Чому космецевтика ефективніша за звичайні доглядові засоби
Вперше термін «космецевтика» був використаний у 1961 році, коли на полицях аптек почали з’являтися спеціальні засоби для боротьби з різними шкірними захворюваннями. Технологія виробництва цих препаратів ґрунтувалася на нових досягненнях фармацевтики, тому готові продукти мали більш виражений ефект. Якщо після застосування звичайної доглядової косметики споживачі помічали лише невеликі покращення, то використання придбаних у аптеці кремів та лосьйонів дійсно дозволяло позбавлятися таких проблем, як гіперпігментація, вугровий висип, келоїдні рубці, акне. Що робить космецевтику настільки ефективною. Вважаємо, що відповідь на це питання можна знайти у складі препаратів.
Основні діючі речовини космецевтики
Якщо ви подивитесь на склад звичайних кремів, то, напевно, зможете помітити, що вони практично повністю складаються з парабенів, консервантів, силіконів та інших синтетичних компонентів. Як правило, в таких продуктах присутні тільки два або три активні інгредієнти, які дійсно сприятливо впливають на шкіру. Решта – це дешева основа, що створює необхідний об’єм.
Космецевтика створюється за іншим принципом. Склад засобів, що продаються в онлайн-аптеках, розробляється в наукових лабораторіях, інгредієнти ретельно підбираються з урахуванням їхньої дії та принципу поєднання. Основними діючими компонентами такої косметики є біологічно активні речовини натурального походження:
- Кислоти АНА. Молочна, гліколева, мигдальна та інші кислоти інтенсивно впливають на верхні шари шкіри, тому їх часто включають до складу пілінгів. Ці препарати використовуються для освітлення пігментних плям, вирівнювання тону обличчя, омолодження.
- Саліцилова кислота. Цей інгредієнт виявляє антибактеріальну активність, має легку підсушуючу дію та регулює виділення шкірного жиру, має протизапальну дію. Саліцилову кислоту вводять до складу препаратів для боротьби з акне та іншими шкірними висипами.
- Гіалуронова кислота. Наявність у космецевтиці цього компонента забезпечує потужний зволожуючий ефект.
- Вітамінні комплекси. Ретинол, вітаміни групи В, вітамін Е та інші біологічно активні речовини цієї групи активізують процеси регенерації шкіри, активно нейтралізують вільні радикали, сприяють синтезу колагену та еластину.
- Рослинні екстракти. Витяжки лікарських рослин насичують шкіру корисними речовинами, сприяють її омолодженню, підвищенню тонусу, нормалізації обмінних процесів на клітинному рівні.
Крім цього, до складу космецевтики входять пептиди, ефірні олії, протеїни, ензими, мінеральні комплекси. Багато засобів також мають сонцезахисну дію, яка обумовлена наявністю у складі UV-фільтрів.
Таким чином, космецевтика має особливий склад, основу якого становлять натуральні біологічно активні компоненти. Саме тому вона відрізняється набагато вищою ефективністю у порівнянні із звичайними доглядовими засобами.