Безкоштовно чи з власної кишені: хто має оплачувати профогляд вчителів

14:40, 20 Серпня, 2021

 

Перед початком навчального року вчителі та інші освітяни проходять щорічний медогляд. Але не всі працівники в рівних умовах: для когось профогляд безкоштовний, інші – платять за нього самостійно і це обходиться в кругленьку суму.

 

 

«Медогляд і бактеріологічне дослідження обійшлись мені дорожче ніж торік, – розповідає «Гречці» вчителька одного із сіл Кропивницького району, яка просить не називати її ім’я. – Платила все по тарифах. Медогляд вийшов близько 300 гривень і 300 гривень – бактеріологічне дослідження. Плюс комісія банку, адже платила я офіційно на рахунки. Тобто я фактично заплатила понад 600 гривень зі своєї кишені, щоб мене допустили на роботу. Того току все обійшлось мені в 300 гривень. Тоді нам казали: «Зберігайте чеки, можливо вам повернуть гроші», але звісно ніхто не повернув».

«Гречка» опитала освітян з Кропивницького, як вони проходили медогляд. І тут ситуація різна. Хтось проходив безкоштовно, бо був у списку на профогляд, хтось – платив за всі послуги, дехто економив за рахунок направлення сімейного лікаря на флюорограму.

Ми звернулась за роз’ясненням до Департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА. Там повідомили, що медичні огляди та бактеріологічні дослідження освітянам має оплачувати роботодавець.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246 (зі змінами), роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів, витрати на поглиблене медичне обстеження працівника з підозрою на професійні та виробничо зумовлені захворювання та їх медичну реабілітацію, диспансеризацію працівників груп ризику розвитку професійних захворювань.
Таким чином, керівники закладів освіти за рахунок бюджетних коштів (загальний, спеціальний фонд або інших джерел не заборонених законодавством) мають забезпечити безоплатне проходження працівниками медичних оглядів та бактеріологічних досліджень.

Інший варіант пройти безкоштовний медогляд – попросити електронне направлення у сімейного лікаря.

Відповідно до Закону України “Про державні фінансові гарантії і обслуговування населення” медичний огляд спеціалістами-лікарями за направленням рахується як амбулаторний прийом відповідного фахівця і оплачується НСЗУ, а не пацієнтом.

Також, лабораторну діагностику для проходження профілактичного огляду (загальні аналізи крові, сечі, глюкоза крові, ЕКГ) пацієнт може безкоштовно отримати в Центрі первинної медико- санітарної допомоги (або за направленням сімейного лікаря).

Ці позиції визначені наказом МОЗ України від 19 березня 2018 року №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги».

Проведення амбулаторних бактеріологічних досліджень не передбачене державним гарантованим пакетом. Тому роботодавець повинен оплатити бактеріологічні дослідження.

А от якщо працівник таки заплатив гроші сам, механізм відшкодування витрачених коштів відсутній.

 

Останні новини по темі
Доньки загиблого героя України отримали ноутбуки від Президента
dd592bf9 1dff 44dd 861b 7cf011cea27f
coronavirus copy copy copy
“Дельта” вже на Кіровоградщині (ОНОВЛЕНО)
Читайте також

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024