Подорожі Україною: як мандрувати під час карантину

15:02, 13 Липня, 2020

 

Через пандемію коронавірусу в світі цього літа більшість закордонних курортів недоступні для українців. Проте це не привід скасовувати відпустку, адже Україна багата на цікаві туристичні маршрути. Задля популяризації внутрішнього туризму Президент Володимир Зеленський ініціював проєкт «Мандруй Україною». У чому його сутність і як краще спланувати подорож до українських курортів, дізнавався Центр громадського моніторингу та контролю.

 

Правила безпечного відпочинку

Уже кілька місяців в Україні триває адаптивний карантин. Це означає, що кожен регіон має різні протиепідеміологічні обмеження. Тож перед тим, як планувати подорож, потрібно дізнатись, які карантинні заходи діють у місці відпочинку: як працює транспорт, готелі, ресторани та магазини.

Загалом поради щодо подорожей під час карантину не надто відрізняються від загальних правил безпеки. Державне управління з розвитку туризму рекомендує якомога частіше мити руки з милом, особливо після відвідування громадських місць та повернення з вулиці. Якщо немає можливості помити руки – обробляти антисептиком.

Збираючись у подорож, потрібно підготувати достатню кількість масок, аби мати змогу змінювати їх кожні 2-3 години. Під час мандрівки важливо дотримуватись соціальної дистанції не менше півтора метра. Варто віддавати перевагу безконтактним способам оплати.

Окремі правила діють щодо відпочинку на пляжі. Зокрема, МОЗ рекомендує тримати дистанцію між шезлонгами, не обмінюватись речами з іншими людьми.

«На пляжі основною рекомендацією є дотримання соціальної дистанції. Носити маски на повітрі немає потреби, якщо ви не знаходитеся у великому скупченні людей. Якщо ви дотримуєтесь соціальної дистанції, яка складає 1,5 метра, то користуватися масками в такому випадку не потрібно», – пояснює міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Мандруй Україною і ділись враженнями

Загалом більшість санаторіїв та пляжних курортів вже мають дозвіл на роботу. Залишається тільки обрати напрямок для мандрівки. Щоб популяризувати внутрішній туризм, на початку червня Держагентство розвитку туризму запустило проєкт «Мандруй Україною».

Його сутність досить проста – українців закликають публікувати в мережі фото чи відео з улюблених туристичних місць, ставити хештег #МандруйУкраїною і відмічати геолокацію. Автори проєкту вірять, що в такий спосіб більше українців дізнається про цікаві туристичні маршрути.

«У нас прекрасна країна, в якій багато чого є подивитись, але ми українці іноді, на жаль, не знаємо, що у нас є в країні», – сказав Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Херсонської області.

До ініціативи вже долучились вітчизняні зірки. Своїми улюбленими туристичними місцями поділились Олександр Пономарьов, Дмитро Комаров, Катерина Осадча, Оля Полякова, Олексій Потапенко, Марія Єфросиніна, Дмитро Монатик, Макс Барських, Євген Клопотенко, Міла Єрємєєва, Настя Каменських, Світлана Тарабарова та гурт «Без обмежень».

Також відбувся перший ознайомчий прес-тур до Херсонської області. Журналісти два дні подорожували мальовничими куточками регіону. Вони побачили унікальну українську пустелю «Олешківські піски», заповідний острів Джарилгач, а також дніпровські плавні, що називають Херсонською Амазонією.
Наступний тур в рамках проєкту «Мандруй Україною» автори обіцяють незвіданими місцям Одещини.

Дороги до туристичних перлин

Аби мандрувати країною було зручніше, Укрзалізниця збільшила кількість потягів на популярні туристичні маршрути. Наразі у південному напрямку курсує 22 потяги. Вони їдуть до Одеси, Новоолексіївки, Бердянська. Ще 14 потягів працюють у західному напрямку у бік Львова і Карпат.

Для тих, хто мандрує автомобілем, приємною новиною мають стати результати «Великого будівництва». За інформацією Укравтодору, вже цього літа відкриються відремонтовані дороги до курортів на Чорноморському та Азовському узбережжях. У липні запустять 120 км оновленої траси Н-30, яка проходить територією Запорізької області та сполучає Василівку і Бердянськ. Триває ремонт автошляхів до Скадовська на Херсонщині та Затоки на Одещині.

Відбуваються ремонтні роботи і на трасах Хмельниччини, які ведуть до туристичних місць. Голова координаційної ради «Великого будівництва» Кирило Тимошенко зауважив: «Траси, які йдуть з Хмельницького до туристичного центру Кам’янця-Подільського й Сатанова, будуть зроблені цього року, щоб люди мали можливість мандрувати Україною, подорожувати й дивитися гарні місця».

Тривають ремонти у межах «Малого карпатського кільця» на території трьох західних областей, а також на дорогах Долина – Хуст та Львів – Самбір – Ужгород.

Пандемія коронавірусу внесла корективи у літні плани багатьох українців, але не варто зовсім скасовувати відпустку. Відпочити цього літа все ще можливо. Головне – дотримуватись дистанції, мити руки, зберігати спокій і мандрувати Україною.

 

Останні новини по темі
Читайте також

У четвер, 5 грудня, на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики.

18:59, 4 Грудня, 2024

Марʼянівська та Кропивницька громади повідомили про загибель захисників. 

17:12, 4 Грудня, 2024

Сьогодні, 4 грудня, Кіровський районний суд Кропивницького обрав запобіжний захід водійці, яка збила пішохідку з дитиною у візочку....

16:50, 4 Грудня, 2024