Зарплата залежно від кількості пацієнтів: які зміни чекають міську стоматполіклініку

12:57, 27 Липня, 2021

Місяць комісія з управління охорони здоров’я перевіряла «Територіальне стоматологічне об’єднання» у Кропивницькому. Які порушення виявили та як пропонують наладити фінансування розповіла під час брифінгу начальниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

 

Два мільйони боргу по зарплаті

Нагадаємо, територіальне стоматологічне об’єднання створили з дитячої стоматполіклініки, міських стоматологічних поліклінік №1 та №2.

З минулого року діє новий механізм фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», коли людина обирає лікаря, а держава має сплатити за надані послуги.

Територіальне стоматологічне об’єднання отримує кошти від НСЗУ за надані пакети безоплатних послуг населенню (невідкладна допомога, дитяча стоматологія). Також дозволено самостійно заробляти на встановлених платних послугах, які не внесені до пакетів НСЗУ.

В березні-квітні 2021 року об’єднання підписало новий пакет за відшкодування коштів.

На жаль, стоматологи не змогли відповідально і критично віднестись до ситуації, продовжували свою роботу на старих умовах, вважаючи, що бюджет повинен фінансувати підприємство. Хоча для цього у нас не було жодних підстав, – каже Оксана Макарук.

За її словами, коштів від НСЗУ і зароблених від запровадження платних послуг не вистачало навіть на заробітну плату.
За результатами першого півріччя підприємство вийшло з боргом по заробітній платі 2 мільйони гривень.

Надходження по пакету медичних послуг зменшились, минулого року було 225 тисяч гривень, цього року 174 тисячі на місяць. Тих пацієнтів, яких приймали лікарі, в електронну систему не вносили. Таким чином за перше півріччя по дорослій стоматології орієнтовно 4 млн втратили за те, що не внесли дані за пацієнтів в електронну систему.

Пояснює, проводили реорганізацію, оптимізацію, скорочення посад сумісників, посад технічного персоналу і максимально зберігали посади лікарів.

Підприємство підтримував міський бюджет і минулого року. Хоча було чітко прописане функціонування підприємства на державному рівні, – каже посадовиця. – У цьому році передбачили виділення коштів з міського бюджету для підтримки підприємства в розмірі 4 млн 300 тисяч гривень. Сюди входить погашення зарплатної заборгованості, оплата комунальних послуг, придбання витратних матеріалів та медикаментів, забезпечення пільговим лікуванням та зубопротезуванням.

Оксана Макарук вважає, проблема підприємства виникла через те, що у травні звільнився керівник підприємства, а тимчасово виконуючий обов’язки не зміг проявив себе здібним менеджером і організатором.

За півтора місяця звільнились бухгалтери, кадрова служба, юридичний персонал. Підприємство взагалі залишилось без адміністрування.

Місяць у закладі працювала комісія управління у складі юристів, фінансистів, інших спеціалістів, які не тільки перевіряли заклад, а й намагались навести лад в колективі.

Очільниця управління пояснює, кожну медичну послугу потрібно зареєструвати у електронній системі охорони здоров’я. Це головна умова для фінансування кожного закладу. Кожна медична послуга вноситься в електронному вигляді. Чим більше послуг внесли – тим більше розрахунків.

На сьогодні комісія завершила свою діяльність, але ми продовжуємо методичне керівництво і контролювати діяльність закладу. У ході перевірки встановили основну причину, чому підприємство не забезпечує себе коштами і постійно виникає заборгованість саме по заробітній платі. Це відбувається через те, що лікарі не хочуть виконувати умови контракту з НСЗУ – не вносять дані в електронну систему. Коли НСЗУ бачить, що надається мала кількість послуг, або їх взагалі немає, тоді мова йде про те, що такий заклад не потрібний і його треба ліквідувати.

У три рази зменшилась кількість пацієнтів порівняно з 2019 роком. На 60% зменшилась кількість первинних звернень, було понад 22 тисячі, у 2021 році – це 8600 звернень. Якщо перерахувати у коштах – це втрати понад 4 мільйонів гривень.

Перевірка показала, що більш ніж половина лікарів оплата праці має здійснюватися за те, що вони просто були присутні на роботі. Оскільки у звіті ми бачимо, що вони прийняли 0 пацієнтів. Це і рядові лікарі й завідувачі відділень, – додала пані Макарук.

Зміни з серпня

У серпні за словами Оксани Макарук, у закладі працюватиме новий керівник.

Рік оголошували конкурс на заняття вакантної посади директора.

Знайшовся молодий, талановитий менеджер, який відповідає всім кваліфікаційним вимогам, має відповідну освіту та стаж роботи. Я думаю з серпня він буде призначений на посаду і займеться адмініструванням і менеджментом.

Уточнює, працівників масово скорочувати не будуть.

З серпня планують для всіх лікарів ввести відрядну оплату праці.

– Не всі отримуватимуть зарплату за ставки й розряди, а від кількості прийнятих пацієнтів і наданих послуг. Я багато спілкувалась з лікарями, в них позиція щодо внесення даних в електронну систему «Я не хочу, мені так не подобається». Зараз матимуть стимул переглянути відношення до роботи.

Каже, якщо не буде результатів і позитивних зрушень, то з жовтня будуть змушені масово скоротити колектив і залишити лише тих працівників, які мають навантаження, до яких йдуть пацієнти, які мають бажання виконувати роботу відповідно до нормативів і правил.

«Гречка» намагалась зв’язатись за робочим телефоном з медичним директором закладу, проте на дзвінки він не відповідає.
Редакція готова розмістити позицію керівництва закладу.

Останні новини по темі
Як вчителям отримати другу дозу вакцини Pfizer у Кропивницькому
vakcunacia
Depositphotos 76062889 l 2015
Затор на виїзді зі Кропивницького утворився через ремонт дороги
Читайте також

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024

В громадській організації “Будуємо Україну Разом” триває набір територіальних громад для проведення БУРчиків у Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полта...

09:33, 28 Травня, 2024