Підліткам пропонують створити “антитвір” про сьогодення

12:45, 12 Квітня, 2022

«Антитвір-2022» — підлітковий проєкт для вираження себе через творчі практики (тексти, ілюстрації або у власному жанрі).

Цього року без оцінок журі чи нагород ми приймаєють антитвори — робота кожного учасника та учасниці буде розміщена на сайті Книжкового арсеналу.

Проєкт також передбачає серію освітніх онлайн-зустрічей та воркшопів для підтримки (зокрема психологічної) та заради створення спільноти молодих творців і творчинь.

Тема «Антитвір-2022» — «На порозі».

Перед початком війни команда проєкту «Антитвір» описувала цьогорічну тему так:

«На порозі — момент за кілька хвилин до змін, що відбудуться з героєм, момент перед тим, як (не) перетнути межу. У голлівудському фільмі його б зобразили як глибокий, шумний, повільний вдих перед самісіньким стартом».
Однак сьогодні (і щодня) акценти зміщуються.

Пропонуємо поміркувати над вимушеним переселенням; руйнуванням одних цінностей та побудовою нових; про те, що (які цінності) стає явним на межі зіткнення двох світів; що допомагає і заважає нам перемагати — всередині та зовні; поділитися тим, як це — бути підлітком і дорослішати в умовах війни.

Традиційно в антитворі ми заохочуємо обирати незвичну форму, ракурс. Можна оповідати від імені предмета, присвятити цілий твір моменту руйнування чи процесу побудови цінностей, особистості; писати про існуюче чи вигадане; зробити це у формі роману в смс, графічного роману або написати й водночас проілюструвати власний твір. Головне — дозволити собі виходити за межі.

Щоб взяти участь у проєкті «Антитвір-2022», потрібно:

  • навчатися у 8–11 класі;
  • прикріпити антитвір до гугл-форми. Текст має бути українською або англійською мовою, 20 тисяч знаків з пробілами у форматі pdf. Зображення має бути у форматі jpeg. Ви можете надсилати лише текст або лише ілюстрацію, або текст та ілюстрацію разом.

Дедлайн — 1 травня 23:59. Після технічного відбору робіт (перевірка на відповідність мови, обсягів тексту, формату зображення) відбудуться освітні онлайн-зустрічі, а твори будуть опубліковані на сайті.

 

Останні новини по темі
Редакційна політика
001
На “ніштяки” для побратимів: Народний Герой оголосив збір коштів
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024