Вибиває пробки в квартирі: як уникнути проблеми
Держенергонагляд пояснив, як себе вести споживачам, щоб не перевантажувати електромережі і у квартирі не вибивало пробки.
Це особливо актуально в осінньо-зимовий період, коли навантаження на електромережі підвищується в рази. До того, цього року українці вочевидь будуть використовувати більше електробігрівачів.
Клектропроводка в квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження більше, то проводка гріється, а потім загорається. Також перевантаження може спричинити аварійні вимкнення цілих будинків або навіть кварталів.
Тому споживачам рекомендують:
- При купівлі побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їх потужність вказується виробником. Пам’ятайте, чим менша потужність, тим краще. Особливо потужними приладами зазвичай є обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски.
- Розподіляйте навантаження. Вмикайте найбільш потужні прилади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року, де внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.
- Намагайтесь використовувати електрообігрівач не на повну потужність, і циклічно, наприклад раз у пів години.
- Намагайтесь уникати пікових годин навантаження. Зазвичай цей час з 7:00 до 9:00 і з 18:00 до 20:00. На ці години випадає пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.
- Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. По можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження.
- Запишіть телефон електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування і ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.
- У разі відключення світла через перенавантаження: вимкніть усі електричні прилади й увімкніть автоматичний вимикач ( в народі його називають “пробки”). Якщо світло одразу зникне повторно – зверніться до фахівця-електрика. Не намагайтесь самостійно здійснити ремонт, адже це може бути небезпечно.