Спорт, профілактика і медитація: як треба дбати про своє здоров’я чоловікам

13:58, 13 Січня, 2022

 

«Та болить трохи, але може саме пройде», «піду, коли вже зовсім погано стане», «як Бог дасть, так і буде, може у мене доля така» – впізнаєте причини, щоб не ходити до лікаря та не дбати про власне здоров’я? Як мотивувати чоловіків бути уважнішими до свого здоров’я – про це будемо спілкуватися з відомими людьми в Кропивницькому у новій рубриці «Час для здоров’я» від благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» в рамках проєкту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ».

 

 

Чому чоловіки не звертаються до лікаря

Як свідчить статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я, 67% чоловіків відкладають похід до лікаря як тільки можуть, 37% вважають за краще не розповідати про багато симптомів медикам. Близько 72% чоловіків вважають за краще займатися іншими справами замість відвідування поліклініки .

Лікарі стверджують, що є випадки, коли чоловіки не хочуть лягати до лікарні, навіть після розвитку серцевого нападу. Головна причина – страх відчути себе вразливими.

За даними дослідження ВООЗ чоловіки рідше звертаються до лікаря, ніж жінки, суб’єктивно оцінюють своє здоров’я як міцніше, і частіше отримують неофіційну медичну допомогу.

А ще, згідно цього ж дослідження, чоловіки більше курять, харчуються менш здоровою їжею, вживають більше алкоголю і переважно схильні до травматизму та міжособистісного насильства, ніж жінки .

А якщо мова йде про профілактику хвороб, аналізи, чи тестування на ВІЛ тощо – то справи зовсім кепські.

Як чоловіки стежать за своїм здоров’ям

 Футбол, правильне харчування, профілактичні огляди

Володимир Іванченко, тележурналіст

vol copy

Я ділю здоров’я на декілька типів – психічне, фізичне і психоемоційне. Якщо ми говоримо про фізичне здоров’я, зокрема, недуги, які потрібно лікувати, то скажу, що вони беруться з голови. Це психоемоційний стан. Якщо у тебе є негаразди в житті, значить, їх потрібно викорінювати, щоб це не призводило до поганих думок, а відтак до фізичних проблем.

Якщо говорити про фізичне здоров’я, то мастхев – спорт усьому голова. Я займаюся футболом на пів професійному рівні. Розпочав з дев’яти років і не залишав з того часу. Це навантаження на організм. Який саме? Це кардіотренування, я тричі на тиждень бігаю кроси, приблизно 5-6 кілометрів за раз. Плюс це силові навантаження – відтисканні від підлоги, прес. Теж тричі на тиждень. Якщо ти це робиш, ти вже бадьоріший, відчуваєш прилив сил. Відтак голова трохи розвантажується і немає негативних думок, які б могли спровокувати на зайву порцію стресу.

І звісно, правильне харчування. Я не скажу, що я правильно харчуюся, але намагаюся себе стримувати. Потрібно тричі вдень харчуватися, раціон максимально різноманітний, щоб якомога менше шкідливої їжі. Я дуже-дуже рідко п’ю газовані напої, не вживаю бургери. Наприклад, раз в три тижні можу з’їсти піцу – влаштувати свято живота, але я роблю це не систематично. Із здорової їжі це такі продукти, які легко засвоюються кишково-шлунковим трактом, – це каші (вівсяна, гречана), макарони з відварним м’ясом. Особисто в моєму раціоні є кисломолочні продукти.

У Кіровоградщини специфічне географічне положення – ми стоїмо на радоні. Відтак загроза різних ракових захворюваннях вища, ніж в інших регіонах. А оскільки в мене є багато родимок на тілі, я в групі ризику. Тому раз на рік я проходжу скринінг. Наприклад, останнє обстеження було навесні торік. У мене виявили декілька підозрілих родимок. Лікар порадив видалити підозрілі родимки, щоб уникнути розвитку злоякісних пухлин.

Я вважаю, що обов’язково потрібно щороку проходити обстеження, якщо звісно немає інших симптомів, які сигналізують, що варто раніше обстежитися».

Краще профілактика хвороб, ніж лікування

ko copy copyКостянтин Данильченко, директор виконавчий БО «100 відсотків життя. Кропивницький»

Для мене бути здоровим – це в першу чергу розуміти особливості свого організму. І враховувати це все в своєму харчуванні, руховій активності, якихось обмеженнях чи навпаки перевагах в тому, що краще робити.

Враховуючи те, що я веду здебільшого малорухливий спосіб життя, я роблю короткі перерви під час робочого дня. Намагаюся більше ходити. До того ж, перестав користуватися ліфтом і в офіс, а він знаходиться на шостому поверсі, я підіймаюся сходами. Весною я, наприклад, збільшую кількість піших прогулянок.

Дослухаюся до думки, що краще здійснити профілактику, ніж потім лікувати хвороби, такі як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання. Тому в харчуванні обираю здебільшого рослинні продукти, зелень, салати, горіхи.

Добре ставлюся і до обстежень та тестування. Коли розпочав працювати у благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький», почав до цього ставитися відповідальніше. Адже зрозумів об’єми і ризики епідемій ВІЛ і туберкульозу. Тому зараз до цього ставлюся з розумінням. Про це намагаюся говорити зі знайомими та друзями, наприклад, з перукарем. Коли знайомлюся і розповідаю, де працюю, то потім обов’язково виникає багато питань до мене щодо ВІЛ і туберкульозу. Я завжди відповідаю на всі запитання, де можна пройти обстеження та що передбачає лікування цих хвороб.

Також одним з важливих методів профілактики хвороб чи зменшення тяжкості їх перебігу є вакцинація. Я двічі вакцинувався від коронавірусної інфекції одразу, коли мав таку можливість у сімейного лікаря.

Ще в сучасному світі, коли тебе інформаційно атакують з різних джерел, намагаюся робити інформаційну гігієну, обмежити не дуже продуктивні канали інформації. Приділяю увагу вправам, які дають змогу побути наодинці, заспокоїтися, зокрема, практикую медитацію.

Автор рубрики Вікторія Семененко, спеціально для видання «Гречка»

 

Останні новини по темі
Торік в області виявили 32 неякісні іграшки
zuma zupunka
«Готова разом з донькою перекривати трасу»: жінка скаржиться на роботу приміського маршруту №155
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024