Що треба пам’ятати під час вибору стабілізатора

14:41, 17 Серпня, 2021

Перепади напруги зіпсували не один електроприлад. Різкі стрибки призводять до поломок, а постійні коливання значно скорочують термін експлуатації обладнання. Щоб не зазнати матеріальних та моральних збитків, варто подбати про встановлення стабілізатора напруги. На пристрій доведеться витратитися, але під час проблем з електрикою ваші холодильник, пральна машина, телевізор та інша дорога техніка не постраждають.

Основне призначення стабілізатора напруги — вирівнювати вхідну напругу та доводити її до нормативних стандартів: 220 В (±10 %) і частоту 50 Гц. На практиці постачальники дотримуються цих параметрів далеко не завжди. Стабілізатор є своєрідним посередником між джерелом електроенергії та електроприладами. Від підвищує занадто низьку напругу (менше 160 В) та знижує високу (вище 255 В).

Цей прилад особливо потрібен мешканцям заміських будинків, дач та тим, хто живе в сільській місцевості. Містяни теж не застраховані від проблем зі стабільністю в електромережі. Якщо мерехтять лампочки, міняється звук роботи холодильника чи пральної машини, треба придбати стабілізатор.

Таку відповідальну техніку не слід купувати на ринку або в невеличкому магазині. Інтернет-магазин електротехніки 220Volt працює на вітчизняному ринку понад 20 років. Він співпрацює з виробниками та офіційними дилерами, тому пропонує заводську якість за прийнятною ціною. Ознайомитися з асортиментом можна за посиланням https://220volt.com.ua/stabilizator.htm.

Види та особливості

Стабілізатори напруги для будинку бувають мережеві та магістральні. Перші вмикаються у розетку та працюють з одним чи кількома пристроями. Другі використовуються для контролю усіх одиниць споживання енергії, під’єднуються безпосередньо до електромагістралі.

За принципом функціонування виділяють такі різновиди:

  • Релейні. Оптимальні для мереж із нечастими та нетривалими перепадами. Найпоширеніші у вжитку. Компактні, безшумні, довговічні. Мають високу швидкість спрацьовування, широкий діапазон регулювання вхідної напруги та низьку чутливість до її спотворення. Але ступінчастість стабілізації змінює рівень освітлення.
  • Електромеханічні. Годяться для мереж зі стабільно зниженою або підвищеною напругою. Витримують великі навантаження. Характеризуються плавним регулюванням, лампочки не блиматимуть. Видають шум у момент стабілізації.
  • Тиристорні та симісторні. Зазвичай використовують для захисту окремих одиниць техніки за частих та незначних перепадів напруги.

Реклама

Останні новини по темі
Читайте також

Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів». «Гречка» дізналася, хто у Кропивницькому розроблятиме проєкт....

16:11, 23 Січня, 2025

Школа програмування «Ш++» у Кропивницькому оголосила набір на безоплатні курси робототехніки та 3D-моделювання для підлітків віком від 12 до 16 років....

15:38, 23 Січня, 2025

Світловодська громада отримала 182 нових вікна із близько 600. Ними замінять шибки, які були пошкоджені внаслідок російської ракетної атаки, завданої 25 грудня....

14:59, 23 Січня, 2025