10%, тобто 225 грн.
Аби замовити екскурсію, можна написати в повідомленнях Kroprivertour в соцмережах.
Варто також врахувати, що є обмеження за віком: можуть брати участь діти від 8 років та вагою – загальна вага байдарки не повинна перевищувати 350 кг, а максимальна вага одного учасника – 110 кг.

Ще однією цікавинкою туристичного сезону можна вважати равликову ферму. Її засновник – ресторатор з Кропивницького Володимир Кравчук. Ферму “Інгульський равлик” розмістили в селі Оситняжка і це перша в області равликова ферма. Крім експорту равликів закордон включили й туристичну складову. На ферму можна приїхати на екскурсію, однак попередньо треба домовитися про приїзд. Зв’язатися можна через сторінки в соцмережах.

83069261 109602904112771 1841949445613158400 n

– До нас вже зараз їздять гості, хоча равлики поки маленькі. Плануємо активно почати приймати тури вже у липні. У програму входитиме знайомство з фермою, а також равликові перегони. До речі, равликові перегони почнемо показувати онлайн вже незабаром. З цінами поки не визначилися, бо нам самим цікаво пропагувати равликову ферму і бачити світлини людей, які її відвідують, у них у соцмережах. Думаємо, що теж сформуємо ціну вже у липні, – розказали представники ферми “Гречці”.

Так, у міськраді триває до 28 червня прийом учасників на школу гідів. Протягом липня-серпня планують провести дистанційне навчання, по завершенню якого учасники отримають відповідні сертифікати. Крім того, за інформацією пресслужби міськради, до Дня міста планують все-таки провести промо тур для тревел блогерів, який перенесли через карантин.

Валерія Жовтун. Фото pexels.com, з фейсбук-сторінок Вікторії Виходець, Тетяни Волинець, Kroprivertour, “Інгульський равлик”

 

Матеріал був виданий завдяки підтримці чеської неурядової організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційного співпраці Міністерства іноземними справ Чеської Республіки.

Останні новини по темі
Читайте також

У суботу, 7 грудня, на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики.

21:35, 6 Грудня, 2024

У Кропивницькому у пʼятницю, 6 грудня, працювала резиденція Святого Миколая. Її облаштували у Туристично-інформаційному центрі. ...

17:35, 6 Грудня, 2024

На Кіровоградщині захисників відзначили державною відзнакою та міськими нагородами. 

16:47, 6 Грудня, 2024