В Україні ухвалили закон про управління відходами: що це означає?

17:59, 21 Червня, 2022

Верховна Рада 20 червня ухвалила закон про управління відходами в Україні, який зменшить шкідливий вплив сміття на довкілля і життя людей, а також наблизить поводження з відходами до стандартів Євросоюзу. Закон є рамковим, тобто слугує базою для впровадження конкретніших механізмів в подальшому.

Навіщо Україні закон про відходи

Як йдеться у пояснювальній записці до закону, в Україні щорічно утворюється близько 400 мільйонів тон відходів, і тільки 6 відсотків з них переробляється. Щодо країн Євросоюзу, то там переробляють та повторно використовують близько 40%.

Коли Україна підписала Угоду про асоціацію з Європейським союзом, то взяла на себе зобов’язання і адаптувати поводження з відходами, щоб звести до мінімуму шкоду для людей та навколишнього середовища від сміття. Ухвалений закон впроваджує в Україні основні положення Директиви Європейського парламенту та Ради щодо відходів.

Закон встановлює порядок збирання, вивезення та обробку відходів у містах, впроваджує вимоги до якості послуг з управління відходами та адміністративну відповідальність за порушення у цій сфері.

Що змінює закон щодо сміття для українців?

Ухвалений закон «Про відходи» є підґрунтям для розширення відповідальності виробників продукції в упаковках, а також акумуляторів, мастил, шин та інших речей і речовин, які значно забруднюють середовище.

Закон дозволить:

  • впровадити європейську ієрархію поводження із відходами: національий, регіональний і місцевий рівень;
  • встановити принцип, що за забруднення платить забруднювач/виробник сміття;
  • створити в Україні сміттєперереробну інфраструктуру, залучати інвесторів з-за кордону;
  • адаптувати сміттєвалища до європейських норм і ліквідувати старі.

Також закон передбачає, що виробник має забезпечувати повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

Раніше «Гречка» пояснювала, чим відрізняються принципи поводження з відходами в Україні та у Євросоюзі.

Останні новини по темі
Безробітним запропонували безкоштовні курси флористів
florust
zahunyv1gerb
Героїв-земляків втратила Кіровоградщина на війні (ФОТО)
Читайте також

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024

В громадській організації “Будуємо Україну Разом” триває набір територіальних громад для проведення БУРчиків у Чернігівській, Сумській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полта...

09:33, 28 Травня, 2024