«Обікрали двічі» – волонтери у Кропивницькому планують судитися з «Новою поштою» через посилку для ЗСУ (ОНОВЛЕНО)

14:41, 10 Червня, 2022

Волонтери простору Krop:Hub у Кропивницькому налагодили закупку оптичних приладів з Чехії та Угорщини для українських захисників та захисниць. Та чергова посилка із вісьмома приладами нічного бачення спочатку «загубилася» у доставці «Нової пошти», потім згоріла, а потім знайшлася – та лише частково.

 

Відправлення горіло у Мукачево

Кропивницькі військові волонтери займаються забезпеченням захисників ще з 2014 року. Звісно, від початку повномасштабного вторгнення потреби армії збільшилися в рази. «Ми налагодили закупку оптичних приладів з Чехії та Угорщини: прилади нічного бачення, тепловізори, коліматори, дальноміри тощо», – пояснила волонтерка простору Krop:Hub Катерина Колтунова.

Ще 17 травня волонтерам вдалося зібрати кошти і закупити 8 приладів нічного бачення на 110 тисяч гривень у Будапешті.

Koltunova vidpravl

Через два дні посилку отримала служба Нової пошти у Мукачево – де і зависла на тиждень.

«Нам перетелефонували і сказали, що контейнер частково згорів і що там була наша посилка», – написала 26 травня Колтунова на своїй фейсбук-сторінці.

Через три дні після публічного звернення на «Новій пошті» повідомили, що відправлення знайшлося.

Та при огляді волонтери виявили, що посилка запакована інакше, а замість 8 приладів нічного бачення там було 6. Також кропивничани засумнівалися, чи горіння не було фасильфіковане.

«Прилади були повністю мокрі, хоча «загорання» начебто було десь 20 травня. А ми вже перевірили як швидко таке сохне, адже наші прилади пролежали на пошті 8 днів і були повністю сухі ззовні», – зазначила Катерина Колтунова.

«Обікрали двічі на одній посилці»

Волонтери вирішили залишити 6 приладів сохнути на поштовому відділенні у Кропивницькому, щоб потім перевірити, чи вони працюють. Та через пару днів у відділенні їм показали вже 4 прилади нічого бачення з шести.

Koltunova vidpravl3

«Нас по суті обікрали двічі на одній посилці. І 50 людей, які брали участь у зборі коштів, громадську організацію, благодійний фонд  і 8 військових підрозділів, які чекали на ці прилади», – обурилася волонтерка.

На місце викликали поліцію і склали заяву. Також волонтери направили претензію до Нової пошти на суму у 110 000 гривень на випадок, якщо і пошкоджені прилади нічного бачення не запрацюють.

«Нова пошта» відповіла 10 червня у коментарях під вже другим публічним зверненням.

«Колеги поспілкувались з отримувачем і проінформували, що компенсацію погоджено. Надішліть нам документ, будь ласка, а ми передамо колегам, аби прискорити процес», – написала компанія.

Та як виявилося, логістична компанія погодила компенсацію половини вартості відправлення, тобто 50 тисяч гривень. Аргументували це тим, що чотири з восьми приладів нічного бачення таки доправили.

«Прилади пошкоджені водою: ми такі не відправимо на передову, щоб вони підвели у найвідповідальніший момент. Або отримаємо повну компенсацію вартості 8 приладів, або судитимося», – зазначила Катерина Колтунова.

Водночас у коментарях під публічним зверненням відгукнулися ще дві людини, які описали подібні проблеми з доставкою військової амуніції через «Нову пошту».

«Гречка» у свою чергу звернулася до пресслужби «Нової пошти» за роз’ясненнями щодо цього інциденту. Наразі чекаємо відповідь.

ОНОВЛЕНО. Станом на 18.00 10 червня волонтерка Катерина Колтунова повідомила, що їм повернули гроші за тепловізори і опублікувала скрін зарахування коштів на рахунок.

Останні новини по темі
Сервіси Приват24 п’ять годин не працюватимуть: будуть регламентні роботи
pryvat24
286959680 3330116223937934 7403204615671061080 n
Кропивницька письменниця презентує нову книгу «Назавжди»
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024