Територіальна оборона на Кіровоградщині – для чого формують і як записатися?

16:51, 07 Лютого, 2022

З 1 січня по всій країні розпочали формування батальйонів територіальної оборони, до лав якої запрошують цивільних. «Гречка» дізналася, які обов’язки покладатимуться на службовців, які переваги дає така служба і де саме можна записатися до тероборони (ТрО).

 

Система Сил територіальної оборони (ТрО) Збройних сил України складається з 25 бригад (по одній в кожній області), до складу яких входять загалом 150 батальйонів.

У Кіровоградській області формують тероборону

Так, на Кіровоградщині це 121 окрема бригада, у склад якої входять 5 батальйонів:

  • міста Кропивницький
  • Голованівськогорайону,
  • Новоукраїнського району,
  • Кропивницького району
  • Олександрійського району.

Керівництво бригад складається із військовослужбовців ЗСУ, завданнями яких є  командування, навчання та злагодження цивільни, які укладуть контракт про службу в резерві тероборони і захищатимуть територію за місцем проживання.

Як розповів «Гречці» начальник командного пункту 121 окремої бригади ТрО майор Максим Бубліченко,станом на 7 лютого укомплектування в області завершено на майже 70 відсотків:

За нормами комплектування від Міноборони, на показник у 70% ми мали вийти до 15 лютого. Та ми продовжуємо набір і далі, поки не осягнемо стовідсоткового набору. Наші військові мають досвід і знання, щоб навчити цивільних захищати свої райони. Після доукомплектування проведемо навчання.

Хто може служити в територіальній обороні?

Він пояснив, що подаватися до лав ТрО можуть чоловіки і жінки без досвіду військової служби віком від 18 до 60 років.

Проте тут є нюанс щодо віку. Адже контракт на службу в теробороні підписується мінімум на три роки, а у 60 років людину вже знімають з військового обліку. Тож треба розраховувати так, щоб трирічний контракт не закінчувався пізніше 60-річчя, – підкреслив офіцер.

Наразі в країні діє особливий період, тож при службі у ТрО за людиною зберігається місце цивільної роботи із виплатою середньомісячного окладу, а також нараховується зарплата за службу. Так, оклад солдата складає від 10 200 гривень на місяць, а офіцера – від 13 тисяч гривень.

Люди, які уклали контакт про службу, захищатимуть територію за місцем свого проживання: 

  • допомагатимуть основному складу ЗСУ в охороні об’єктів критичної інфраструктури та населення, 
  • чергуватимуть на місцевих блокпостах. 

Участі в бойових зіткненнях у зоні проведення операції Об’єднаних сил тероборона не бере.

– Служба проходить в районі відповідальності – тобто в тому районі, де розташований відповідний батальйон. Залучати людей з тероборони до ООС чи бойових завдань заборонено. У нас достатньо сил і засобів контрактної армії, щоб давати відсіч агресору, – запевнив Максим Бубліченко.

Як записатись до тероборони у Кіровоградській області?

Для того, щоб записатися у лави бригади територіальної охорони Кіровоградщини, слід звернутися до найближчого центру комплектування. Там пояснять, які саме документи слід із собою мати, де пройти психологічну та військово-лікарську комісію.

Також працює гаряча лінія Сил територіальної оборони: 0800507028 (дзвінки безкоштовні).

Після формується особиста справа кандидата чи кандидатки, спрямовується командиру підрозділу тер оборони, який проведе співбесіду.

 Раніше «Гречка» пояснювала, чому в Україні укомплектовують підрозділи територіальної оборони і як країни-партнери допомогають у протистоянні агресії Росії.

Останні новини по темі
Можлива пересадка шкіри – що відомо про стан постраждалих від вибуху газу в Кропивницькому
real 0a5ada30 d38c 4927 96ff 4b7a3cc5f5e5
Життя без акне: як попередити неприємності
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024