Красиві балкони у середмісті Кропивницького (ФОТО)
Такі різні, засклені, пластикові, у квітах чи з садовими меблями балкони можуть стати як прикрасою будівлі, так і недолугістю. «Гречка» пройшла центром міста, аби відшукати красиві балкони.
Насправді більшість балконів і не лише в Кропивницькому – тенденція останніх десятка років – засклений і пластиковий. Це стосується не лише спальних мікрорайонів, а навіть середмістя. Хоча в різних містах по-різному відстоюють право на уніфіковані фасади будинків з красивими балконами. Наприклад, у Львові є міська програма співфінансування реставрації старих балконів у будинках – пам’ятках архітектури. У Кропивницькому про таке свого часу також говорили.
Так, Львів – туристичне місто, скажете ви, наші читачі «Гречки», і не помилитесь. Але Кропивницький, як і область працюють над розвитком туристичного напрямку, принаймні, про це є неодноразові заяви. Тому фасади будівель у середмісті – також важлива візитівка сприйняття міста туристами.
Отже, «Гречці» довелося пошукати ті самі красиві балкони. Така підбірка це не 100% потрапляння в точку. Підбірка симпатичних балконів створювалася виключно на виборі редакції «Гречки». Але кожен із балконів, які потрапили в підбірку по-своєму виділяються на фоні інших, як кращі.
Атмосферний балкон з вітражним склінням на вулиці Арсенія Тарковського, 55.
Балконний ряд по вулиці Шевченка, 40. Вони відкриті й виглядають досить легко на двоповерховій будівлі.
Балкон на будинку 1953-1954 років на вулиці Шевченка, 13. Якраз він привертає увагу, бо не засклений і з рослинами.
Ось приклад того, коли немає уніфікації балконів у будинках і як це виглядає. Балкони в будинку по вулиці Шевченка, 34/25.
Красиво виглядаю на історичних будівлях все-таки відкриті балкони. Наприклад, з квітами, як на розі вулиць Шевченка та Великої Перспективної.
Або відкритий балкон з обвитою зеленню по вулиці Шевченка, 20/24.
Балкон на будинку управління юстиції в області. Будівля землевпорядної комісії, збудована в 1840-1850 рр. у стилі пізнього класицизму.
Балкон по вулиці Тараса Карпи, 57, пам’ятка архітектури, прибутковий будинок Сахарової кінця XIX-початку XX століття.
По вулиці Гоголя балкони на будівлі поштово-телеграфної контори, 1893 рік.
Нагадаємо, «Гречка» зробила підбірку найінстаграмніших дверей, де кропивничани та гості міста можуть зробити прекрасні фото будь-якої пори року.