Як обрати український хостинг для сайту

11:35, 02 Серпня, 2022

Хороший хостинг в Україні має низку переваг для користувача.


Якщо ви обираєте провайдера вдома, то отримуєте:

 • зрозумілі і прості способи оплати, бо ми всі в одній банківській системі;
 • технічну підтримку, що говорить зрозумілою мовою, і знаходиться в одному з вами часовому поясі.

Ну і економіку заразом підтримуєте теж, а це зараз важливо.

При цьому небезпеки, пов’язані з війною, нівелюються тим, що український хостинг не обов’язково означає розташування серверів саме на території України. Багато провайдерів мають машини в дата-центрах у Європі і Америці.

Який хостинг обрати

Хороший хостер забезпечує високий аптайм  – це час присутності серверів в мережі від моменту включення без будь-яких збоїв. Він ніколи не складає 100%, але має бути хоча б 97-98%.

Технічна підтримка потрібна як досвідченим користувачам, так і новачкам, тому важливо, щоб вам було комфортно з нею працювати. Перевірити це просто  – звернутися з будь-яким питанням.

Крім того, обираючи параметри хостингу, важливо подумати, що буде, коли ваш проект переросте заявлену пропускну здатність чи обсяг диску. Варто поставити питання, чи є можливість збільшити споживання ресурсів, не зупиняючи хостинг.

З приємних додатків, які хостер може пропонувати, і які стануть в пригоді:

 • безкоштовна чи платна панель керування, яка дозволяє адмініструвати сервер інтуїтивно, без спеціальних знань;
 • хостинги з наперед встановленим рушієм, який вам потрібен;
 • пробний період, коли можна повернути гроші, якщо хостинг не підійшов;
 • конструктор сайтів, який дозволяє зробити просту сторінку чи невеликий магазин, взагалі не маючи спеціальних знань, і не платячи розробникам.

Параметри, на які варто звернути увагу

Обираючи хостинг, передо всім орієнтуються на потреби проекту  – наскільки він буде відвідуваним, чи “важкий” сам сайт, чи є потреба одночасно завантажувати багато інформації, наприклад, карток товару. Обирати також доведеться між кількома способами розподілу ресурсів серверу між кількома хостингами: мало хто орендує цілий сервер.

До того ж, має значення фізичне розташування дата-центрів. Хоча інтернет ніби зробив відстані несуттєвими, є сенс розміщувати сервер близько до своєї цільової аудиторії. Якщо, наприклад, проект орієнтований на Європу, краще хоститись в Європі,  а якщо ви працюєте для мешканців США  – то в Америці. Тоді сайти будуть швидше працювати саме у тих відвідувачів, які для вас важливі.

Віртуальний хостинг

В більшості випадків для інтернет-магазину, блогу чи порталу цілком достатньо віртуального хостингу. Це  – оптимальний варіант для невеликих проектів і для власників, у яких немає великого досвіду в адмініструванні сайтів:

 • бюджетний, бо такий хостинг дозволяє брати невеликі обсяги ресурсів і економити;
 • простий у використанні;
 • достатньо потужний для більшості проектів.

Віртуальний хостинг для сайту передбачає, що на сервері розміщується кілька акаунтів, які використовують ресурси сервера згідно оплачених пакетів. Користувачі не отримують прав root, не можуть незалежно перезавантажувати такі хостинги чи ставити своє програмне забезпечення. Зате адміністрування лягає на плечі хостера. Спеціальних знань не потрібно, можна замовити хостинг одразу з CMS, просто починати одразу будувати сайт. 

як обрати хостинг

Віртуальний виділений сервер VPS/VDS

Це  – наступне за потужністю рішення для проектів, яким стало тісно на віртуальному сервері. Віртуальний виділений сервер  – це повна імітація звичайної машини зі своєю операційною системою, диском, процесором. Але такі віртуальні машини хостяться по кілька в хмарі або на одному фізичному сервері. Це дозволяє використовувати для кожної машини стільки ресурсів, скільки треба проекту, а не оплачувати весь фізичний сервер.

Серед порад про те, як правильно вибрати хостинг, можна знайти таку: зазвичай на віртуальний виділений сервер переходять або тоді, коли потрібні тонкі налаштування і можливість встановити своє ПО, або коли докупати ресурси віртуального хостингу уже стає дорожче, ніж один раз оплатити сервер.

У віртуального виділеного серверу є кілька переваг:

 • користувач отримує права root, що дозволяє незалежно перезавантажувати хостинг і робити потрібні налаштування;
 • можна вибудовувати власну систему безпеки;
 • можна хостити стільки проектів, скільки потрібно;
 • можна використовувати будь-яку операційну систему або кілька.

При цьому віртуальний виділений сервер дорожчий. До того ж, робота з ним вимагає навичок, бо хостер лише обслуговує сервери, а управління лягає на клієнта. Якщо в команді немає людини з навичками адміністратора, можна замовити у хостера послугу керованого сервера. Тоді налаштування робитиме співробітник хостера за потребами проекту.

Фізичний сервер в повне розпорядження, як правило, орендують для дуже великих проектів. І працювати з ним доведеться так само, як і з віртуальним виділеним сервером, тільки свободи буде ще більше.

Реклама

Останні новини по темі
У Кропивницькому вперше відбудуться курси із вивчення китайської мови
297258087 474394371249401 5443103965386843753 n
photo 2022 08 02 09 06 11
На Кіровоградщині під час пожежі знайшли тіла трьох загиблих (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024