У якій валюті варто зберігати гроші у 2022 році

14:33, 20 Січня, 2022

Різке зростання курсу долара у першій половині січня змусило українців переглянути звичні способи зберігання грошових заощаджень. Останніми роками валютні коливання були незначними й мали сезонний характер, нині ситуація дещо змінилася. Основною причиною стала нестабільна політична ситуація. Гривня знецінилася, проте це не привід панікувати й скуповувати іноземну валюту. Водночас до планування бюджету потрібно підходити дуже зважено.

Яким буде курс долара у 2022 році

Інформація про можливість повномасштабної війни посіяла паніку серед українців, і вони почали активно скуповувати долари. Іноземні інвестори поступово виходять з українського ринку. Поширенню негативних настроїв серед населення сприяють люди, охочі заробити на коливаннях валют.

У проєкті бюджету–2022 Кабмін визначив курс долара на рівні 28,6–28,7 гривні, на думку різних експертів показник сягатиме 28,0–28,3 гривні. Щоправда, деякі аналітики прогнозують зовсім невтішні сценарії — до 29 гривень за долар. Найоптимістичнішим є прогноз щодо середньорічного курсу МВФ — 27,4 гривні за долар США.

Як і в попередні роки, на показники впливатимуть сезонні чинники. За посиланням https://ukrkredit.com.ua/ua/kurs-valyut ви можете відстежувати актуальний курс валют.

Що потрібно знати, плануючи бюджет

Думки експертів стосовно зберігання коштів є абсолютно різними. Деякі економісти пропонують тримати гроші в тій валюті, в якій вони були зароблені: такий крок дозволить скоротити витрати на комісії. Проте цей варіант доречний для короткострокових заощаджень. Коли йдеться про відкладання коштів на тривалий термін, доцільно мати збереження у різних валютах: гривні, доларах, євро. До того ж, якщо є можливість, варто зберігати заощадження частково у готівці та частково — на депозиті в банку.

Якщо виникла термінова потреба у позиці, кредит краще брати у гривні. На сайті «Укркредит» ви можете знайти найвигідніші пропозиції стосовно миттєвих споживчих кредитів.

Які чинники впливають на курс валют

Минулого року українська гривня посіла шосте місце у рейтингу найстабільніших валют у світі. Цьому, зокрема, сприяли:

  • рекордні врожаї та продаж аграріями сільгосппродукції за цінами, на 25% вищими у порівнянні з попереднім роком;
  • вигідний експорт металів і руди;
  • іноземні інвестиції (вкладення коштів в українські облігації за ставкою 12%, при тому, що цілком прийнятним є значення 5–6%);
  • збільшення надходження коштів від заробітчан за кордоном на 20%;
  • зростання потоку туристів і купівля іноземцями нерухомості в Україні.

Під кінець минулого року ситуація змінилася через загрозу військових дій. Украй негативно на гривню впливає енергетична криза, адже запасів недорогого вугілля та газу навряд чи вистачить до завершення опалювального сезону.

Як би не складалися обставини, для збереження власної економічної стабільності слід приділяти увагу фінансовій грамотності, розраховувати свої можливості в разі оформлення кредиту та відповідально планувати бюджет.

Реклама

 

Останні новини по темі
Понад 80% жителів Кіровоградщини уклали декларації з сімейним лікарем
simeinui likar
viter zuma
Жителів області знову попереджають про сильний вітер
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024