Територіальна оборона на Кіровоградщині – для чого формують і як записатися?
З 1 січня по всій країні розпочали формування батальйонів територіальної оборони, до лав якої запрошують цивільних. «Гречка» дізналася, які обов’язки покладатимуться на службовців, які переваги дає така служба і де саме можна записатися до тероборони (ТрО).
Система Сил територіальної оборони (ТрО) Збройних сил України складається з 25 бригад (по одній в кожній області), до складу яких входять загалом 150 батальйонів.
У Кіровоградській області формують тероборону
Так, на Кіровоградщині це 121 окрема бригада, у склад якої входять 5 батальйонів:
- міста Кропивницький
- Голованівськогорайону,
- Новоукраїнського району,
- Кропивницького району
- Олександрійського району.
Керівництво бригад складається із військовослужбовців ЗСУ, завданнями яких є командування, навчання та злагодження цивільни, які укладуть контракт про службу в резерві тероборони і захищатимуть територію за місцем проживання.
Як розповів «Гречці» начальник командного пункту 121 окремої бригади ТрО майор Максим Бубліченко,станом на 7 лютого укомплектування в області завершено на майже 70 відсотків:
– За нормами комплектування від Міноборони, на показник у 70% ми мали вийти до 15 лютого. Та ми продовжуємо набір і далі, поки не осягнемо стовідсоткового набору. Наші військові мають досвід і знання, щоб навчити цивільних захищати свої райони. Після доукомплектування проведемо навчання.
Хто може служити в територіальній обороні?
Він пояснив, що подаватися до лав ТрО можуть чоловіки і жінки без досвіду військової служби віком від 18 до 60 років.
– Проте тут є нюанс щодо віку. Адже контракт на службу в теробороні підписується мінімум на три роки, а у 60 років людину вже знімають з військового обліку. Тож треба розраховувати так, щоб трирічний контракт не закінчувався пізніше 60-річчя, – підкреслив офіцер.
Наразі в країні діє особливий період, тож при службі у ТрО за людиною зберігається місце цивільної роботи із виплатою середньомісячного окладу, а також нараховується зарплата за службу. Так, оклад солдата складає від 10 200 гривень на місяць, а офіцера – від 13 тисяч гривень.
Люди, які уклали контакт про службу, захищатимуть територію за місцем свого проживання:
- допомагатимуть основному складу ЗСУ в охороні об’єктів критичної інфраструктури та населення,
- чергуватимуть на місцевих блокпостах.
Участі в бойових зіткненнях у зоні проведення операції Об’єднаних сил тероборона не бере.
– Служба проходить в районі відповідальності – тобто в тому районі, де розташований відповідний батальйон. Залучати людей з тероборони до ООС чи бойових завдань заборонено. У нас достатньо сил і засобів контрактної армії, щоб давати відсіч агресору, – запевнив Максим Бубліченко.
Як записатись до тероборони у Кіровоградській області?
Для того, щоб записатися у лави бригади територіальної охорони Кіровоградщини, слід звернутися до найближчого центру комплектування. Там пояснять, які саме документи слід із собою мати, де пройти психологічну та військово-лікарську комісію.
Також працює гаряча лінія Сил територіальної оборони: 0800507028 (дзвінки безкоштовні).
Після формується особиста справа кандидата чи кандидатки, спрямовується командиру підрозділу тер оборони, який проведе співбесіду.
Раніше «Гречка» пояснювала, чому в Україні укомплектовують підрозділи територіальної оборони і як країни-партнери допомогають у протистоянні агресії Росії.